Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökölt 70 millió forintból...

Örökölt 70 millió forintból milyen ingatlant vegyek/vennétek, egy kertes családi házat Budapest külterületében vagy inkább belvárosban egy többszintes társasházban egy lakást?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb és miért milyen előnyökkel rendelkezik az egyik vagy a másik lakástípus?
2022. aug. 15. 15:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10. Csak egy példa volt....máshol is vannak hasonló jó ingatlanok
2022. aug. 15. 18:35
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

70 millió? Hát semmi esetre sem a Belváros..az borzasztó. Igaz, van élet éjjel-nappal, de mégsem az igazi...

Kertes házat, lehetőleg per nélkülit, veszekedő, állandóan a telekhatár miatt átkapáló szomszéddal? Amelyik viszonylag békés, vita nélküli szomszédokkal, összközműves, közeli buszmegállóval az már nem 70. Ha romos, az még elmegy, csak béke legyen(meg ásott kút az udvaron) ha nem köszön a szomszéd, az külön előny.


Naszóval kertes ház, de inkább Tétény, Budafok, Rózsavölgy, Kamaraerdő, és környéke...

2022. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

25 évet éltem Budapest belvárosában, 25 évet meg kertes házban az agglomerációban.

Most készülök vissza a belvárosba, mert szerencsére nem adtam el a lakásom.

Tudom, te nem az agglomerációba akarsz menni, de a kertes ház kapcsán elmondanám:


A kertes ház szinten tartásához szabadidő, munka és sok pénz kell.

Munkába járás mellett egy rabság, a teleket leszámítva örökös pepecselés a kert. Ha egyéb nem, akkor sövényt-füvet nyírni, metszeni, permetezni, átnyúlik a szomszédhoz, haragszik-nem haragszik, tetvesek lettek a rózsák, gombás a leander, a széltől megdőlt a fenyő a szomszéd felé, kivágatni, levitt 2 kúpcserepet a szél, nem működik a fúrt kút, kiapadt? rossz a motor?...de hát csak 1 éves! Rossz! újat venni, feltört a beton, feljön a térkő, elvitték a kertből a létrát, szorul a kapu, festeni a kerítést, reggel-este locsolni,...hullanak a levelek, összeszedni, ...jön a tél, lesz hó, nem lesz hó, ha lesz hólapátolás, jégtelenítés hajnalban, meg délben, meg este, mert ha kitöri a nyakát valaki azért fizethetünk 50 évig.


Tetőjavítás 1 léc, 4 cserép, 400ezer. Tetőcsere? 5-6 millió, kazáncsere 2 millió...lesz gáz, nem lesz gáz? Új rendszer kialakítása, ne is beszéljünk róla!


Szerencsés ember vagy, ha mindenhez értesz, mert akkor rengeteg pénzt megspórolsz, de ha nem vagy egy ezermester, akkor mindenért fizetsz mint a katonatiszt, ...HA kapsz embert!


Szóval, ha nem rendelkezel korlátlan szabadidővel és olyan anyagiakkal mint Dagobert bácsi, akkor a kertes ház nagyon meggondolandó!

2022. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%
Élethelyzettől is függ. Nekem ovis és kisiskolás gyerekeim vannak, egyértelműen kertes házat vennék. De ha pl egyedülálló lennék, vagy párban, de nem akarnánk gyereket, akkor lakás, mert kényelmesebb és egyszerűbb fenntartani, nem mellesleg olcsóbb is.
2022. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

A tücsök és a hangya meséje következik:

-A szorgalmas hangya kertes házban lakott, ahol állandóan nyírni kellett a füvet, vagy javítani kellett valamit a ház körül.

-A lusta tücsök viszont egy belvárosi lakásban lakott és egész nap csak tv-t nézett és a f..át verte unalmában.

- Ősszel azután mind a kettő megdöglött.


Ennyi a mese. Mehettek aludni.

:)

2022. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%
Oké 70 misit örököltél, de valami saját magad által az évek alatt összegyűjtött pénzt nem tudsz mellétenni még? Akár csak 5-10 milliót. Mert még 70 millióval is megint ott tartasz így, hogy pont ami az elképzelésednek megfelelne már, azok lehet 5-10-20 millióval drágábbak, vagy még kéne annyi pénzt rájuk költeni.
2022. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 NTBS ***** válasza:
15%
Kertes ház.
2022. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom lehet e most ennyiből tarsashazi lakast venni, de én azt vennék inkább Budán. Esetleg Újlipótvárosban, Zugló kertvaros, nem tudom.
2022. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#13


Szerintem ezt (is) embere válogatja. Én szeretem a házkörüli munkákat... kinek mi.

A lakásban én bezárva érzem magam a négy fal közé. Olyan, mint egy börtön.

2022. nov. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!