Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csepel vagy Pesterzsébet jobb...

Csepel vagy Pesterzsébet jobb választás lakásvásárlás szempontjából?

Figyelt kérdés

Néztem, hogy ott viszonylag hozzáférhetőbb árak vannak. Annyira nem ismerem egyik kerületet sem, van ismerősöm mindkét helyen, Erzsébetről azt hallottam, hogy csúnya, de kompaktabb lakótelep, Csepel meg távolabb van, de ott a HÉV.

Erzsébeten viszont ott a 23-as busz, szóval onnan is be lehet érni a Borárosra rövidebb idő alatt. A romák jelenléte hol erősebb? Mert na az igaz, hogy lehet szép a lakás meg jó a tömegközlekedés, de őket állandóan kerülgetni az utcán, biztos nem kellemes. Tisztában vagyok vele, hogy egyikben sem a társadalom krémje lakik, de csak el lehet lenni, remélem.



2023. márc. 12. 11:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A 179-es busz is bevisz, de bonyolultabb az útvonala, mint a HÉV-nek, és hétvégén - tudtommal - nem jár.

[link]


A Borároshoz a legközelebbi (3-as/kék) metróvonal az Üllői út - igaz, ahhoz a 4-6-ossal kell lejjebb menni 2 megállót. Vagy a 2-es villamossal mész szintén 2 megállót a Fővám térig. Ez utóbbi a 4-es vonalat éri el.

A 2-es/piros vonal csak a Blaháról érhető el, ahova ugyancsak a 4-6-os villamos visz el.


Abban igazad van, hogy a vonalhosszabbítást elkaszákták, de ami a rosszabb: az alacsonypadlós jármű parkot is jegelték, pedig az égetőbb lenne.

(Azt nem tudom, hogy a metróépítés-felújítás miatt hogyan vannak a korlátozások.)

2023. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Éltem Csepelen, a legjobb barátnőm meg pesterzsébeti, én nem tennék összehasonlításokat, mert szerintem nincs értelme. Lakás/ház függő. Nem mindegy hol van. Mindkettő kerületben vannak jobb és lepattantabb helyek. A szomszédokat érdemes megnézni és a környéket.

A hév szerintem nem rossz. Évekig jártam Csepelről a 11. kerületbe dolgozni, egy kezemen megtudom számolni hányszor volt gond vele. Az alacsony padló hiánya valóban problémás, de gyereket már nem oda vállaltunk, így szerencsére engem nem zavart. Azért néha elgondolkozom, hogy ott mégis hogyan oldanánk meg az életünket. De ez igaz sok metró aluljáróra is sajnos a rengeteg lépcsőjével.

Egyébként Csepelen sok a c típusú állampolgár, amennyire tudom Erzsébeten is. Ettől függetlenül sosem ért semmilyen attrocitás. Az talán jelzi mekkora a baj, hogy elköltöztünk agglomerációba egy hírhedten "fertőzöttebb" településre. :D Azt kell mondjam Csepel és a jelenlegi településünk is rosszabb hírrel rendelkezik, mint amilyen valójában. Igen, vannak, sokan. Nem kell beköltözni közéjük, ennyi.

2023. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!