Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökölt 70 millió forintból...

Örökölt 70 millió forintból milyen ingatlant vegyek/vennétek, egy kertes családi házat Budapest külterületében vagy inkább belvárosban egy többszintes társasházban egy lakást?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb és miért milyen előnyökkel rendelkezik az egyik vagy a másik lakástípus?
2022. aug. 15. 15:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Kertes házat.
2022. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha lenne ennyi pénzem, akkor megcéloznám a kertes házat, egyértelműen.
2022. aug. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2. Lehet csak 60 milla lesz...miért jobb?
2022. aug. 15. 15:50
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

Én hasonló cipőben voltam mint te, valamint jobban szeretem a kertes házat és a tágas udvart, de Budapesten mégis a lakás vásárlása mellett döntöttem.


A döntésem mellett elsősorban az szólt, hogy az agglomerációban rendelkezem kertes házzal, és a munkába járáshoz (heti 2-3 alkalom - amikor Bp-n alszok, többi nap Home Office) nekem sokkal kényelmesebb egy központi helyről (V. kerület) bejárni, mint a külvárosi dugóból átvergődni Bp-n. Másodsorban egy lakás felújítása valamint fenntartása jóval olcsóbb, mint egy kertes háznak és a környék infrastruktúrája (tömegközlekedés / boltok, éttermek, gyógyszertár minden karnyújtásnyira) jóval kedvezőbb, mint a külső kerületek esetén.

2022. aug. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

Egész életemet Bp. kertvárosi részén éltem le, de sokszor hónapokig sem megyek a belváros környékére sem. Minek is mennék, hiszen itt a külső kerületekben is minden kapható, jóval olcsóbb minden és még parkolni is lehet ráadásul ingyenesen.

Akinek fontos, hogy a belvárosi lakásával "villogjon", miközben egy szmogos, büdös, kutyaszaros, összehugyozott járdájú, csövesek lakta környéken él, annak hajrá.

Ráadásul kb. 10 évvel rövidebb életre számíthat a belvárosban, mint egy kertvárosi családi házban.

2022. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk annyi, hogy nem tudom milyen családi ház jön ki 70 millióból (Nem ironikusan, fogalmam sincs tényleg). Ha csak valami elmaradott C-s falu, akkor oda nem mennék, ha normális kis ház akkor inkább oda mennék.


De sokat járok Kispest csendesebb utcáiban is, igazából azok is teljesen élhetőnek tűnnek. lehet hogy ott is ellennék egy kisebb házzal.


Ellenben lakásból 70-ért már elég kellemes, akár új építésű lakást is ki lehet fogni. És hát a belváros az belváros. Szerintem két véglet van, aki imádja a hangulatát és aki nem. Ez dönt alapvetően.


Bár hozzátenném, én például nem a közvetlen belvárosban vennék, hanem olyan helyen ami közel van de mégsem közvetlen belváros. XI. kerület mondjuk, igaz ott lassan egy panelt nem veszel 70-ből.

2022. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6. 70 ért már nagyon jók vannak Pest peremkerületeiben...

pl. [link]

2022. aug. 15. 18:05
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
#7 Hát igen, csak külsőre azért ezt is rendbe kéne vágni és hát Soroksár... Eléggé világvége Pest viszonylatban, a lakosság összetétele sem a legjobb. Akkor már inkább agglomerációt néznék.
2022. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8. Jó de ez elég nagy ház azért, láttam jobb állapotú házakat csak kisebbek. Budapest szerintem azért fontos mert a közlekedés olcsóbb, nem kell környéki bérletet venni ha tömegközlekedéssel jár az ember, valamint jobban elérhetőek az éjszakai járatok jobban tudsz menni mobilizálódni, valamint rengeteg olyan hirdetés van mesteremberek és társai hogy Budapesten belül ingyenes kiszállás...
2022. aug. 15. 18:16
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
#9 Mondjuk közlekedés szempontjából pont katasztrófa Soroksár.
2022. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!