Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanirodák levezényelnek...

Ingatlanirodák levezényelnek nulláról az eladásig mindent?

Figyelt kérdés

Tehát minden papírmunkát, ide-oda járkálást, hogy nekem a lehető legkevesebbet kelljen hivatalokban ügyeket intéznem, vagy kimozdulnom pl. hétvégente.


10 éve örököltünk egy ingatlant testvéremmel, magunk intéztünk mindent az eladás során. Akkor megfogadtam(fogadtuk) hogy még egyszer soha többet ilyet.

Most örököltünk egy másik ingatlant, a hagyatéki még nem zárult le (nemrég lett beadva). De ahogy a közjegyzőtől a végzést megkapjuk, egyből szeretnénk eladni ingatlanirodán keresztül.

Nyilván majd akkor az ingatlanossal meglesznek beszélve a részletek, de az még jó pár hónap múlva esedékes csak.

Addig is szeretném tudni a kérdésre a válaszom, hogy mire számítsak majd.

Köszönöm!



2023. jan. 17. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha így van igényed. De ez csak az adásveteli szerződés más nem. Általába van preferált vagy ügyvéd kapcsolatuk akikkel dolgoznak.

A közművek átírása a te dolgod, ahhoz semmi közük. De ez intézhető neten keresztül is.

2023. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Dehogyis. Ügyvédet, szerződést, közműveket mindent neked kell intézni hiába van ingatlanos. AZ ingatlanos csak felrakja pár oldalra az ingatlant aztán vagy megmutatja a vevőknek vagy nem, sok olyan ingatlanossal találkoztam aki nem akarta megmutatni az ingatlant.
2023. jan. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Közben sikerült beszélnem ismerős által, egy ingatlanossal. Ő nagyjából elmagyarázott mindent.

2-es egyedül a közműveket kell nekem intéznem, a többi amit leírtál mind hazugság.

2023. jan. 18. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!