Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hanyadik emeleten vennétek...

Hanyadik emeleten vennétek lakást?

Figyelt kérdés
Személy szerint minél magasabban, mivel jobb a kilátás de kiváncsi lennék a ti véleményetekre is.

2022. nov. 20. 21:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

mind1, ha van lift.

Eddig 1 olyan lakasban jartam amire azt mondanam hogy laknek benne, bar olyan draga hogy nem tudnam megvenni.

2022. nov. 21. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
39%

"Viszont kertvárosban sokkal kevesebb az ember, azok is leginkább ott lakók."

Tanyán meg még kevesebb. És? Szerintem semmi köze az emeletnek ahhoz, hogy hányan laknak a környéken.


"A belvárosban ... konkrétan belát a fél világ hozzád."

Azért erre van megoldás: redőny, függöny - pont mint a családi házakon, meg az emeleti lakásokban is. A redőny kerítésként is funkcionál betörés ellen. (Aki meg olyan nagyon be akar törni, annak a valódi kerítés sem akadály...)

Amúgy nem pont belvárosi lakásra gondoltam, máshol is vannak azért lakások, nem csak a külvárosi panelekben meg a belvárosban - legalábbis Budapesten, én abban gondolkodtam: itt vannak kevésbé forgalmas helyek a panellakótelepeken kívül is.


"sok helyen ha rossz arcú embereket látnak sétálni akkor hívják a rendőröket"

És már erre kimennek, hogy unszimpatikusék épp arrafelé sétálnak? Nagyon ráérhetnek...

2022. nov. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%
Ami biztosan nem, az a földszint. A többi oké, bár legfelső szint fekvés és tetőtől függően lehet túl meleg nyáron.
2022. nov. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 NTBS ***** válasza:
Bármelyiken. Jó befektetés.
2022. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Ami biztosan nem, az a földszint."

Miért nem?

2022. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

15:

Számos oka van. Pl.:

- Sok helyen nagyon poros, rosszabb a levegő, mint a felsőbb szinteken.

- Alattad mivel nincs senki, energetikailag rosszabb.

- Mint már más említette, az utca szintjén vagy, folyton elmennek az ablakod szintjében. Nem megoldás mindig a redőny, jó ha van természetes fény. Ha erkélyed van, ott sem az igazi, ha az utca szintjén van.

-Szeretek lépcsőzni, és szeretem, hogy megszoktam.

- Lépcsőházban nagyobb a mozgás lent.


A magasföldszint egy fokkal jobb.

2022. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Minimum első, max 2. emelet. Hiába van lift, a bútorozás ennél feljebb csak $7opás.
2022. nov. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Lépcsőházban nagyobb a mozgás lent."

Ezért kevesebb a betörés, mint a fentebbi, nyugisabb szinteken.


Egyébként valami zsúfoltabb lakótelepen, olyan földszinti panelban, ahol szemközt, ráadásul elég közel van egy másik panel, sose laktam, és ott talán más, de egy előkertes, parkra néző földszinti panellakásba (ilyenekkel volt már dolgom), ahova csak legfeljebb az épület előtt elhaladó emberekkel kapcsolatban merül fel a kérdés, hogy vajon mennyire láthatnak be (szemközti épület lakóival kapcsolatban nem, mert nincs szemközti épület), sokkal kevésbé lehet belátni, ha van függöny (ami ugyanúgy beengedi a természetes fényt, mint a felsőbb szintekre) és ha sötétedéstől, amikor természetes fény már úgysincs, a sötétítőt is használják (főleg, ha blackout), mint sokan hiszik: ha elkezdi figyelni az ember a saját ablakát kintről, rájön, hogy valójában a ház előtt elhaladó emberek nem látnak semmit.

2022. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
81%

18. Én sem értem, amikor valaki a tízemeletes, szigeteletlen, gettóban lévő panelben őt ért 30 évvel ezelőtti élményekre alapozva mondja, hogy a panel szar.


Én 5 szintes panelben lakom, ahol csak 1,5 szobás lakások vannak és a 15 lakásban jó ha laknak 20-25-en. Csend van amúgy is, én pedig a legfelső emeleten lakom, ahol még inkább csend van, mert felettem nem lakik senki. A ház le van szigetelve és meg van egy csomó minden más is csináltatva (tető, lépcsőház festés, ablakok, stb). Ez mellett egy parkosabb, ritkásabban beépített környéken van és még ráadásul nem is kint valahol a világ végén. Szóval én ez alapján pl. imádom a panelt. Ja és itt a szobák még tényleg nagy méretűek, pl. a nagyszoba 26 nm (és nincs amerikai konyha, mint az újépítésűekben a már ekkora nappalikban), a kisszoba 12 négyzetméter, nem sufni vagy gardrób méretű, mint az újépítésű lakóparkokban a kisszobák sokszor. Biztos lehet rá rosszat is mondani, ez sem tökéletes, de nem értem a panelgyűlölőket tényleg.

2022. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

18:

Csak amiatt, mert kisebb az esélye a betörésnek, nem vállalom be a rengeteg hátrányt.


De, simán belátok a legtöbb földszinti lakásba, ha elmegyek mellette, pedig nem bambulok szándékosna. Feljebb meg jó esetben kellemes a látvány, így nem is mindig használom a függönyt. A mi lakásunkkal például nincs is szemben más ház.


19:

Nekem például szigetelt, felújított 5 szintes panelban voltak rosszabb tapasztalataim, mint hasonló paraméterekkel rendelkező tégla társasházban.

2022. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!