Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A telek tulajdonosa rendelhet...

A telek tulajdonosa rendelhet el bontást?

Figyelt kérdés
Nagyapám nekem ajándékozott egy házat mely Békés-megye déli részén található. A telek 1/1 az én tulajdonomba került, vagyis 100 százalékban az enyém. A telken egy 40m2-es házikó áll, melyhez a 90-es évek elején szocpolból nagyapám lánya és férje hozzá építtetett egy bő 80m2-es külön bejáratú házrészt, mely a földhivatali telekrajzon egyébként nem is szerepel. A ház azóta sem készült el. Vakolatlan. A vezetékek jobbra-ballra lógnak a falakon. Víz nincs bevezetve. Tető viseltes, padló csak döngölt föld. Az áramot 5-6 éve köthették be. Külön helyrajzi száma nincs. Lakhatási engedély kérdéses, de egy 8 fős család (apa-anya-6gyerek) mégis lakja. Az udvaron vastagon áll a lom. Autóalkatrész mindenhol. Akkumulátor sav szétmarta a gyepet. WC-jük nincs, az udvaron végzik a dolgukat. Nekem mint a telek tulajdonosának milyen lehetőségeim vannak? Szeretném lebontatni az ingatlant, és őszintén szólva szeretném ha elhagynák a telkemet.

2022. szept. 4. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lesz..
2022. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ki él benne? Nagyapád lánya és férje? Nem tudom mikor történt az, hogy rád írta a házat, de az örökös alaphelyzetben a lánya volna és ha 10 éven belül történt ez az ajándékozás, akkor megtámadhatja az ajándékozást a lánya, úgyhogy ajándékozás napjától számított 10 évig csihadjál le, mert bár lehet, hogy most nem tudja, hogy ez jogában áll, de ha Te belengeted hogy lebontod azt a sz-rhalmazt, amibe Ők laknak és nem mellesleg Ők építették (tök mindegy, hogy legálisan vagy sem, mert pénzük bánta), akkor van rá esély, hogy felk...rod annyira, hogy ügyvédhez fordul, és az már tudni fogja, hogy támadható az ajándékozás!!! Egyébként életvitelüket a leírásod alapján valamilyen szinten eltudom képzelni és bár igénytelennek hangzik, de azért öregapádtól nem volt szép, hogy egy olyan telket adott ajándékba neked, amiben nyilván benne van a lánya/vője pénze és nem kizárt, hogy energiája is, de ez nem tartozik rám, csak akármilyenek is meg akárhogy is bántak az öreggel, ez kissé ba...a az igazságérzetemet, ezt követően Te meg az utcára raknád Őket. Értem én, hogy a Te tulajdonod, neked ajándékozták, igényt tartanál rá, nem jótékonykodni akarsz, de ez akkor is egy igazságtalan helyzet, legyenek bármilyenek is, ez az!
2022. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem támadható az ajándékozás. Egyenes ági az ajándékozott. Ügyvéd intézte a procedúrát. Szerinte nem támadható.
2022. szept. 4. 10:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyapámat és engem is folyamatosan terrorizálnak/tak. Nem dolgoznak. Jelenleg csak a nagyapám lánya él ott, gyerekeivel.
2022. szept. 4. 10:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az utcára teszem őket. Lesz hol meghúzniuk magukat. Beházasodtak valami mocskosabb roma családba. Tartsák el azok őket.
2022. szept. 4. 10:31
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Igen,ha az nem bejegyzett lakóépület,ami rajt van a telek helyszin rajzán.

Lakó épületre bontási engedély kell,használattól függetlenül.

2022. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Csak nem lesz aki lebontsa, mert benne laknak
2022. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Öregapád él még vagy már meghalt?
2022. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs olyan hogy telek meg ház külön van... ami a telken van, az a te tulajdonod, ergo azt csinálsz vele - korlátok között - amit akarsz.


Ajándékozási szerződést azonban vissza lehet mondani az ajándékozó részéről. Akkor koppanhatsz még...

2022. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!