Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Már láttok ingatlanár esést?...

Már láttok ingatlanár esést? Egyre több forumon mondják, de még mindig 100 MFt egy 100 m2-es ház. Bp-re gondolok, nem Borsodra..

Figyelt kérdés
2022. nov. 30. 15:51
1 2 3 4
 1/38 Revolúcióbiológus ***** válasza:
87%
Ha ugyanannyi marad a nominális ár akkor 25%-os infláció mellett 25%-os a reálára csökkenés. Tehát ha még mindig 100 millió az a ház, ami tavaly ilyenkor is ugyanennyi volt, akkor annak erősen csökkent az ára.
2022. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%
ha nem változik az ingatlanok ára akkor a reálértéke csökken. Egy 100 milliós házat 125 millióért kéne már eladni.
2022. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
47%
Reálértéke egyértelműen csökkent az ingatlanoknak az elmúlt időszakban, azonban mintha az albérletek tekintetében minimálisan csökkent volna a túlárazott ingatlanhirdetések száma. Lassacskán keresleti oldalnak lesz kedvező a helyzet az ingatlanpiacon.
2022. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező!

Amennyiben csökkenne és a 100 milliós házát valaki odaadná neked 80 millióért akkor mennyivel lennél beljebb??!

2022. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%

Én azt látom, hogy 1 éve amikor vettem panelt 25-30 között voltak a környéken. Rá fél évre 30-35 közé ment az ár. Most meg 35-40 között látom a hirdetéseket.


Valamennyit biztosan csökkent a reál érték, de azért nem stagnálnak az árak, csak a pénz romlik jobban.

2022. nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
4-es pontosan 20 MFt-al
2022. nov. 30. 20:19
 7/38 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ hol.


Szentendrén vettem egy lakást tavaly szeptemberben, 2005-ben épült társasházban 40 millióért, 1 hónapja se adta el a felettem lévő szomszéd az övét (ugyanaz a méret/elrendezés) 68 millióért. Azt hittem későn szállok be és nagyon drágán vásárolok, de 1 év alatt az ingatlanom értéke közel 30 milliót nőtt...

2022. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
42%

De ahogy nézem a barátaimon, akik most vesznek/vettek lakást budapesti agglomerációban, nem sokkal jobb a helyzet csökkenést nézve. Monor mellett olcsón vett most ismerősöm kis kertes házat, de az autót sem meri kint hagyni az utcán... Szóval kinek mi a preferenciája. Azt biztos, ha én nem tudtam volna venni tavaly, akkor jelentősen kiárazódtam volna a piacból és feleslegesen elinflálódott volna az önerőm, hitelt se tudtam volna ennyit felvenni a mostani kamatokkal.

Ha ez utóbbi lenne most velem, akkor inkább egy jobb környéken maradnék albérletben. Jelenleg szerintem nem biztonságos beleugrani a lakásvásárlásba. Ha opció esetleg a külföldi élet is számodra, Ausztriában 4%-os fix lakás hitelek vannak, és Bécs külvárosában jóval olcsóbbak az ingatlanok, mint pl. Vácon.

2022. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
44%
És az olcsóság alatt azt is értem, hogyha nem volt pl. lakástakarékod, vagy nem szülsz 3 gyereket, akkor a jelenlegi kamattal és 20-30%-os önerővel esélytelen normális állapotban lévő panelt is kiperkálni a banknak.
2022. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
82%

Én sem látok csökkenést sőt. Nemrég vettünk házat és nagyon elgondolkodtam, hogy megéri-e ennyit költeni rá egy nem túl elit agglomerációs kisvárosban. Mivel a környéken ennyi pénzért már csak lepattant sz*rokat találtunk, így megvettük.

2 éve kezdtünk el nézelődni, akkor 55-60 millió forint reális keretnek tűnt, utána 65, majd nyár végére már 75 körül jártunk. Most olyan 80 körül mennek azok az ingatlanok, amik tetszenek. Direkt figyelgetem még mindig. Nem, nem látok csökkenést. Bár olyan mértékű növekedést sem már, mint nyár közepéig mondjuk.

2022. nov. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!