Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elfelejtettünk a vízről...

Elfelejtettünk a vízről birtokbaadásit írni?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet áll fent, hogy vettünk egy házat, de a vízóra átadásáról elfelejtettünk papírt írni. Megegyeztem az előző tulajjal, hogy egy mostani dátummal átíratom, de a beadáshoz szükség van egy birtokbaadási jegyzőkönyvre, ami az adásvételi papír egyfajta melléklete. Lehet e baj abból, hogy a vízóra átadási dátuma nem egyezik az adásvételi szerződésen levő dátummal?

Gond e ha két birtokbaadási jegyzőkönyv van? Egy amin a gáz és villany van és egy másik amin csak a víz.

Mit írjak jelen esetben a papírra?

Tegyük fel, hogy az adásvételi 2023.01.01.-én készült, a vízórát pedig a 2023.01.20.-ai álláshoz nézzük.

Mit írjak a "Felvétel időpontjához"? Mit írjak "A jegyzőkönyv készült a felek között .............. napján kötött adásvételi szerződés mellékleteként." részhez?

Mit írjak a "Jegyzőkönyv lezárása" részhez? Vagyis, hogy milyen dátumokat?

Ott ahol a vízóra állását írni kell, ott nincs rublika a dátumhoz, így hogy tudom jelezni, hogy az az óraállás milyen dátumhoz kapcsolódik?

Sok kérdés és lehet mind bugyuta, de sajnos már teljesen belekavarodtam ebbe az egész ingatlanvásárlós mizériába....

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszadást!



2023. jan. 25. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A birtokbaadási nem az adásvételi melléklete, hiszen nem feltétlenül aznap veszed birtokba az ingatlant. Nekem a Birtokbaadás 1-2 hónappal az adásvételi szerződés után volt, mert banki hitel átfutási idő, stb.


Nem tudom mihez kell én simán az eredeti birtokbaadásira írnám rá a vízóra állást.

2023. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdoni lap kell és az adásvételi szerződés .

A mérő órát le kell fényképezni,és lehet menni átíratni.Jobb ha mindkét fél ott van.

A lefényképezett óra állás előtti fogyasztást az eladónak kell fizetni.

Ez a hivatalos,de vagy megegyeztek ha volt utána is fogyasztás .

A szolgáltató majd jelzi mikor megy órát ellenőrizni.

2023. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ja mondjuk ha csak a szolgáltatónak kell, akkor arra lehet egy külön birtokbaadási. Igazból neki tök mindegy ki mettől meddig fizet, csak legyen kifizetve.
2023. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2-es

A Fővárosi vízműveknek van egy online felülete ahol ezt be tudom adni könnyedén és oda kell 1. Adásvételi szerződés vagy Tulajdoni lap, 2. Birtokbaadási jegyzőkönyv (átadás-átvételi jegyzőkönyv). Az 1.-ből elég egy, a 2. kötelező.


#3-as

Akkor azt mondod, hogy annyira nem veszik ezt komolyan? Csak legyen meg a papír és oké?

2023. jan. 25. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Szolgáltató leszarja, mi fél évet csúsztunk, csak legyen meg hogy mindketten elfogadtátok azt az X óraállást X dátummal. Nem lesz büntetés meg ilyenek.
2023. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, a két dátumnak nem kell azonosnak lennie. A szerződést mi is hónapokkal korábban írtuk meg a vevőinkkel, hiszen több részletben fizettek és még akkor is pár hétig maradhattunk a lakásban amikor már teljesen a nevükre került, ebben állapodtunk meg és így volt meghatározva a vételi ár is, hiszen építkeztünk a pénzből.

A közművek átírásáról aznapi dátum kell amikor valóban az egyik átíratja a saját nevére a másikéról. Mi egyszerűen együtt mentünk be a szolgáltatókhoz, a vevő és eladó is ott volt és így nem kellett külön papír bizonyítéknak, hogy megtörtént az átadás.

A szerződésnek ez nem kell része legyen, csak ha akarják a felek akkor bele lehet tenni - de csak ha egyben ki is költözik aki benne lakott addig.

2023. jan. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 "Akkor azt mondod, hogy annyira nem veszik ezt komolyan? Csak legyen meg a papír és oké?"

Ahogy írták, a szolgáltatónak az a fontos, hogy legyen aki kifizeti.

Arra azért kérdezz rá előbb, hogy akkor is be kell-e esetleg mennetek mindkettőtöknek ha előtte online indítottad az ügyet, mert az előző szerződőt nem fogják elengedni amíg ki nem fizette a tartozását! Nem fognak neki csekket küldeni, hiszen pont most jelentitek be, hogy már nem ő lakik majd ott azon a címen. Ha pedig ő nem fizeti még ki, akkor a mérőórához még ő a szerződő fél és nem tudnak téged oda felvenni és veled szerződni.

de lehet, hogy átutalással is ez megoldható már online, csak érdemes rákérdezni.

2023. jan. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

"Ha pedig ő nem fizeti még ki, akkor a mérőórához még ő a szerződő fél és nem tudnak téged oda felvenni és veled szerződni."


Ez ilyen szempontból nem igaz, hiszen az ő szerződése véget ér, neked meg új szerződésed lesz. alapból mire neki számláznak, meg lefut az egész elszámolás, addigra már te is megkapod az első számlákat mint új szerződő.


Teljesen különálló szerződéseitek vannak, ilyen formában az új szerződőn nem követelhetik egy másik szerződő fél elmaradásait, neki kára nem keletkezhet egy másik szerződő miatt.


"Nem fognak neki csekket küldeni"


Simán kiküldik a csekket, nekem kifejezetten jelezte az ügyintéző hölgy, hogy ha véletlenül hozzám érkezne, akkor véletlenül se fizessem be mert az még az előző tulajdonost terheli.

2023. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!