Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretnék budapesti gazdag...

Szeretnék budapesti gazdag szegényből szegény gazdaggá válni. Hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Rengeteg embert ismerek Pesten, akiknek tehermentes 50-100 milliós, vagy még magasabb értékű ingatlanja van, miközben a mai napig maximum nettó 200-300 ezer forintot keresnek. Úgy csinálták, hogy pesti családba születtek és örököltek, esetleg 10 éve vagy régebben vettek még gombokért, de az életben maguktól nem vitték sokra anyagilag és szakmailag. Egy ismerősöm kisnyugdíjas nagymamájának a körúton volt lakása és ezzel megalapozta a családja jövőjét 2 generációra előre.


Én mindjárt lassan havi 1 milliót keresek késő huszonévesen, mellé már most is olyan méretű likvid megtakarításom van, ami a legtöbb embernek sosem volt vagy lesz, mégsem tudok egy olyan lakást venni Budapesten. Közben a mindennapi ember szemében iszonyú "gazdagnak" tűnhetek ezzel a sok félretett pénzzel, ami valóban sok szabadságot ad és a mindennapi kis dolgokat tekintve tényleg jómódban élhetek, de mégse elég egy lakásra sem. Jelige: Elcserélném az életem egy csóró budapestiére, akinek saját lakása van🤡


2022. nov. 1. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem nehéz. Tudok adni pénzügyi tanácsot, az első csoportba tartozóként.:)

De a 100 milliós lakás a körúton az nem egy fős lakás. Be kell érned max. 70 nm-rel. Vagy akár 48-cal.:)

60 M alatt mindennel együtt megvagy. Nem dolgozol még 70 hónapja, hogy nincs 60 M-d? Vagy legalább 38 M-d?

2022. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A nagykörúton is vannak kislakások, pl. kétszobásak gangos házakban.


5 éve dolgozom és tudod pályakezdőként nem ugyanannyit keres az ember, mint néhány év tapasztalattal. Mindig is relatíve jól kerestem, de az utóbbi 2 évben keresek igazán jól. Tudtam szép megtakarítást is képezni, be is fektetem és az is hoz okés százalékokat, de mellette megélni is drága. Főleg hogy nem pesti vagyok és nem lakhatok otthon a pesti szüleimnél Pesten élve a lakhatáson spórolni, mint sok pesti.


Első lakásnak jó lenne egy 40-50 négyzetméteres is.

2022. nov. 1. 09:40
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

És mért nem veszel?

:)

2022. nov. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

"10 éve vagy régebben vettek még gombokért"


Hiába van "milliós kereseted ha eközben hülye maradtál.

2022. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Miért nem inkább Monacoban szeretnél egyből meztelen valaggal, a disznóürülékből épphogy kivakarva valami 10 milliárdos ingatlant?
2022. nov. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy elég komoly különbség a generációk között, ami tényleg egy valós jelenség. Anno egy egyszerűbb ember is szarér-hugyér lakáshoz juthatott, ezek jellemzően a mostani 50+-osok, akik gyakran ostorozzák a "mai fiatalokat", akik telhetetlenek, nem hűségesek a munkahelyükhöz...stb., miközben ők még ma is 200-300 ezrekért végeznek elég nagy felelősséggel járó munkákat, jellemzően állami szektorban, de váltani képtelenek, mert nem tudnak már semmi újhoz alkalmazkodni, nem beszélnek nyelveket...stb.


Egy mostani 30-as, világlátott, nyelveket beszélő mérnök (aki nem mellesleg nehezebben hülyíthető a politikai propagandával) kb. a büdös életbe nem fog lakáshoz jutni egy Budapesten, Győrben vagy Veyzprémben, ha csak nem örököl a nagyszülőktől, azt meg nyilván senki nem szeretné, hogy a szülőktől.

Ha nagy neheten sikerül is összekaparni önerőre, vehetnej 20-30 év hitelre egy 40-50 nm-es betonkockát valami Csepel, Újpalota szintű prolitelepen, ahol pont a kádár-kori nyugdíjasok miatt semmilyen felújítást nem lehet megszavazni, mert egész egyszerűen drágább ingatlanokban élnek mint amit megengedhetnek maguknak.

2022. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
Neheten helyett nehezen, vehetnej helyett meg vehetnek, csak telefonon könnyű mellényomni.
2022. nov. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 NTBS ***** válasza:
Sok sikert.
2022. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

6

"a kádár-kori nyugdíjasok... egész egyszerűen drágább ingatlanokban élnek mint amit megengedhetnek maguknak."


Ők ezt akkor vásárolták, amikor éppen megengedhették maguknak.

Arról meg nem tehetnek, hogy az összes vidéki Bp-re akar költözni és ezzel jól felnyomtátok az árakat.

Ha az összes karrierista vidéki hazaköltözne a falujába, akkor Bp-en újra leesnének az ingatlanárak.

(Meg az albérleteké is.)

Amúgy pont te fikázod a "csóró lakótelepi nyugdíjasokat", amikor "30-as, világlátott, nyelveket beszélő mérnökként" sem vagy képes egy hasonló lakást megvásárolni "Csepel, Újpalota szintű prolitelepen" ?!

2022. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!


Amikor 2012 körül elkezdtem Pesten az egyetemet, volt jó néhány ismerősöm, akinek a szülei picike befektetéssel 6-10 millió forintért vettek lakást Budapesten. (Sokszor nem is a gyereknek, hanem pl. a szülők nevén maradt és mondjuk a 2-3 gyerek mind ott lakott egyetemistaként, vagy a gyerek egy szobában és a többit kiadták, stb.) Ma ugyanezek a lakások legalább 50 millió forintot érnek, pl. van konkrétan egy haverom, aki szüleinek a 10 éve 10 millióért vett pesti panellakása most 50 milliót ér.

De ez még mindig semmi ahhoz képest, amikor a tanácsi lakásokat szarér'-hugyér' meg lehetett venni 30+ éve.


"Ők ezt akkor vásárolták, amikor éppen megengedhették maguknak."

"Amúgy pont te fikázod a "csóró lakótelepi nyugdíjasokat", amikor "30-as, világlátott, nyelveket beszélő mérnökként" sem vagy képes egy hasonló lakást megvásárolni "Csepel, Újpalota szintű prolitelepen" ?!"


Ezen mit nem lehet érteni? Ez azon múlott, hogy ki mikor született. Én 1993-ban születtem és ezért nem tudtam a '90-es években szarért-hugyért tanácsi lakást venni, mint akkor akár takarítók, portások is, vagy nem tudtam középiskolásként vagy egyetemistaként lakást venni olcsón 10 éve. Ellenben a 10-15 évvel idősebb kollégáim is ugyanúgy mondják, hogy nagyon örülnek, hogy 2010-2015 körül tudták megvenni fiatalon az első lakásukat sokan közülük olcsón, mert ma már nem tudnák.

2022. nov. 2. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!