Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megérné ez a ház? Nem lesz...

Megérné ez a ház? Nem lesz nagy költsége?

Figyelt kérdés

Adott egy családi ház, apámék építették 1996-ban. 15 méter széles, 55 méter hosszú (ebből a lakóház 24 méter a többi melléképület), az egész ház egy sávalappal van öntve. Anno az egész alap egybe lett kiásva, a földbe 180 cm-re van leengedve, a lábazat 90 cm, tehát 270 cm. Maga a vasalás úgy történt, hogy I gerendák és U gerendák össze hegesztve, keresztbe méterenként végig engedve teljes szélességében, illetve lefelé felfelé szintén méterenként behegesztve, ezek közé pedig betonacélból a kengyel vagy minek hívják szintén közé hegesztve, ez lent a földbe acél gerendákon állt, és ezt teljes egészében kiöntotték betonnal, mixer kocsik folyamatosan hozták a betont és engedték bele felé. Tehát nincs közte föld meg mit tudom én micsoda, hanem az egész 15x55 méteren egybe van öntve 270 cm vastagságban azokkal a vasalásokkal, amit leírtam, tehát egyben egy ekkora betontömb az egész. Erre lett rakva 38-as illetve 30-as téglából a falak, főfalak 38-as, belső falak 30-as téglából vannak. Belmagasság 3 méter. Felül betonkoszorú és végig betongerenda,acél gerenda, illetve ez lebetonozva. A tető gerendák 20x20-as akácgerendák, a szarufák fenyő, és ezen kerámia cserép.


Igazából nekem az lenne ezzel a kérdésem hogy egy ekkora beton bunker fűtése nem eszi le a gatyát rólam? Apámék azt mondják hogy 160-180 mázsa fa elég a fűtésre, de én kondenzaciós kazánnal szeretném fűteni. Ők elakarnak költözni egy kisebb házba, és ezt megvehetném, vagyis vennék egy kisebb házat, és ez maradna nekem, nekünk most jön a baba, így szükség lenne a nagyobb házra.


2022. szept. 27. 15:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, apádék miért akarnak elköltözni. Ez tipikusan egy akkora ház, amiben minden bőven elfértek. Tehát az a legpraktikusabb, ha minden benne maradtok.
2022. okt. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Az együtt lakást se ők, se mi nem díjazzuk. Máshogy gondolkodnak ők is, mi is, és nem akarunk vitát.
2022. okt. 1. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!