Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van értelme lakást venni, ha...

Van értelme lakást venni, ha pár hónap múlva már lenne 50% önerőtök?

Figyelt kérdés

Páromnak lassan összegyűlik kb budapesti lakás árának a fele kb.

Budapesten tervezünk élni. Panel lakásban tudunk csak gondolkodni.

És kb 5 évre szóló hitelt szeretne felvenni, hogy minél hamarabb letudjuk/letudja a törlesztőt. Heti szinten kap állásajánlatokat, keresett a szakmája, és pár év múlva mérnök diplomája lesz)

Tudom mennyire gáz most az infláció. És azt is tudom,hogy sose fognak csökkeni az ingatlan árak. Évek óta albérletben élünk, éves szinten repkednek az 1-1,8 milliók a lakbérre.

Nyílván egy lakás hitelnél is jóval többet kell fisszafizetni Pl 16 milli felvett hitelt ha öt év alatt akarunk kifizetni akkor kb 20-21 milliót fogunk kinyögni.

De ha azt nézzük hogy három éve albérletben élünk Budapesten, az kb 5 millió Ftunkba került eddig. Szívesebben fizetem inkább a sajaát lakáshitelünket.

28 évesek vagyunk.



2022. dec. 12. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

50% önerővel, 5 éves hitellel lakást venni kb áldás kategória, mi a kérdés?


Én inkább azon aggódnék, hogy mindenhol közösen írsz a hitel fizetésről, felvételéről, de a lakás a párod nevén lesz. Az jobban aggasztana, hogy fizetsz egy olyan lakásba, ami sosem lesz a tiéd.

2022. dec. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Komoly párkapcsolat. Lassan 10 éves együtt vagyunk. Párom azt mondta, neki az a fontos hogy engem boldoggá tegyen. Maximálisan biztos vagyok benne, hogy együtt maradunk. A kapcsolatunkat a szeretet és empátia jellemzi. Tervben van a házasság is, de nem tudjuk mikor legyen. Mind a ketten tanulunk még.
2022. dec. 12. 10:31
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval semmi biztosíték, csak szöveg meg szerelem. Hát jó hülye vagy ha ebbe belemész.
2022. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Mindekinek ilyen a kapcsolata….
2022. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg MOST jobb megvenni a lakást + hitel, mint várni, amíg meglesz X összeg, ugyanis addigra a mostani 50 %, már csak 40-et vagy 30-at fog érni.

VISZONT a KÖZÖS hitelbe CSAK AKKOR MENJ bele, ha a lakás megfelelö tulajdoni hányada a TE NEVEDRE KERÜL, különben semmi jogos sem lesz hozzá, csak fizethesz más lakására.

2022. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha biztos lennél magadba nem irtál volna ilyenek hogy páromnak jön össze az önerő…. Nem neki, hanem nektek .. hisz egy háztartást közösen vezettek. Én csak és kizárólag közösbe mennék bele így semmi esetre se… ezen a házasság se segít mert előtte szerzett vagyon… lesz majd bizonygathatod az igazad, hogy de nélküled sehol se lenne … a maximálisan biztos vagy benne, hogy együtt maradunk meg óvoda szint… már elnézést de el is hunyhat az illető akkor meg közöd se lesz a lakáshoz…
2022. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha te is fizeted a hitelt akkor legyen közös a lakás. Neki van beszálló tőkéje biztos lehet pl 70-30 arányban osztani. Hogy nulla részed legyen de törlését az nem jó. A szerelem elmúlik bármi lehet később
2022. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Ebből tipikusan az szokott lenni, hogy a feleség két gyerekkel, munka nélkül mehet vissza anyucihoz, mert a pasi a saját lakásából kirakja őket. Jogosan, mert ebben az esetben a pasié a lakás, te meg ha van időd és kedved, számlákkal esetleg peres úton, gatyádat az ügyvédre fizetve kiszedhetsz belőle prászázezer forintot a milliókból, amit az ő lakására költöttél.
2022. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazatok van értem persze.

Nem tudom a saját érdememnek tekinteni,hogy közös önerő,mert neki a fizetése négyszer több mint az enyém. Nekem meg a mostani lakbér fele elviszi a fizetésem 30 %át.

De világos ha én is elkezdem fizetni a törlesztő egy részét,akkor azt valahogy írásba kéne foglalni. Ha esetleg szetmennènk, akkor valamennyi részem nekem is legyen a lakásból. Valamiféle szerződést?


Sajnos nem vagyok képben hogy zajlik egy lakásvásárlás, még csak elméleti szinten van a tervezés. Egyenlőre csak megszületett az elhatározás bennünk.

2022. dec. 12. 11:05
 10/14 NTBS ***** válasza:
Ha közös az önerő, miért nem közösen veszítek? Egyébként a lakás érték.
2022. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!