Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tegyek kössek vele szerződ...

Mit tegyek kössek vele szerződést ingatlanossal?

Figyelt kérdés

Felkeresett egy hölgy telefonon, azt mondta hogy van egy készpénzes vevője.

Azonnal tudna fizetni, és ajánl nekem egy sima szerződést ami nem kötött, bármikor felmondhatom ha én találok vevőt. Nem kell fizetni jutalékot.

Szerintetek ennek van valami hátul ütője?

nem vagyok otthon témában.

Mondtam neki ha 1 hét alatt nem tudja eladni akkor felmondom a szerződést, azt mondta jó.

van ilyen?



2022. szept. 7. 19:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

Ez a legalapabb kamuduma,amit ingatlanoskent elsonek megtanitanak


Azert csak egy het,mert aztan nem er ra megszunteteshez talalkozni

2022. szept. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

Hasonlóképpen adtuk el egy 65 milliós örökölt ingatlant még a tavasszal.

Megkeresett egy helyi ingatlanos, mi egy hónapos nem kizárólagos szerződést kötöttünk. Bármikor elállhattunk ha akartunk.

8 nap alatt is eladta. 3,5% volt a jutalék, ebben benne volt minden ügyintézés.

Nekünk csak egyszer kellett megjelenni, mikor az adásvétel történt a vevővel az ügyvédi irodában. Aláírtuk az összes papírt, átutalták a pénzt, és mindenki ment a dolgára.


2020-ban magunk adtuk el egy szintén örökölt ingatlant. Akkor szándékosan kizártuk az ingatlanos bevonását.

Hadd ne mondjam, hogy dolgozó emberként milyen macerával jár ügyeket intézni. Ugyanis hétvégén nincs ügyfélfogadás, úgyhogy marad az, hogy a hétköznapokon kell intézni mindent, ehhez meg szabadságot kell kivenni.

Aki még nem adott el ingatlant, annak fogalma sincsen mennyi ideggel és idővel jár egy ilyennek a lebonyolítása.

Nem védeni akarom az ingatlanosokat, de el kell fogadni, hogy nekik sokkal sokkal nagyobb potenciáljuk van a vevőtalálásban.

Ugyanis aki befektetési céllal akar ingatlant venni, az nem ül le az ingatlan.com-ot böngészni, hanem megbíz egy irodát aki mindent elintéz neki az igényei szerint.

De ugyan ez igaz azokra is, akik nem értenek az ingatlan vásárláshoz. Igen nem minden ember ért hozzá hogyan kell lebonyolítani egy adás-vételt, elintézni a papírmunkát, ügyvédet fogadni stb. Ők is irodával fognak vásárolni.


Az a baj, hogy mi ugye kis emberek vagyunk, és szeretnénk mindent a legolcsóbban megúszni, hogy több maradjon a zsebünkben.

Pedig az ingatlanos is egy szakma, egy szolgáltatás, ami pénzbe kerül, de mint írtam ezt csak az tudja értékelni akinek az idő szintén pénzbe kerül. Plusz nem akarja hónapokon át minden hétvégéjét a komolytalan ingatlanturistáknak szentelni, vagy a kormányhivatalba járkálni, a magyar bürokrácia szépségeivel ismerkedni munka helyett.


Magyarországon eleve el van ítélve minden ilyesfajta szolgáltatás.

Nyilván ehhez nagyban hozzájárult a "megoldjuk okosba" régi időkből származó, ez a magyar társadalomba szocializálódott felfogás.

2022. szept. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%

#12: Azzal semmi gond, ha kötsz egy ingatlanossal egy korrekt szerződést és úgy adod el az ingatlant (én is csináltam már így).


A gond az, hogy a kérdezőt megkereső ingatlanos semmilyen jutalékot nem kér - ingyen pedig senki nem fog dolgozni...

2022. szept. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam így, bár nem ő hívott, mi hívtuk őt, mert tudtuk, hogy az egyik lakásra a házban többen is licitáltak nála és úgy hallottuk, hogy volt olyan köztük, aki nagyon sajnálta, hogy lemaradt. Nekünk sürgős volt az eladás, így nem nagyon érdekelt, hogy ez fél millámba fog kerülni fixen.

Jött az ingatlanos, elmondta, hogyha aláírunk, akkor másnap hoz is egy érdeklődőt. Jólvan mondom ez tuti kamu ingatlanos duma, de mivel több ismerőstől is hallottuk, hogy hatékonyan dolgozik, hát szerződtünk vele, ráadásul 3 hónap kizárólagossággal. Másnap tényleg jött az érdeklődő, aki 2 nappal később ajánlatot is tett. Mondtuk az ingatlanosnak, hogy tetszene, ha ebből nem kéne még a jutalékát kifizetnünk... Feltornázta félmillióval. :D Ő jól járt, mert keresett az ügyleten, mi jól jártunk, mert annyit kaptunk érte, amennyit akartunk, a vevő jól járt, mert lett egy jó kis lakása, mindenki boldog.

Szóval van pozitív sztori is, csak benne van valamiért az emberekben alapból a negatív érzés az ingatlanosokkal szemben.

Olvasd el azért a szerződést, hogy mit akar aláíratni veled...

2022. szept. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%

"Ez a legalapabb kamuduma,amit ingatlanoskent elsonek megtanitanak"


Miért pontoztátok le? Sajnos igaza van. Az én apámat így vették rá a szerződésre, aztán persze nem jött semmilyen érdeklődő. Amikor én hirdettem, engem is megkeresett egy kollégája ugyanezzel a szöveggel. Orvos házaspár, tehetősek pont olyan ingatlan érdekli őket. Megköszöntem, visdzautasítottam. Home staging-elve lett a lakás, szépen fotózva, jó szöveg, én hirdettem. 1 hét alatt elkelt.

2022. szept. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csípem az ingatlanosokat mert egy kettőt tényleg nem tudom honnan szedtek DE.. én a másik oldalt állok mint vevő és nem akartam olyan házat venni amit nem ingatlanos hirdet mert mivel első lakas lövésem se volt mit, mikor hogyan+ hitelügyintézőt is kapásból ajánlott és mivel együtt dolgoztak így nekem kb semmivel se kellet foglalkoznom. Nekem nem lenne kedvem egy tulajdonossal se jopofizni se ügyvédet keresgetni se a bankba rohangálni ez így volt nekünk munka mellet a legegyszerűbb.
2022. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

Az ingatlanos egyetlen oldalt képvisel, a sajátját.

Ez nem olyan, mint egy autókereskedő, aki megvesz és elad garanciával.

0 hozzáadott értéket adja el. Mivel a hitelügyintéző is az ő embere, azt a vevőt választja, akiből neki a legnagyobb haszna van, és nem amiből az eladónak.

Minél több hitel annál több jutalék, készpénzeseket meg elhajtja, még ha többért is vennék meg.

2022. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Miss Endzsi ***** válasza:
32%
15, nincs igazad. Pl. Hozzám most esett be olyan keresési igény, aki 80 millióig, alacsony rezsijű, jó állapotú, gyorsan beköltözhető, x helyen lévő, inkább téglalakást keres. Ekkor elkezded keresgélni, és ami ingatlan illik a leírásra, azt felhívom. Ha bekötöttem már nyomom is az érdeklődő orra alá, hogy jelenleg ilyenek vannak a piacon, tetszik-e valamelyik. Ha valamelyik szimpatikus számára, akkor elmegyünk, bemutatom. De, ha kép alapján nem jön be neki, akkor nem fog elmenni megnézni, inkább kivárja a neki tetszőt, mert ráér.
2022. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

Miss Endzsi már az első kommentekből látszott, hogy ingatlanos vagy :D

Keress igazi munkát.

80milliónál nagyon fontos az alacsony rezsi :D

Épp eszű ember kerüli a halandzsásokat. A halandzsára nincs ideje senkinek.

2022. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Miss Endzsi ***** válasza:
24%
Több munkám is van, nem kell aggódni. Azt csinálom, ami tetszik. Ingatlanosként építem a kapcsolataimat, nekem ennyi elég.
2022. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!