Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csepel vagy Pesterzsébet jobb...

Csepel vagy Pesterzsébet jobb választás lakásvásárlás szempontjából?

Figyelt kérdés

Néztem, hogy ott viszonylag hozzáférhetőbb árak vannak. Annyira nem ismerem egyik kerületet sem, van ismerősöm mindkét helyen, Erzsébetről azt hallottam, hogy csúnya, de kompaktabb lakótelep, Csepel meg távolabb van, de ott a HÉV.

Erzsébeten viszont ott a 23-as busz, szóval onnan is be lehet érni a Borárosra rövidebb idő alatt. A romák jelenléte hol erősebb? Mert na az igaz, hogy lehet szép a lakás meg jó a tömegközlekedés, de őket állandóan kerülgetni az utcán, biztos nem kellemes. Tisztában vagyok vele, hogy egyikben sem a társadalom krémje lakik, de csak el lehet lenni, remélem.



2023. márc. 12. 11:59
A kérdező szavazást indított:
Csepel
Pesterzsébet
34 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Erzsébeten laktam 20 évet, egészen 3 évvel ezelőttig, majd családi problémák miatt költöztem.

Életem legszebb időszaka volt, semmilyen gondunk nem volt a közbiztonsággal, vagy hasonló, ezért én elfogult vagyok Erzsébettel. (Bethlen u.)

Csepelt ilyen szempontból nem ismerem, de mindkét kerületnek vannak jobb és rosszabb részei, ahogy Budapest összes kerületének, még a Rózsadombnak is. A szomszédsággal érdemes mindkét esetben beszélni!

2023. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csepelen élek, itt is születtem. (Jelenleg már a hatodik X-hez vagyok közel)


A kertvárosi rész (Királymajor, királyerdő) szebb, csendesebb, és errefelé nem laknak kisebbségiek. Már csak amiatt sem, mert egyre drágábbak a kertes házak.


Laktam a csepeli piachoz közel, a Jedlik Ányos gimnázium szomszédságában, panelben, és az a rész is a biztonságosabbak közé tartozik. A piachoz közel van a SZTK / Orvosi szakrendelő, a Csepel Plaza, és ahhoz közel esik a HÉV végállomás.


Csepel belvárosában (Szent Imre tér, Karácsony Sándor utca, HÉV végállomás) három forgalmasnak mondható állomás van. Közel van két Aldi is, Spar, vagy akár McDonald's, aminek driver része is van. A főposta, a Polgármesteri hivatal, és a rendőrség/bíróság mind a Szt. Imre téren van. Több paneles lakótelep, és hátrébb a kert város.


A közlekedés egész jó. Pl. a HÉV 10-15 perc alatt bent van a Borároson, (a 23-as busz nem ér be ennyi idő alatt Erzsébetről, csak mondom. Mivel olykor közlekedtem azzal a járattal is, ha a HÉV-vel épp gubanc volt) ahonnan bárhová gyorsabban lehet Budapest szívébe eljutni. A busz járatok sem rosszak, bár épp a kertvárosba tartó 71-es buszra kell sokat várni, viszont más útvonal is van a 148-as, vagy a 151-es busszal.


Sok család rendelkezik már gépkocsival, de ettől független sokan járnak tömegközlekedéssel is. Még a Tesco sincs nagyon messze, csak az Auchan. Az már majdnem Szigetszentmiklós határán van.


Nem tudom mit írhatnék még, ha kérdésed van konkrétan valamiről, és tudom rá a választ, szívesen írok neked akár privátban is Csepellel kapcsolatban.


Én biztos Csepelre szavazok. :)

2023. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es tökéletesen leírta Csepelt. Én is ezt a kerületet választanám. 35 éve elek itt, születésem óta. Annyit hozzá kell tenni, hogy a megítélése százszor rosszabb, mint amilyen valójában a kerület :-)
2023. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

Érdekes, amit írsz, de itt is látod jóval többen szavaztak Erzsébetre, mint Csepelre, habár a közlekedés lehet jobb az utóbbiból. Csepelt nem ismerem egyáltalán, Erzsébeten jártam párszor, de ott is vegyesnek tűnt a kép, sok alkeszt, csövest, cigányt lehet látni bizonyos részein, de máshol meg egész elfogadható.

2023. márc. 23. 12:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"...vegyesnek tűnt a kép, sok alkeszt, csövest, cigányt lehet látni..."


Kedves Kérdező, ez egész Budapestről elmondható. A Blaha Lujza térről, (Belváros) a Bartók Béla útról (Buda, XI.ker) de a Margit körútról - volt Mártírok útja - (Buda, II. Rózsadomb alja) is.

2023. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Igen, ez igaz, végülis azok véleménye releváns, akik ott élnek. Ha ők elégedettek, akkor nagy baj nem lehet. :)

2023. márc. 23. 13:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom csepeli, én erzsébeti vagyok. Csepel önkormányzata lényegesen jobb. Azért ez is számít.
2023. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

A hévvel bent vagy a Boráros téren 10-12 perc alatt maximum. Buszok teljesen behálózzák a kerületet.

Gyere ki a kerületbe nézz szét, könyebb dönteni.

2023. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
75%
Pesterzsébet.
2023. jún. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sétálgattam mindkét kerületben. Csepelnél annyi hátrányt látok, hogy ott csak a HÉV van, ami összeköti a belvárossal, ellenben Erzsébetről el lehet érni viszonylag könnyen a Határ úti metrómegállót is és akkor máris metrón van az ember, a Borároshoz pedig kb ugyanannyi idő eléri és onnan csak villamos van. Csepelnek az lenne nagy előny, ha bevinnék a Kálvin térig a HÉV-et és volt is erről szó, de egyelőre űgy tűnik elkaszálták.
2023. jún. 12. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!