Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ausztriában lakást vennék...

Ausztriában lakást vennék költözés miatt.A kevéske 20 évig spórolt megtakarításom kp-ben, de van osztrák számlám. Ha ráteszem a számlára a pénzt az jogilag rendben van?

Figyelt kérdés

2022. okt. 4. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha nyithattál osztrák számlát, akkor gondolom arra befizetni is lehet, tehát miért lenne jogtalan?

Milyen gondolatsor mentén merült fel benned a kérdés a jogosságról?… hátha én értek félre valamit …

2022. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Én sem értem igazán.

Befizeted itthon a forintjaidat a kedvezményezett számlára, ami éppenséggel a sajátod, a bank meg majd konvertálja a megfelelő pénznemre, esetedben euróra.

2022. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a kérdező arra kíváncsi, hogy ha most hirtelen befizet teszem azt 100.000 eurót a számlára (ha lakást akar venni Ausztriában, akkor nem 1-2 ezerről lehet szó), akkor nem jelenik-e meg a NAV, felvont szemöldökkel, hogy ugyan honnan van ez a sok-sok pénz most úgy hirtelen...

Kérdező: én el tudom képzelni.

2022. okt. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt a forintot utalod át Ausztriába euróra, inkább nézz körül a pénzváltóknál. Lehet, hogy (ha nem is egyszerre a millió forintokat) előnyösebben váltja be. Részletekben átviszed a határon (nagy összeget egyszerre tilos!) és ráteszed a számládra.

Én szoktam úgy csinálni, hogy a külföldi eurómat (persze, ezek kis tételek) áthozom a határon, beváltom hivatalosan a pénzbeváltónál forintra, amit beviszek azonnak a bankba és ráteszem a számlámra. Megéri a pénzváltókhoz menni.

2022. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
10.000 euró befizetés felett igazolnod kell a pénz forrását. Ez kb 1-2 éve már kötelező.
2022. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!