Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha Budapesten vennék lakást...

Ha Budapesten vennék lakást vidékiként, hol kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés

Ingatlantancsádó (pl mik a bukatók, , jogi dolgok, mely környéken érdemes stb) vagy valami ilyesmi.


Sosem vettem még lakást, csak albérlőként éltem Pesten.



2023. jan. 29. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen segítségre lenne szükséged? Ingatlanost az eladók szoktak fogadni, de totál felesleges. Kinézed a lakást, megegyeztek, ügyvéd intézi a többit.
2023. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem téged nem átverni akaró ismerőstől kérj segítséget. Elvileg, ha jó az ügyvéded (mikor elkezdesz nézelődni, akkor már legyen kiválasztva), akkor ő is tud segíteni valamennyit.


Fizetett segítséget inkább célzottan keresnék (statikust, vízvezeték szerelőt), ha megvan mire kell. Gondolom az ingatlanosnak lenne ilyen szerepe is, de …


Esetleg egy értékbecslőt hívhatsz, 30-40 ezer forintért megmondja, hogy mennyire becsülné az adott ingatlant.

2023. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanost semmiképp, mert nem a te érdekeidet nézi, hanem a sajátját. Inkább egy jó ügyvédet keress, az nem fogja hagyni hogy a lakásmaffia átverjen.

A lakás tulajdoni lapját le tudod tölteni ügyfélkapun. Olyan eszedbe se jusson hogy nem a tulajdonostól veszed meg (mert ő külföldön/kórházban stb van).

A környék adja magát, munkahelytől ne túl messze, közbiztonság legyen jó.

Ingatlan miből épült (salakbeton, vályog kizárva, milyen állapotú, hol van: ezek fontos tényezők. Milyenek a szomszédok. Rengeteg cikk van arról hogy mi a fontos de ha kicsit gondolkodsz magad is rájössz.

2023. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk ha lakást akar venni, akkor statikust meg vályog meg salakbeton ötleteket minek mondotok? Nem házat írt.
2023. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Az újépítésű lakásokhoz vinnék, hacsak nem ilyen 30+ lakásos társasház.
2023. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, értem, igen.


Na, kérdező? Erre gondoltál, vagy miben kéne segítség?

2023. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pl hogy a vízvezetékek stb rendben vannak-e? Nem-e várható penészedés vagy mittudomén.


Plusz honnan lehet tudni, hogy mennyire csótányos/patkányos a társasház?


Budapest belvárosában kéne egy garzon. Ferencváros, Erzsébetváros, esetleg Újbuda ilyenek.


A lakóközösségről hogy érdemes informálódni?

2023. jan. 29. 19:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát penészedés az nagyrészt a bent lakók felelőssége lakás esetében.


Patkányt nemtudom, 30 éve lakom mindenfelé, sosem találkoztam vele. Gondolom, ha normális helyen van, állaotban, akkor csak nem egy patkányfészek már...


Lakóközösségről meg szomszédok max, vagy ha valaki lakik a környéken ismerős, azért vannak helyek amik alapból kerülősek.

2023. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Patkányról és a penészedésről is körbekérdeznék a szomszédoknál, hogy van-e, mennyire jól szigeteltek a falak stb.
2023. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem-e várható penészedés vagy mittudomén."


Keress egy ismerőst, akinek orra van ehhez. Anyukámnak van például. Érzi, ha vizes a ház.

De látni is, földszinten az udvaron a falon.

Vagy ha van dekortégla alulról a lakásban, na az nem véletlenül van.



"Plusz honnan lehet tudni, hogy mennyire csótányos/patkányos a társasház?"


A belvárosban olyan a klíma, hogy nem szeret. De! Duna mellett szeret!

A közös képviseletet kell megkérdezni, hogy "szoktak-e rendszeresen rovarirtást, kártevőirtást tartani+. A válasz mindent elmond.

Meg ha van közért, étterem, stb., az is rizikótényező!!

Időről időre gond van ott.


Én amúgy belvárosban vagyok, életemben először láttam kiírva, hogy jön rovarirtó, felhívtam a közösképet, azt mondja, láttak az elsőn 1-2-t, és akkor ő már küldte az irtókat.

Meg egyszer láttam az utcán patkányt.


Meg a lakókat kell kérdezgetni.



"Budapest belvárosában kéne egy garzon. Ferencváros, Erzsébetváros, esetleg Újbuda ilyenek."



"A lakóközösségről hogy érdemes informálódni?"


Lakóktól és közös képviselettől.

Meg a tulajdonostól.

Meg néha el kell sétálni arra és nézelődni, kik járnak oda.

2023. jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!