Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok arról, hogy ma...

Mit gondoltok arról, hogy ma valóban nehezebb ingatlant vásárolni vagy építkezni mint volt a 80-90-es években?

Figyelt kérdés

Csak ezt gondoljuk, vagy az akkori bérekhez képest, akkor ugyan olyan nehéz volt?

Ma egyedülállóként semmiféle támogatásra nem számíthatsz.


2022. aug. 28. 10:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%

Egyedülállóként a 80-as években sem lehetett lakáshoz jutni. Meg arról ma már sokan megfeledkeznek, hogy éveken át kellett ELŐtörleszteni. Majd mikor már elég pénzt fizettél be gyakorlatilag a semmire, akkor a tanács kegyesen felajánlott 3 (!) lakást amiből választhattál. Ha nem tetszett egyik sem, akkor következő évben álltak szóba veled újra.


Tudom, ma meg a pénz probléma, de a szociban semmit jelentett, hogy sikerült valamennyit összekuporgatni, attól még éveket várhattál mire a haver-koma-sógor rendszerben sorra kerültél. Ma azért ha ott a cash a zsebedben, akár 1 hónapon belül lakáshoz jutsz és olyanhoz, amit TE választasz!


A 90-es éveket meg hagyjuk. Csődbementek az állami cégek, vagyis értsd: minden. A magánszektor akkoriban nagyon gyenge volt. Tömeges munkanélküliség, brutál infláció, tüntetések, szociális juttátásokat elég durván megvágták. Az emberek többsége szopott, mint a torkosborz.


Aki azt mondja, hogy régen jobb volt a lakáshelyzet az vagy bolond, vagy a pártemberek nyalógépe volt.

2022. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
43%

A mai fizetésekhez képest nagyon drága az építőanyag..

és a mai munkások sem olyanok már mint a régiek.. sok újépítésű ház beázik penész lesz stb..

2022. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%
A magyar építőipar legsilányabb időszaka a 80-as évek vége volt. Bármelyik építészt megkérdezheted: ócska építőanyagok, hanyag emberek, hurka-kolbász tervek (bármit engedélyezett a tanács, csak vigyél neki valamit)
2022. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Alapból sok minden változott.


Sokkal több előírásnak kell megfelelni, sokkal jobban oda kell figyelni az energiafogyasztásra, tervezés, engedélyeztetés, mindent szak vállalkozóval kell csináltass. Változtak az igények, elvárások is, más a komfortszintünk.


Apámék nagy családi típusházat építettek. Viszont ott jött minden ismerős segíteni, rakták a falat, sikerült ahogy sikerült, tető sikerült hogy sikerült. Olyan is lett.


Nem költöttek hőszigetelésre, nem volt korszerű fűtésrendszer, még a tető héjazata alá sem került fólia, vagy a zárófödémen nincsen 20-30 centi szigetelés csak a fa gerendák között pár centi hungarocell.


Az sem mindegy, hogy apám és anyám 26-27 éves korukig nagyszüleiknél éltek, nekem meg mondták 18 évesen, hogy takarodhatok.


Meg persze igényszint. Ahol laktunk igazi világvége falu hangulat. Nem volt csatornázás, vihar után napokig áram se, földutak voltak mindenhol. Ma meg már rendesen kiépült az egész környék, relatív jó lakossággal, teljesen más árfekvés lett.


Viszont egyedülállóként... Hát egyedülállóként hacsak nem sefteltél, bizniszeltél, vagy nem kerestél kiemelkedően, akkor ugyanúgy nem lett lakásod mint most.

2022. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Tüzép a 80-as években: bementél, kértél téglát, felírták a neved, ELŐLEG, aztám majd szólnak. 2-3 hónap... Aztán ha gyakran jártál arra, láttad hozzák ám a téglát, csak azt nem neked. Mivel kevés volt belőle (tervgazdálkodás), először mindig a haverok. A tanácselnök, TSZ elnök, aztán a fiai, sógorai és így tovább, először ők kapták, majd a legvégén TE.
2022. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
19%

Nos a 80-as evekrol nincs tapasztalatom, de 2005-ben, másfél év külföldi melobol vettem hitelmentes házat egyedul, 21 evesen. Szoval nem bankárűgyvédatomfizikus fizetésből.

Most ennyi ido alatt ketten az önrészt keresik meg.

2022. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
75%

Oké, most itt írjátok, hogy így kellett várni meg úgy kellett várni, de akkor is tömegesen építkeztek - ráadásul nagy házakat - 23-24 éves párok a 80-as, 90-es években.


Az én családoman mindenki ilyen bolti eladó, hentes, buszsofőr, satöbbi volt, azaz átlagember(!), és mégis mindenki tudott építkezni ennyi idősen, meg gyereket vállalni. Oké, telket kaptak a családtól.


Na most, én egy megyeszékhely mellett lakom 10 km-re, itt csak a telek 8-10 millió, és akkor még egy darab tégla sincs rajta.

2022. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Igen, ugyan ezt érzem én is. Tudom, hogy akkor teljesen más világ volt és más miatt volt nehéz, de még is tudtak az emberek 20-on évesen elindulni valamivel.

Ma? 30-asként is kb esélytelen vagy ha nem írsza alá CSOK-okat meg babavárókat, meg a tökömtudja miket.

Én egyedülállóként esélytelen vagyok kb bármire, ergo, odáig se tudok eljutni, hogy gyereket vállaljak.

Az egész támogatási rendszer is azokat segíti, akiknek eleve van, vagy már eljutottak valamilyen szintre.

Nem konkrétan a gyereket kellene támogatni, darabra, hanem olyan élhető társadalmat létrehozni perspektívával, ahol az ember simán vállal gyereket, mert tud hova.

Jól írtátok, mikor a telek 8-10 milla és egy 50 lepukkant szar panel 30 milla vidéken is, akkor kereshtesz relatív jól (pl. 400e nettó), abból sem mész szarra sem full eladósodás nélkül min 20 évre.

2022. aug. 28. 12:24
 9/35 anonim ***** válasza:
95%

Akkor sokkal nehezebb volt.

Talán a '80-as évek elején még könnyebb volt, de aztán elszaladtak a lakásárak, a rendszerváltás pedig gyakorlatilag csődhelyzetben találta a gazdaságot. 2000 környékén az első Orbán-kormány próbált a gyerekeseknek kedvezni a lakáshoz juttatással, és ugyanaz volt a következménye, mint a CSOK-nál: megszaladtak az ingatlanárak.

Sosem volt könnyű lakáshoz jutni.

2022. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 90-es évek nem volt egy leányálom a maga 25-30 %-os hitelkamataival.

Aki még az előző rendszerben vett fel 3% kamatozású hitelt, egyszer csak kapott egy értesítést, hogy innentől 30% a kamat, vagy visszafizeti egy összegben a tartozását.

2022. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!