Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vidéken,átlagkeresetből élő...

Vidéken,átlagkeresetből élő családok,akiknek nincs nagy megtakarítása.Ti mit tesztek hogy ne rokkanjon bele a család a spórolásba, nélkülözésbe?

Figyelt kérdés
Mi átlagos 2 gyerekes család vagyunk, vidéken élünk, és eljárunk dolgozni városba. Nincs több milliós megtakarításunk ,annyi nincs hogy a 152 nm2-es házat amiben lakunk teljesen felújítsuk, mivel kb 10 millió kéne rá. Hitelt pedig nem szeretnénk felvenni. Mi sajnos úgy látjuk el kell adnunk a házunkat és egy kis lakást kell vennünk városban, mert lassan már luxus lesz kertes házban lakni, mivel olyan szinten emelkednek az árak hogy lehetetlen fenntartani és karban tartani.Van aki hasonló cipőben van mint mi?

2022. aug. 15. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
38%
Követem, ha nem baj
2022. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
79%
Hát, mi a nagy ház mellé nagy kerttel is rendelkezünk. És zöldséget, gyümölcsöt termesztünk. Amit nem kell megvenni a boltban, azt a pénzt fordítom felújításra. Éppen most néztem meg a boltban az árát és számoltam össze, hogy csak őszibarackon vagy 80 ezret spóroltam. 3 hétig ettük a Redhaven fáról a zamatos őszibarackot, és 24 üveg befőtt is lett, mikor egyszerre sok érett. A gyerekek is imádták. És télen sem kell sem befőttet, sem gyümölcsöt venni. Meggyet már tettem el. Most a szilva fog következni és a piros paprika. Kápia paprikát is termesztek, az amikor bepirul összedarálom, reszelek hozzá répát, petrezselymet és petrezselyem- meg zeller levelet, és kilónkánt 20 deka sóval tartósítom. Télen ez a Vegeta nálunk, nem kell ételízesítőt, vagy leveskockát venni. Szóval én amivel a kert kisegít, azt tudom felújításra fordítani.
2022. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
58%

Első "válaszoló": senkit nem érdekel, hogy követed. Azt csinálsz amit akarsz. Ez nem válasz.

Kérdező: Mi is el akartuk adni a házat, aztán letettünk róla, mert olyan lakásokat láttunk, amit nem tudtunk helyette elképzelni.

Nyilván te tudod, hogy mennyi időben és pénzben a bejárás a városba, az is sokat számít, de házról lakásra váltani... Mi nem bírtuk megtenni. Összébb húzzuk a nadrágszíjat még annál is jobban, mint eddig.

2022. aug. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
20%
Segít rajtad az, hogy takarékoskodni kellett volna és felújítani a házat? Mert ennyi a titok. Aki a rezsicsökkentés 9 éve alatt nem tudott kispórolni egy hőszigetelést, az tényleg nem tud fenntartani egy nagy családi házat, amivel állandóan csak a kiadás van.
2022. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
13%
Fűts szénnel is!
2022. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
73%
Ennyi frusztrált bunkót, szerintem csak irigykedtek a kérdezőre, mivel nektek nincs saját ingatlanotok :D
2022. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
69%

A kérdés rossz, miszerint "Ti mit tesztek hogy ne rokkanjon bele a család a spórolásba, nélkülözésbe?"


Mi is a nélkülözés? Gondolom nem ott tartasz, hogy nem tudsz megvenni egy kiló kenyeret +hozzá egy kis parizsit.


Had mondjak egy példát: szüleim nem túl ügyesek, alacsony a végzettségük, jellemzően közalkalmazotti viszonyban tengődnek/tek. Már csak édesanyám él. Őt amikor 58 éves lett, elvittem egy hévégére Horvátországba. Tudod, ő akkor jutott ki életében először a határokon kívülre.

A házat ők építették a 80as években, azóta is újitgatják. A ~1000m2 kertben sokminden megterem, sok is vele a munka. A párizsit ezer féle képp elkészíti, sütve, rántva, hús mellé téve, mert az egyik legolcsóbb dolog. Ugyanígy a farháttal - levesbe, pörköltbe, sütve/főzve.

3 gyereket felneveltek, ebből 2en diplomásnak lettünk, és mindhárman a többszörösét keressük havonta annak, amit ő keres.


Szerinted hányszor hallottam tőle, hogy nélkülöznie kell? Ő így érzi normálisnak a jelenlegi lehetőséeihez képest. A hűtő, fagyasztó mindig tele van, és ha marad még a fizetésből, akkor szépül a ház, vagy az unokák kapnak valamilyen szebb ajándékot.


Minden hozzáállás kérdése.


Én is most az építkezés 2 éve alatt még a kocsmába se mentem le, nemhogy szórakozni meg nyaralni- amit tudtam magamnak megépítettem. Megtehették volna, hogy szakemberre bízom, be akkor nem tanulok belőle, és feleannyi rá sem becsülöm meg az eredményét.(+drágább is)

2022. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!

A kertvárosi nyugodt életemet én pl. sohasem fogom feladni rezsispórolás címén. Vagyis nem fogok engedni abból a minőségi életkörülményekből, amit a kertes családi házas környezet nyújt pl. egy panellakással szemben, ahol -többnyire- beteges, irigy és idegbeteg proli szomszédok vennének körbe.

Inkább "összébb húzom a nadrágszíjat" és nem fűtöm a felesleges szobákat ill. az emeletet.

Nálad is az a legegyszerűbb megoldás, hogy télire a 150 m2 helyett "eljátsszátok", hogy csak egy 50 m2-es lakásban laktok, és csak ennyi fűtötök. Azt a pár hónapot ki lehet bírni kisebb helyen is, viszont az év többi részében tovább élhetitek a megszokott életeteket.

2022. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
72%

"Inkább "összébb húzom a nadrágszíjat" és nem fűtöm a felesleges szobákat ill. az emeletet."

Hogy oldod meg a penészgondot? Nálam ha lehűlnek a falak, azonnal jön a penész a lenti éleken, sarkokban, a falhoz közeli bútorokon, ablakkávákon. Muszáj túlfűteni, ha nem akarunk minden héten szavózni és dohszagban élni.

2022. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
75%

Nincs az az isten, hogy lakásba költözzek! A családi házat nem übereli semmi. A rezsicsökkentés pedig egy nem létező dolog a kormány részéről, legfeljebb voltak gyengébb telek, így kevesebbet kellett fűteni.


Rezsit csökkenteni 3féleképpen lehet: 1. Abszolút nem használsz energiát. (Ez a mai világban nyilván lehetetlen). 2. Iszonyatosan spórolsz. 3. Magad termeled meg az energiát.


Én az utóbbit választottam, több éves projekt volt, nem most kezdtem. De azóta -a vízszámlán kívül- én másfél éve nem fizetek rezsit. Simán össze lehet spórolni, magyar fizuból is. Egy tipikus, közepesen erős dohányos melós, aki iszik is, egy évben simán elbagózik és elpiál 700-800ezer forintot. 3-4 év alatt ebből már megvan egy 20 db napelemből álló napelemes rendszer. De másfél év alatt, minimum megvan belőle egy ház szigetelése. Nem lehetetlen megspórolni, és nem kell lenned menő ügyvédnek, Mészáros Lölő haverjának, vagy menő plasztikai sebésznek.

2022. aug. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!