Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vasarlasban letezhetn...

Ingatlan vasarlasban letezhetnek ilyenek? Szerintetek is bűzlik a dolog?

Figyelt kérdés

1.ingatlanos oldalon hirdetnek banki bedolt lakasokat

2.keszpenzben kernek eloleget,millios nagysagrendben

3.szerzodest nem kuldenek at kèrèsre,mert allitasuk szerint,ott helyben kell megírni


2016. szept. 30. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezz ra, hogy ha helyben megirjak utana van e x nap gondolkodasi időd hazavinni a szerződést? Ha nincs, messziről kerülném a helyedben. De egyébként is furcsa, valóba..
2016. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Miből áll még a mese?

ingatlant árulnak vagy követelést?

2016. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Banki koveteles... Radasul az ingatlanos hozza az ugyvedet,akinek a koltseget nekem kellene fedeznem...

Amikor szamonkertem az ugyvedet,miert nincs kesz a szerzodes 1 munkanappal a szerzodeskotes elott,annyit mondott -kerdezze az ingatlanost-

(???)

2016. szept. 30. 14:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Önmagával a követelés vételével nincs baj,nem bonyolult ügyek de saját ügyvédet ajánlok.

Az ingatlanos max közvetítő lehet a bank és a vevő között. A vevő ajánlatot tesz általában a követelés 10-20%-át át is kell utalni letétbe. Az egész döntési folyamat innen indul a bank pedig dönt , hogy eladja e vagy nem. úgyhogy előfordulhat, hogy jogos az előleg mértéke.

2016. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Zűrös dolgok ezek, még ha van ügyvéded akkor is megszivathatnak, ne menj ilyenbe bele.
2016. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszotokat,varok mèg egyèb tapasztalatokat.
2016. szept. 30. 17:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy szire-szóra, mindenféle hivatalos szerződés nélkül pénzt követeljenek! Ennek lakásmaffia szaga van, messziről elkerülném az ilyeneket. Nem lenne a tied az ingatlan, mert tulajdonjogot csak valódi, ügyvéd előtt kötött szerződéssel lehet szerezni. A millióidat elsikkasztanák, ezt se kapnd vissza.
2016. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen,altalaban a szerzodesnek,rég a szerzodeskotes elott keszen kellene lennie,nem?

Van olyan,aki ott helyben irja meg?! Vegulis semmilyen papirt nem lattam mèg,csak vigyem a sok penzt magammal...

2016. okt. 1. 17:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ingatlanos céggel adtam el egy házat, úgy is vettem, minden esetben irodában készült el, az ügyvéd elkészítette a vázlatot, aztán volt több módosítás is. Mit írtunk bele? Vételár, hány részletben fizet, mikor, mennyi a kiköltözésre adott határidő (30 vagy 60 nap) stb. Öt példányban készült, minden oldalt mindenki aláírta. Az ügyvéd vitte el a Földhivatalba, ott jegyzik be a tulajdonjogot, illetve a NAV-hoz, ahol kiszabják az illetéket. És csak érvényes adásvételi szerződés bemutatása után írják át a villanyt, vizet, gázt, csatornát a szolgáltató cégek ügyfélszolgálatain.
2016. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, előző vagyok: még annyit, hogy az első részletet ott kifizette a vevő, az ingatlanos elkísért az OTP-be és ott betettem a számlámra.

Semmiképpen ne állj velük szóba! Ezek csalók.

2016. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!