Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tízemeletes panel felsőbb...

Tízemeletes panel felsőbb szintjein milyen az élet?

Figyelt kérdés

7-8-9. emeleten milyen lakni, mi a véleményetek róla? Tapasztalatok érdekelnek.

Gyakran romlik el a lift? Volt hogy már beragadt valaki a liftbe? Nyáron tényleg kibírhatatlanul meleg? (De minden más is érdekel ezeken túl.)


Lakásvásárlás előtt állok és elsősorban ezekre az emeletekre szeretnék költözni, esetleg 5-6. még szóba jöhet.



2022. dec. 8. 14:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Télen meg az volt a kedvencem, hogy központi fűtés volt, pár fazos miatt már elindult a füttès októberben, az emberek 80 százaléka meg engedte ki az ablakon a meleget. SZAMOMRA soha többet panel
2022. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen magasra költözöl, olyan házat válassz, ahol legalább 2 lift van. 9-en nőttem fel 2 liftesben, még így is sokszor sétáltunk :D

Amúgy fent minden jobb, tisztább a levegő, csendesebb, szebb a kilátás.

2022. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%

Én azt mondom, hogy mai világban alap dolog a klíma, egy panelt egy olcsó, kis teljesítményűvel is élhetővé lehet varázsolni. Lentebbi szinteken sem jobb a helyzet, ott még jól be is szorul az utca hője és zéró lesz a légmozgás.


Az is szerencsés, hogy fentről lefelé kering általában a fűtés vize így fentebb melegebb szokott lenni télen is.


Én is csak olyat néznék amiben 2 lift van. 11. kerületben az egyik lift "teherlift" volt. Teherbírása ugyanannyi volt mint a kisebbnek, de sokkal nagyobb volt így simán elfért benne bicikli, bútorok.

2022. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
40%

Minél feljebb lakik valaki annál kevesebb esélye van élve kijutni a panelből egy lakástűz esetén.


[link]

2022. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
97%
14. Hányan haltak meg panel lakástüzekben az utóbbi 10 évben olyanok, akik nem a felgyulladt lakásban éltek, hanem másik lakásokban? Nulla.
2022. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
97%

#14: magy esélllyel ki sem kell jutnia.

viszont kevesebb lakás van felette, így kisebb eséllyel áztatják le a tűzoltók lakástűz esetén ;)

2022. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
96%
Meleg
2022. dec. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%

10 emeletes panel 8.emeletén lakom március óta. Nálunk egy lift van, de még soha nem kellett gyalogolnom. Lehet, hogy itt szuper a közösség (szomszédokat is alig látom), de én nem tapasztalom ezt a tüsszent a pali a szomszédban, te meg visszaszólsz, hogy egészségére. Vendégeim is gyakran meglepődnek a csenden. A nyár meleg itt is, de nem kibírhatatlanul. Szeretem a kilátást, hogy kevesebb a por. Bogarantyúk olykor előfordulnak, de kiírthatóak. Bérlem, de ha lenne zseton, lehet, meg is venném.

Nézd meg jól a helyet, nagyon sokat számít a lakóközösség.

2022. dec. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron a másodikon is ugyanolyan kibírhatatlan a meleg, mint a felsőbb emeleteken. Sőt, én most (40 év panel-élet után) egy Dunaparti, régi tégla társasházban lakom, második emeleten és nyáron ugyanúgy 34 fokok voltak, mint a panelban..:(
2022. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
39%
Én sem értem hogy a 40 milliós panel mellé miért nem telik légkondira.
2022. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!