Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Falu szélén lévő házba költözn...

Falu szélén lévő házba költözni nem túl elszigetelt a többi embertől?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Eddig én egy városban nőttem fel, a párom meg ebben a faluban valahol a falu közepén:D

Én ahhoz vagyok szokva a városomba, hogy nálunk mindig rengeteg autó állt, mert az ablakom az ovira nézett, másik oldalt a templom, 3. oldalt házak voltak, 4. oldalt meg sok-sok bèrház. Plusz 3 percre cukrászda, ami miatt megint csak sokan parkoltak a házunknál.

Én szívesen költöznék ki falura, ahol a párom nőtt fel, mert nagyon tetszik a település, sok ott a már most ismerős fiatal, jó a levegő, nagy a telek, nem olyan drága a ház stb.

Viszont amelyik ház tetszik nekünk az a falu szélén van az utolsó ház. Ott forgalom nem igen van, mert beljebb van sokkal a főúttól.

Az udvara egy domboldalra visz ki és nagy 1350 nm2.

Páromnak nagyon tetszik, hogy szép a kilátás a kertvégéből, mert onnan messzig ki lehet látni az egész falura, dombokra, környékre, neki az is tetszik, hogy mellettünk közvetlen egy mező van és így csak 1 szomszéd van.

Nekem azonban a fülembe ültette a sógornőm a bogarat, hogy ő nem szívesen lakna ott, mert kicsit elszigetelt így, hogy a vége a falunak.

És végülis ha kinézek az ablakon akkor vagy a kertemet látom hátulról, oldalról a kertemet meg a mezőt, szemből is egy mezőt, ahol kezdődik szembe is az első ház.

És ugye 1 szomszéd van, de onnantól lefele megint van rengeteg szomszéd.

Én szerintem faluban nincsenek távolságok. Én nem bánnám, ha lenne szomszédom egyébként, mert lehet kicsit fura, hogy tényleg mező, fák stb. Vesz körbe, de meg van a maga szépsége, a csend, a természet közeliség.

Mi a véleményetek.:)



2022. nov. 13. 10:09
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Legjobb, én az erdő szélére költöznék ahol nincs senki
2022. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem nagy a falu, és 10-15 perc alatt elérhető kb minden, akkor nem számít, sőt, nekem még tetszene is.

Nálunk is volt a családban olyan, ahol az anyuka, aki ahhoz volt szokva, hogy 2 percre van a buszmegálló és az iskola, az le akarta beszélni a fiát, hogy a mi utcánkba költözzön. Mert milyen már, hogy 10 percet kell sétálnia majd az unokájának. (Ami eleve nem sok, biciklivel meg semmi.) Na mindegy, ők nem bánták meg végül, hogy ide költöztek.

2022. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszene! :)
2022. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem tetszene.
2022. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi, kedvesek vagytok!:)

Szerintem menni kell vagy1,5 km-t az ált. Suliig, az oviig, a kisboltig meg vagy 2 km-t a postáig, de a buszmegálló 2 percre van:D:)

Szerintem nem gond, ha van egy kis mozgás:) Legalább lehet majd le rollerezni, legörkorizni, lebiciklizni:D

Annyi, hogy ez a ház egy domb tetején van és úgy megy völgybe a falu, úgyhogy még izgalmas is lenne:D csak megtanulni lenne nehéz biciklizni kicsit itt.

2022. nov. 13. 12:14
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Biztonság szempontjából azért nem a leg cukibb hely.
2022. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm is falu utolsó háza a nagykanyar után. Hátul erdő, oldalt erdő, elöl egy út, másik oldalon földút.

Csendes hely, 10 perc a faluközpont. Nyugodt, de mindenhez közel van megis, hiába a faluvege.

A biztonság relatív. Alap, hogy legyen kerítés, zárható minden.

Munkatársamhoz falu közepén simán betörtek míg aludt, a faluvegi rokonhoz meg 30 éve senki. Ez helye is válogatja, és milyenek az emberek ott.

2022. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nincs kisebbség ebben a faluban.

Elkeríteni el kell majd, mert csak félig van, de írtam, hogy hatalmas az udvar, így sajnos csak a szomszéd kerítette el, a tulaj nem.

Kutyát mihamarabb szeretnénk, ha megvesszük a házat mivel tényleg falu széle.

Ha betörnének sok mindent nem tudnának vinni:D mert elmegy az összes pénz a házra, meg a felújításra:"D

2022. nov. 13. 12:36
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Nincs kisebbség ebben a faluban.

Ez nem garancia semmire. Tudok peldat ahol tobb ezren lettek par ev alatt.

Attol fuggetlenul vannak fontosabb kerdesek. Konnyen megkozelitheto? Foldut vagy aszfalt, sar, godroket ki fogja kijavitani? Ha havazik 30 centit ki fogja eltakaritani? Villany, viz, csatorna, gaz, esetleg net?

2022. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pát éve pont így költöztem ki, vettem egy házat magas kerítéssel Budapest agglomerációjában, egy közvetlen szomszéd, mező, erdő, kert, internet, és jól elvagyok. Amikor dolgom van a városban, 15-20 perc autóval csúcsidőn kívül.
2022. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!