Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 15 nm-es szuterént megvenni?

15 nm-es szuterént megvenni?

Figyelt kérdés

Milyen veszélyei vannak?

Hogy tudom felmérni az állapotát vásárlás előtt, ha nem értek hozzá?


Sajnos senkim sincs, aki segítene, egyedülálló pálykezdő óvónőnént pedig annyira kevés a fizetésem, hogy max. erre kapok lakáshitelt.



2023. márc. 15. 18:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy kapsz rá lakáshitelt?

Alapító okiratban is lakásként van nyilvántartva?

Műszakilag rendben van?

2023. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Lakás.

Nem tudom, hogy műszakilag mennyire van rendben, egyáltalán nem értek ilyen dolgokhoz.

2023. márc. 15. 18:58
 3/34 Lilluci27 ***** válasza:
96%
Eszedbe ne jusson ilyet venni
2023. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%
Vermet azért nem vennék.
2023. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Még erre sem biztos, hogy adnak hitelt. Másra esélyem sincs, és nem akarom életem végéig a fizetésem kétharmadát albérletre költeni.
2023. márc. 15. 19:05
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
15 nm szuterénben (ami sötét, nyirkos) nem tudsz emberi életet élni.
2023. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Úgy sem tudok emberi életet élni, hogy miután kifizettem az albérletet és a számlákat, marad havi 65 ezer forintom, ebből kell megoldani MINDENT (étkezés, ruházkodás, gyógyszerek, fogkrém, tusfürdő, stb.)
2023. márc. 15. 19:19
 8/34 anonim ***** válasza:
77%

Kezdjük ott, hogy az ilyesmi garantáltan nem lakásként van nyilvántartva, így a bank sem fog adni rá lakáshitelt.


Másrészt meg 15 m2 az akárhogy is nézem, baromira kicsi. Persze értem én, voltam kollégista, ekkora területen 3-4-en éltünk. De hogy pénzt nem költenék rá, az biztos.

2023. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 nemaRendőrség ***** válasza:
91%
Bérelj szobát, az sem rosszabb mint egy 15nm-es pince
2023. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

Most nem marad pénzed, akkor ha elköltöd amit esetleg megtakarítottál és még hitelt is fizetsz akkor mégis miből maradna pénzed?

15nm-t minek vennél meg? Abba nem fér el egy lakható méretű élettér. Még ha 20-25nm lenne akkor elképzelhető lenne egy fürdőszoba+lakótér garzon.

Ne így próbálj meg gondolkodni!

Keress lakótársakat és közösen béreljetek lakást, aminek a költségei szétosztva már gazdaságosabban jönnek ki mintha egyedül kellene bérelned.

De kereshetnél olyan munkát ahol ad az önkormányzat lakást is mellé. Nekünk az iskolában is van olyan kollégánk aki az ország távolabbi pontjáról azért jött ide dolgozni, mert itt kapott szolgálati lakást.

2023. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!