Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökség nélkül ki hogy tudott...

Örökség nélkül ki hogy tudott saját házat venni?

Figyelt kérdés
Elindulsz fiatalon, 0Ft al az életben és nem szeretnél sokáig havonta több szàzezret kidobni az ablakon albira. Ki hogy oldja meg ezt a témát manapság?
2023. jan. 9. 12:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki mindenféle segítség nélkül tette szerintem legtöbben összegyűjtötték az önerőt, majd hitelt vettek fel. Aztán vagy lassanként vagy előtörlesztve gyorsabban kifizették a hitelt.
2023. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

-szülőkkel lakás minél hosszabb ideig jelképes összegért


-külföldi munka, külföldön élés és kuporgatás néhány évig


-nagyon piacképes szakma, amivel már fiatalon is rengeteget keresel


-családi segítség (de nem örökségből)


-ketten vagytok a pároddal és így többet tesztek el, mintha egyedül lennél


-állami családtámogatások


Az emberek 99%-a ezeket csinálja, jellemzően akár egynél többet is.

2023. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy, albérletben fogok megrohadni. :)
2023. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem csak úgy sikerült ténylegesen a nulláról (még a szüleim házát is vitte a deviza, tehát tényleg földönfutóként), hogy az egyetemen iszonyú durván teljesítettem. Kolis voltam, virslin éltem, de nem csak tanultam, hanem TDK, OTDK győzelmem is volt. Az hozta a többit magával, ezek miatt sok pontot kaptam más pályázatokon (ÚNKP), 4x egymás után, darabja 0,8-1 millió forint.


Ezt nem költöttem el, máshol nem volt esélyem spórolni. Végül mire lediplomáztam már állásom volt (és pénzem is), majd a főállás mellett másodállást is vállaltam, amit egy az egyben eltettem. Így 29 évesen sikerült viszontlag kis lakáshitellel (12M) vennem egy szép nagy házat BP-től 30 km-re.


Volt benne szerencse, nem mondom, de alázat is, meg kitartás. Saját kezűleg újítottam /újítom fel, mert persze nem volt tip-top állapotban, apránként, ahogy a pénz jön, nem hitelből.


De én már annak is örültem, hogy van tető a fejem felett, és miközben a korosztályom elhalmozta magát a csokkal, babaváróval, csokhitellel, és a fancy-re újított kádárkockákba költöztek bele, addig nekem jó volt a lepukkantabb.


Azóta már 32 év vagyok, nemsokára kiégetem ezt a hitelt is.

2023. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

#4 Neked legalább volt ÚNKP, azelőtt nem volt. TDK-ra darabonként adtak 8-10ezer Ft-ot, OTDK-ra meg semmit...

De, minden elismerésem a tied, mert magad megdolgoztál mindenért és meg tudod becsülni a pénz értékét.

2023. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
#5 igen, a pénzbeli nyeremény otdk-n most is kevés, de jó tanulmányi átlaggal, publikációval jó belépő volt az ÚNKP-ra, anélkül nem ment volna. Remek lehetőség, kár hogy régen ilyen nem volt. Köszönöm a szép szavakat. Bitang nehéz lakáshoz jutni manapság a nulláról. Régen is az volt, de ekkora önerőt egyedül előteremteni ilyen albérlet árak mellett lehetetlen.
2023. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Hitellel
2023. jan. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7. A legtöbb embernek nem az a baja, hogy nem tudja összegyűjteni egy egész lakás vagy ház árát, hanem hogy nem tudja a kötelező 20% önerőt sem összegyűjteni, hogy a maradékra aztán hitelt vehessen fel.
2023. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Az egyetemen még a szüleimnél éltem, 2 évig köztársasági ösztöndíjas voltam, amit eltehettem. Anyuék mindig azt mondták, ők azzal tudnak támogatni, hogy otthon élhetek, amit kapok ösztöndíjként, diákmunkára, stb., azt tegyem el, jól jön majd az életkezdéshez. Nem volt sok, 1 millió ft körül, de ahhoz pont jól jött, hogy eltudjak költözni egyetem után Bp.-re, kitudjak venni egy szobát és élni tudjak. Le is írtam a következő fontos momentumot. Szobát béreltem és nem egy egész lakást. Évekig éltem így, aztán még a párommal is (ő is társbérletben élt, nem volt neki újdonság). Gyűjtögettünk, majd megvettük a lakásunkat csisszre minimális önerővel és piaci lakáshitellel. Mindenünket beletettük szó szerint. Ma már azért merész húzásnak tartom így utólag visszagondolva. Pályakezdő mérnökök voltunk, azóta sokkal jobb fizetésünk lett, a hitelt már rég kifizettük, sőt idő közben el is költöztünk családiházba (fancyre újított kádárkockába :D). Ebben már volt sajnos 5 millió örökség is, meg van benne 10 millió babaváró és 5 piaci hitel, de különösebb egyéb segítség nem. Sőt, nekünk kellett időközben segíteni anyagi értelemben a szüleinket.
2023. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
2006-ban vettem az első lakásomat. Egyszobás, felújított garzon, 40nm, Budapest külvárosában. Egymillió volt az önerő, hétmillió volt a hitel. Külföldre mentem dolgozni, a lakást kiadtam, a bérleti díjból törlesztettem a hitelt. 5 év után hazajöttem és végtörlesztettem a tartozást.
2023. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!