Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes mostanság belevágni...

Érdemes mostanság belevágni egy ingatlan eladásba/vásárlásba?

Figyelt kérdés

Nemsokára eladhatóvá válik az 5 évvel ezelőtt, kényszerhelyzetből vásárolt lakásom. Nagyon szeretnék innen elköltözni, csak nem tudom, hogy a mai helyzetet tekintve lebonyolítható-e ez úgy, hogy ne bukjak bele.

Egyébként, a környék jó, a szomszédokkal sincs probléma, csak a lakás kicsi.

A problémám leginkább az, hogy ennél nagyobbat, számomra megfizethető áron csak felújítandó állapotban kapnék, a mostanit is így vettem nagyon olcsón, anno, de sajnos, az egyre növekvő inflációval, mely az építőanyagok áraira jócskán kihat, nem tudok lépést tartani.

Tanácstalan vagyok...


2022. nov. 30. 22:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták, hogy nem a vásárlással, hanem az eladással vannak problémák, mert kínálat van bőven, viszont kereslet nincs, mivel a bankok nagyon megemelték a hitelkamatokat, és a vásárlók 50%-a hitelre vásárolna. Nagyobb ingatlanokra egyszerűen nincs érdeklődés, a kicsikre van, de többnyire áron alul lehet azokat értékesíteni.

Azt pedig, hogy 3 év múlva mi lesz még senki sem tudhatja.

2022. dec. 25. 15:37
 12/12 anonim ***** válasza:
De mit veszíthetsz azon, ha megpróbálod? Hirdesd meg az ingatlanod az áron, amit gondolsz, aztán nézd meg mekkora érdeklődés érkezik. Ha nem próbálkozol, biztos nem is lesz sikered.
2022. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!