Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A mostani elmebajos árakon...

A mostani elmebajos árakon kik, hogyan és miért vesznek házat/lakást?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy egy átlagosnak tekinthető 100 nmes ház kb. 400 nmes kerttel már 100 millióba kerül egy nem világvégi városban. Száz millió forint. 100 millió. És akkor ez nem pest.


Tehát... most ingyen osztogatják a pénzt valahol? Valamiről lemaradtam?


Amikor 5-10 éve bőven ennek az összegnek a közelében sem voltak az ingatlanok, akkor is hitelekkel, családi segítséggel vettek ingatlant az emberek. Legalábbis jó részük.

Értem én hogy csok, meg hasonló baromságok... de ez akkor is 100 millió.

100 millió forintot mikorra gyűjt össze egy földi halandó?


Szóval pontosítva a kérdést! Mert értem, hogy páran megtehetik... de milyen szinten zsugorodik össze a közeljövőben a kereslet ilyen viszonyok mellett? A másik: akik meg is tehetik, MIÉRT veszik meg ilyen horribilis barom árakon ezeket? Nincs semmi belátásuk arra hogy ez nonszensz? Ha nekem VAN pénzem, mondjuk 10000 forint... és banánt akarok venni.... aminek a reális árát 600 forintra lövöm be, akkor hiába kér tőlem az eladó 10000 forintot érte, nem fogom kifizetni akkor sem ha itt van nálam az a 10000!


NONSZENSZ



2022. aug. 13. 20:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyre több a szegény ember.

Ma már olyan magabiztosan húzzák le az embereket, hogy még rendőrrel is fenyegetőznek, ha nem mész bele a több milliós lehúzásba.

Autó eladáskor, csaló bűnbanda ház felújításkor

2022. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én hajlandó lettem volna hitelt felvenni, de jött a KP-s vevő, és ez többször előfordult, még licitáltak is egymásra.

Most kivárok mi lesz, az a baja megtakaritásom is megy a levesbe az inflációval...

2022. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Én pl. azért, mert ez az egyik legnagyobb életcélom. Hogy milyen formában is ütemezésben fog megvalósulni, az egy nagyon jó kérdés. Telek már megvan, tervezés folyik, a kivitelezést majd meglátjuk
2022. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Lakni kell valahol.

A bananos pelda hulyeseg.

Ha nem veszel hazat akkor hol laksz? Az alberlet draga, gyerekes csaladoknak nehez talalni alberletet, satorban nem akarsz lakni es a hid alatt sem.

2022. aug. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Oké. Hülyeség a banán.

Akkor visszaugrok a kerdés alatti kifejtésem egyik részére:

"Tehát... most ingyen osztogatják a pénzt valahol? Valamiről lemaradtam?"


Ne tegyetek úgy, mintha normális dolog lenne az hogy valaki a párjával együtt havi 6 milliót keres. Mert nem az.

Inkább 5-600 ezret. Az úgy egy átlag...


A kérdés továbbra is fennáll.

2022. aug. 14. 00:32
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt szoktam nézni, hogy vajon honnan a bánatból van ennyi embernek ennyi pénze... De nem a 100milliósokra gondolok, már a 40től felfelé is elképesztő!

Mi négyen lakunk most egy (nem saját) jóindulattam 1,5 szobásnak mondható házban, a gyerekek egyre nagyobbak, már minden irányban kinőttük ezt a lyukat... Költöznünk KELLlene, ha lenne rá pénzünk... Most eladó itt egy megfelelő méretű ház (már-már nagy is), 25mft-ért, de még ezt sem tudnánk megvenni, pláne hogy sokat kellene rákölteni. A pici 50nmes panel lyukak is 15től kezdődnek, azzal sem lennél előrrébb, úgyhogy marad a nyomorgás meg az álmodozás...


Csok ja, hát van akinek segített, nagyon gazdag rokonunknak pl úgy, hogy még a kicsi gyerekük gatyája is ráment... De legalább már nem egymás hegyén-hátán élnek öten.

2022. aug. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Mindennek annyi a reális ára amennyit kifizetnek érte. A magas inflácionak magas árak a következménye. A Banános példádnál maradva ha megveszi más 10k ért senkit nem érdekel hogy te csak 600 vagy hajlandó fizetni. Nem kötelező banánt venni.
2022. aug. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

#5: A kérdés második felére válaszolva, ugyanaz a pénzosztás megy mint eddig. A folyamat meg öngerjesztő lett egy kicsit, "Mari szült gyereket az új csokos házába mennyire boldogok látszólag és milyen nagyot tudnak vetetítni, nekem is kell az új ház, mert kevesebbnek érzem nélküle"


Egyébként még csak befelé megyünk a válságba. Az árak jelentős emelkedése még csak pár hónapja tart. Benzinárstop, kamatstop fékezi a lakosság inflációérzetét. Aki kicsit is jobban keres még nem azt érzi, hogy a lehetőségei szűkülnek a megtakarítása még gyarapodik. Majd jövő júniusban...

(Egyébként én már hallottam olyan generálkivitelezőt, aki panaszkodik, hogy jövő évre töredéke házra szerződött le, mint korábbi évek azonos időszakában, szóval valami elindult, de még nem széles körben)

2022. aug. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%

A legnagyobb ingatlan hirdető nagyon komoly szoftvert használ.

A legnagyobb bevétel az ingatlanközvetítőktől jön, hogy mesterségesen magasan tartsa a HIRDETÉSI árat cserébe.

Pl, magánszemély esetén olcsóbb hirdetni, ha drágábban hirdeted.

Bp-től 80km-re, de városban, még mindig 15M egy fullosan felújított parasztház. 3 évig árulták.

2022. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Én 4 éve kimentem Ausztriá dolgozni, úgy voltam vele majd a pénzből veszek itthon egy házat, de már nem akarok visszajönni, sokkal jobb itt élni.
2022. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!