Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes mostanság belevágni...

Érdemes mostanság belevágni egy ingatlan eladásba/vásárlásba?

Figyelt kérdés

Nemsokára eladhatóvá válik az 5 évvel ezelőtt, kényszerhelyzetből vásárolt lakásom. Nagyon szeretnék innen elköltözni, csak nem tudom, hogy a mai helyzetet tekintve lebonyolítható-e ez úgy, hogy ne bukjak bele.

Egyébként, a környék jó, a szomszédokkal sincs probléma, csak a lakás kicsi.

A problémám leginkább az, hogy ennél nagyobbat, számomra megfizethető áron csak felújítandó állapotban kapnék, a mostanit is így vettem nagyon olcsón, anno, de sajnos, az egyre növekvő inflációval, mely az építőanyagok áraira jócskán kihat, nem tudok lépést tartani.

Tanácstalan vagyok...


2022. nov. 30. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért vagy az? Nem befektetési célból adsz el és veszel, innentől kezdve pedig nincs jó idő erre. Az ingatlanod értékálló, ami azt is jelenti, hogy arányaiban a különbség árban mindig is meg lesz a sajátod és egy nagyobb között.

Az, hogy belebuksz-e az más kérdés, de mivel a körülményekről nem mondtál túl sokat, így válaszolni sem lehet.

2022. nov. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva még mindig elég kevés dolgot írtál le, főleg számok területén. Mit jelent pl. az, hogy "lebonyolítható-e ez úgy, hogy ne bukjak bele"? Mibe buknál bele?


Mi a terv? Eladnád ezt most 30 millióért, vennél fel 10 millió hitelt még és vennél egy nagyobbat 40-ért? Mennyi a fizud? Mennyi a félretett egyéb pénzed? A lakás mennyit ér? Mennyiért vennél újabb lakást maximum Mennyi hitelt vennél fel maximum? 1-ből 2 szobásba költöznél?

2022. dec. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha van ingatlanod akkor bármikor. Ezt eladod és veszel egy másikat. Ha olcsóak az ingatlanok akkor olcsóan tudod csak eladni a tiedet. Ha meg drágák vica versa.
2022. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok most én is!

Kicsi lakás vagy nagyobb, de az sok hitellel jár.

2022. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A Biztonságos Megoldás ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kevés az információ, hogy meg lehessen állapítani, mi lenne a jó döntés.

Ha kisebb lakásból szeretne nagyobba költözni, akkor minden piaci körülmény esetén várhatóan magasabb lesz a nagyobb lakás ára.

Én egy olyan megoldást választanék, hogy nem válok meg a kisebb lakástól, hanem a nagyobb mellé megtartanám, és bevonnám plusz fedezetként, így alacsony önerővel lehet elindítani a hitelt. Ahogy átköltöztem a nagyobba, kiadnám bérbe a kisebbet, hogy ezzel csökkentsem a hiteltörlesztőt. Az ingatlanvagyon értéke, hosszú távon mindig növekedni fog.

2022. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor ha hitel nélkül meg tudod oldani.

Mostani 10%+ os hitelek embertelenek.

2022. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A hitelek eddig is embertelenek voltak, egyedül a lakáshitel volt idézőjelben kedvező.

A 10%, még mindig nem vészes, ha van önerő, akkor hitellel még mindig jobb a lakásvásárlás, mint az albérlet.

2022. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk csak 5-10 millió hitelt kellene felvenni, amit kifizetnék néhány év alatt előtörlesztésekkel, akkor bevállalnám a magas hitelkamatokat most is. Ha 15-20 vagy még több milliót kellene felvenni és tudnám hogy 20 évig végig fizetnem kellene, akkor nem vennék fel hitelt.
2022. dec. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Azóta több ingatlanost is megkerestem ez ügyben, egyöntetűen azt tanácsolták, hogy, ha nem sürgős, akkor ne most, mivel az ingatlanpiac gyakorlatilag "bedőlt".

Nem dob fel túlságosan, sőt inkább elkeserít, de ez van.

Köszönöm a válaszokat!

2022. dec. 22. 21:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Megállt/lelassult. Azt azért semmiképpen nem mondanám, hogy bedőlt.

DE kérdezem én. Hol lesznek ezek az ingatlanosok, amikor 3 év múlva mégrosszabb helyzetben akarnál majd esetleg ingatlant venni? Mert sosem tudhatjuk.

2022. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!