Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak engem nem érdekelnek az...

Csak engem nem érdekelnek az ingatlan árak pedig nincs ingatlanom?

Figyelt kérdés

Úgy vagyok vele ha magasabb eletszinvonalon akarok élni akkor költözök. Ugyan úgy tudok félre tenni, családot alapítani, stb...

Pont nem érdekel hogy egy Magyarország szintű országban mennyit ér egy ingatlan. Nem értem sokan miért vergodnek a témán?



2022. dec. 26. 20:10
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#10 nem mostak ki. Ha hitelek van úgy is ugyan úgy fizeted a lakhatast + be is bukhatsz a hitellel. A lakás kiadás pedig nagyon lokácio függő, vegyük alapul azt hogy mondjuk a lakásod Szolnokon van és kitűnő adni 100 e Ft-ért viszont te Győrbe költözöl ott meg mondjuk150 e Ft az albi akkor már 50 e Ft-ot pótolnod kell és arról nem is beszélve hogy a kiadott lakást ellenőrizni kell, vannak időszakok amikor nincs bérlő mert annyiért nem veszik ki neked olcsóbban meg nem éri meg mert olcsó bérlő valszeg nagyobb kárt okoz, stb...

Egyszerű logika :)

2022. dec. 27. 10:10
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk ezt nem értettem soha, hogy ha albérletben kell laknod, akkor mitől veszélyesebb a hitelt fizetned, ami mindenképp fix és előre tervezhető, mint az albérlet, ahol kötsz egy éves szerződést, aztán a végén meg ki tudja mennyivel emelnek, meg akàr ki is rakhatnak, amikor ugyanúgy másikat kell keresned, amit ugyanúgy fizetned kell. Ha elveszted a munkádat és ezért veszélybe kerül, hogy hogy fizetnéd a hiteledet, akkor az albérlet nem kerülne ugyanúgx veszélybe?
2022. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
20%

"akinek van saját ingatlana, aminek a kiasásábol fedezhezi máshol berelt lakás diját?"


Ez azért összetettebb kérdés, tekintve hogy akinek a saját ingatlana egyben az otthona az nem szívesen fogja kiadni. Másrészt ahhoz hogy fedezhessen bármit olyan ingatlannak is kell lennie ami egyben kiadható is.


Plusz alapból ott bukik az egész felvetés hogy nyilván összehasonlíthatatlan a nincs ingatlanod és a van ingatlanod kategória.

2022. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
#11: "logika", aha... nem baj, ha nem tudsz bánni a pénzzel, én a fajtádbol tervezem a nyugdijas éveimet finanszírozni ;)
2022. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
#14 ám legyen , nem írtam hogy nincs befektetésem, azt írtam hogy nem akarok fix otthont mert ha van olyan cég ami 20-30% többet fizet akkor mosolyogva dalolva fogok költözni:) legyen az belföld vagy külföld. Attól függetlenül én is gondolok az oregkoromra, pénzügyileg azért tudatos vagyok, csak nem értem az embereket hogy miért nem mobilisak.
2022. dec. 27. 11:18
 16/24 anonim ***** válasza:
25%

Bocs, de jelenleg egy gyökerek nélküli nincstelen vagy.

Ha kiköltözöl külföldre, akkor meg még hontalan is leszel, vagy egyszerűen egy migráns, akiket nem igazán fogadnak be viszont erősen lenéznek a helyiek.


A bérbeadók viszont nagyon örülnek a hozzád hasonlóknak, mert nem fognak üresen állni a kiadó lakásaik. Max. ha már nem tudod kifizetni a bármely okból megemelt lakbéreket vagy rezsiket akkor kitesznek az utcára. (Mint láthatod, egyik pillanatról a másikra lehetnek 10 szeres, 20szoros szorzók is.)


A családalapításról meg annyit, hogy normálisan gondolkodó nő nem fog veled szóba állni, ha még x évesen sem vitted semmire, azaz sincsen még saját lakásod sem. Értelmes nő ugyanis nem egy nincstelen lúzerrel képzeli el a jövőjét és nem fog a semmire szülni egy albérletbe, ahonnan bármikor kitehetik az utcára.


A fiatalság gyorsan elmúlik, jönnek a betegségek, esetenként balesetek, és ezekre egyáltalán nincsen sem A sem B terved mint látható.

2022. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
...és a BIZTOS nyugdíjadra sincsen!
2022. dec. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
#17 mint mondtam vannak befekteteseim
2022. dec. 27. 12:57
 19/24 anonim ***** válasza:
52%
Figyelj, ha te így jól érzed magad, senkinek nincs joga pálcát törni feletted azért, mert nem izgat a lakáspiac. De azért ennek lehetnek következményei. Ahogy előttem más is írta, párkapcsolat terén ez nem biztos, hogy előny, hogy valakinek felnőtt létére nincs saját otthona Magyarországon. Az egy dolog, hogy külföldön mi a trend, itthon más a divat. Itt számít egy normális nőnek, hogy a párjának legyen valamilyen egzisztenciája. Nem is azt értem ezalatt, hogy tele legyen a buksza, hanem hogy legyen egy "fészek", ami biztos bázis, ez kell a nőknek. Anélkül bizonytalan egy pasassal a jövő tervezés. Mert ha nincs otthona, az jelzi, hogy nem vert gyökeret sehol, keresi az útját. Ez nem gáz 25 évesen, amikor sok fiatal együtt ver gyökeret a párjával, de pl. 40 évesen már gáz.
2022. dec. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem mind1 az sem minnyit keresel mennyi es milyen befektetesed van. Nem ugyan az vonatkozik egy netto 1 milliot keresore akinek van 50 millio befektetni valo penze mint arra aki 300at keres es 100al torleszti a lakast.


Az elmult evekben az ingatlan jo befektetes volt de nem a legjobb, viszont az atlag magyar penzugyi tudatossaga sokszor meg addig se jut el h megtakaritson.


Osszesegeben kevesebben vannak akiknek megeri az alberletezes, hiszen amugy se valt max varoson belul allast.

2022. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!