Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak engem nem érdekelnek az...

Csak engem nem érdekelnek az ingatlan árak pedig nincs ingatlanom?

Figyelt kérdés

Úgy vagyok vele ha magasabb eletszinvonalon akarok élni akkor költözök. Ugyan úgy tudok félre tenni, családot alapítani, stb...

Pont nem érdekel hogy egy Magyarország szintű országban mennyit ér egy ingatlan. Nem értem sokan miért vergodnek a témán?



2022. dec. 26. 20:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%

"Én..... mérnök vagyok"


Azért amikor a következő osztálytalálkozón a többi mérnök elmeséli, hogy milyen autói vannak, vagy milyen a lakása, vagy mekkora családi háza van és az a legnagyobb problémájuk, hogy mekkora legyen az úszómedence a kertben, te meg elmeséled, hogy éppen kitettek a legutolsó albérletedből....

2022. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Arra mi a válasz a saját lakás-frakció részéről, hogy mi a nagyobb érték: saját lakás azonnal, akár szar helyen is, vagy inkább albérlet+normális munka Budapesten, aztán gyűjtögetés, aminek persze vagy lesz eredménye, vagy nem.

Mert én pl. Ózdon azonnal meg tudnék venni egy lakást, vagy Miskolcon is viszonylag jó kondíciók mellett, de ez mennyire vonzó a lányok szemében? Ismerem mindkettőt, értelmes, magyar 30-as lányok egész egyszerűen nincsenek már, ha kimész az utcára, egyszerűen nem látsz egyet sem, csak tiniket, meg 50+-osokat. Mindenki elhúzott már, ráadásul ugye a statisztikák szerint a lányok hamarabb önállósodnak, költöznek el a szülőktől.


Budapest meg tele van szép, intelligens, tanult 30-as nőkkel, ott viszont szinte lehetetlen előrukkolni egy saját lakással ilyen idős korra, ha ugye vidéki vagyok és nem örököltem a nagyszülőktől fővárosi ingatlant. A családtámogatási rendszerek is ugye pont azt eredményezik, hogy csak együtt lehessen venni bármit is.

Elég "beugró" egy lányhoz egy nettó 600-as fizetés és pár milla állampapírban, vagy még így is gyökértelen csóró vagyok?

Tényleg nem kötekedésképpen kérdem.

Bár itt inkább 40-50 éves korról írtok, de egyrészt most már az is necces, hogy addigra vegyen valaki egy összegben lakást, ott viszont már nem szívesen vállal be valaki 20-30 éves hitelt, mert jön a betegség, nyugdíj meg a munkaerőpiaci kirekesztés.

De egyébként is ez a kor már nem a családalapítás céljából való ismerkedés ideje, az inkább a fentebb említett 30-as évek eleje, itt már főleg válás utáni újrakezdés jön szóba.

2022. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22: el kell dönteni, hogy nőt keresel magad mellé, vagy krvát tartósbérletre. Az utóbbihoz nagyon keves lesz a nettó 600, már ha okosat és szépet akarsz.

Mikor megismertem a mostani feleségemet, az össz vagyonom egy rozsdás bicikli volt, meg tán 200e Ft diákmunkából, koleszban laktam.

Még munkám sem volt, akkor voltam végzős az egyetemen.

2022. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem nőnek az ingatlan árak tovabb akkor lakás kiadasból mennyi hozam érhető el? Öt szazalek ? 40 Misi egy panel,abból havonta jön mondjuk 180 ezer, évi több mint 2 Misi. Kb 5 százalék. És közben laknak benne élik le, lehet nyüg a lakókkal, és ha netán csak pár milliót is de csokkenek az árak az mind ronditja meg ezt a végeredményt is. Ennek ellenére, az infláció követő állampapírok jövő évtől akar 15 százalék korul is fiuethetnek igaz? Asszem az előző évi, azaz idei éves inflacio plusz 1,5 százalék kamat premium. 40 misinel az a 15 százalék akar 6 millió is lehet egy évben, nem 2 mint amennyi az albi pénzből jönne. Sztem most pár évig ezek a papírok kenterbe verik az ingatlanokat. Aztán persze mindenki aztcsinál amit akar, ez saját velemény.
2022. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!