Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közmű átírás ? Vásárolt ingatlan?

Közmű átírás ? Vásárolt ingatlan?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem tőletek, mert ebbe a nagy rezsi katyvaszba nem lehet elérni senkit, hogy ha vettem egy ingatlant aláirjuk a birtokbaadási jegyzőkönyvet azzal csak bekel sétálnom az összes közműhöz egyesével ? Elég hozzá ez a papír/illetve szerződés?Vagy minden közmű saját papírját kell kitölteni, arra a régi túlaj aláírása is kell? Előbb uj lakcímkártyát kell csináltatnom vagy nem ? Online átiratni egyszerűbb ? Oda milyen papírt kell feltölteni ? Ez lesz az első ezért elég kezdő vagyok.

Köszi, ha érdemben tudsz segíteni.



2022. szept. 15. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden szolgáltatónak van a web oldalán formanyomtatvány. Azt töltsd ki, csatold hozzá a tulajdoni lapot (nem kell a hitelesített jó az 1000 ft-os) és az adásvételi szerződést.

Beviheted személyesen is mindenhova, küldheted postán vagy e-mailben is. Én utóbbit javaslom.

Én az össze közmű bekötésemet e-mailen intéztem.

2022. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legjobb ezt személyesen intézni.Mindkét fél kell hozzá.Az óra állásokat le kell fényképezni.Ebből látszódik van e az eladónak tartozása.Ha van,azt ott egyből lehet rendezni.Csak az adásvételi szerződés kell,meg a saját igazolványok.1 forintba sem kerül.
2022. szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Régen csinàltam ilyet. Még net se vol erre. Van amit személyesen van amit levélben intèztem
2022. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elvileg be lehet jelenteni már egy helyen mindent. [link]

Még nem tudom hogy működik, csak pár hét múlva lesz esedékes a tesztelése nálunk. :)

2022. szept. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

"aláirjuk a birtokbaadási jegyzőkönyvet azzal csak bekel sétálnom az összes közműhöz egyesével ? Elég hozzá ez a papír/illetve szerződés?"


Igen!

A többit ott helyben el tudod intézni.

Szerencsés esetben sikerül egy nap alatt az egész.


De mért nem kérdezed meg az ügyvédet? Ezt is tudja.

2022. szept. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
5. Folyt., Jaigen, a közös képviselethez is kell menni, ha társasházban van, és a kéményseprókhöz is, ha van kémény bent.
2022. szept. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én személyesen mentem mindenhova, vittem az adásvételit. A lakcímkártyám a kutyát nem érdekelt. Nem is sokra mentek volna vele, mert amúgy sem a vásárolt ingatlanban laktam.
2022. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

4 esetleg jutottál valamire ?

Végül e-bejelentőt használtam kiválasztottam a közműveket kézbesítve is lett nekik de ez után nem jött semmi értesítő nem vették fel velem a kapcsolatot. Elérni őket meg hát… a vizeseket sikerült elérnem de ott egy nagyon butácska ügyintéző nem tudott nekem semmit mondani erről. A 1818 meg csak abba tudott volna segíteni hogy kell elküldeni a papírokat.

2022. okt. 6. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!