Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Honnan van az embereknek...

Honnan van az embereknek ennyi pénze házra, sőt lakásra is?

Figyelt kérdés

Még csak nem is pesti árakra gondolok. Itt nálunk vidéken, egy nyomorult két szobás panel lakás több, mint 30 millió forint, de akkor az még szinte eredeti állapotban van, szóval milliókat kell rákölteni. Bármi, ami 25 millió környéke, az csak garzon, egy 30 m2-es lyuk. Ugye a panel a legolcsóbb kategória, amit az ember először tud megvenni. De miből vesznek ennyi pénzt a mai fiatalok? Még ha össze is szedett 10 milliót is kell neki 20 millió hitel, aminek majdnem 200 ezer a törlesztője! Komolyan az emberek ennyi pénzt felvesznek - egy panelra?


De ami végképp nem fér bele az én fejembe, az a kertesházak ára. 80-100 millió egy ház. Nem nagy, nem luxus, csak simán nem egy putri. Még csak nem is teljesen bent a városban, hanem körülötte, de viszonylag közel. Ami ennél olcsóbb az vegyes falazat, meg a kádár kocka, amin vagy senki se csinált semmit 50 éve, vagy ha igen, az olyan is, vagy cigány környék, vagy simán olyan környék, ahol a madár se jár, nincs ott semmi, még autózáson kívül közlekedési lehetőség se.


Az jobb részeken lévő házak, amik szépek is stb. azok ilyen 140-150-200 milliók.


Értem, hogy nem mindenki csóró, de honnan a szarból van az embereknek erre pénze, mert ez nem kirívó, ilyenek az árak és nyilván pörög a piac, különben nem ennyiért adnák.


A legdurvább az, mikor ilyen árak mint a gomba, még mindig nőnek a házak kifele a kimért új telkeken. Vesz az ember egy telket (10-20 millió megint csak nem bent a városban, mert ott 30-40 millió) épít rá egy házat 60-70-80 millió vagy akár több és akkor még két új autó is parkol előtte. Havi 800 ezer forintból nem telik erre és akkor még össze is tehetjük a két kezünket, hogy nekünk milyen jól megy amúgy. Ekkora hiteleket vesznek fel vagy mi? De hát ahhoz is fizetés kell, hogy adják.

Az oké, hogy van aki örököl, de azért az se teljesen általános.


Nem vagyok irigy, van egy jó lakásunk, telkünk is van, mindkettőt még az árak elszállása előtt lőttük, nem is kellett nagy hitelt felvenni miattuk és már vissza is vannak fizetve. De mikor ezt a lakást 10 éve vettük, akkor negyedébe került a mostani áraknak. Igaz, a fizetés se volt ennyi. Hanem fele ennyi mint most. Szóval a fizetés dupla akkora lett, az ingatlan árak meg 4x akkorák. Az arányok félelmetesek lettek...


Aztán most azon malmozunk, hogy építsünk-e rá vagy inkább vegyünk egy házat, de még így is nagyon nagy hitelt kellene felvennünk és nagyon fázok egy akkora törlesztőtől, holott egy csomó mindenünk tehermentesen megvan, egyszerűen lehetetlennek tűnik az egész. Arról nem beszélve, amit fent írtam, hogy az előtte parkoló 2 új autó, meg sok helyen még a kertet is kiépítik. Egy csomó ilyen új környéken már az első évben befüvesítenek, tele nyomják, fával, bokorral, épül a kukatároló, ha nem volt a házhoz akkor épül a plusz garázs stb. alig van 1-1 ház, ahol látszik hogy megvan a ház, de másra nem maradt. Régebben meg inkább az volt a jellemző erre fele, hogy a város gazdag negyedeit kivéve jó sokáig tartott, míg az emberek kiheverték az építkezés sokkját és el tudták kezdeni a többi költséges feladatot a ház körül.


2023. márc. 22. 14:52
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja és akkor ezek a 30-as építő házvevő emberek még nem is úgy élnek, hogy akkor ők de aszkéták és minden fillért félre kell tenni, hanem nyaralás, bulizás és így tovább. De akkor honnan a szarból szednek 80-10 milliókat meg többet?
2023. márc. 22. 14:54
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
CSOK, babaváró meg fél életen át tartó hitel.
2023. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%
Örökség, szülő támogatás, magas fizetés, sikeres vállalkozás, külföldi munkavállalásból származó jövedelemmel, lottó, önerő+hitel 35 évre, megtakarítás, ingatlan eladás....
2023. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
55%

Vidéken szarabb a helyzet amúgy, mint pesten. A csok + társai aránytalanul növeltek az árakat.


amúgy meg nyilván már 14 bő esztendőn vagyunk túl, szóval legtöbb helyen a szülők is jobban be tudnak szállni, mint korábban

2023. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Lilluci27 ***** válasza:
9%
Munkából és megtakarításokból.
2023. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Sokan nyakig elvannak adósodva. Plusz babaváró meg csok mindent felvesznek amit csak lehet. Ami nem baj ha felelőségteljesen csinálják. Pl babavàró 10 milla egy gyereknèl már nincs kamat. Ez pl jó. Egy darabig megoldás volt falura költózni. Mert olcsóbb volt. Most pl egy jobb faluban ahol èn is lakom 30 milka egy jobb ház.
2023. márc. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
57%

Örökségen felül anci-apci pumpol...

tudjátok hány csövesnek kinéző figura családjában vannak hétvégi házak? Fillérekért lehetett annó hozzájutni, elad ilyenből 2-t már pénzénél van. Elad 2-t, betesz sp500-ba 30 m-t 10 évre 70-80 millát meg ki is veheti.


Nameg vállalkozás. Rengetegen vállalkoznak.... cirka 1.3 MILLIÓ vállalkozás van idehaza.

1.3 MILLIÓ.

Vállalkozás.

Nem vállalkozó, vállalkozás!

Ezeknek egy részében családtagok is dolgoznak.


Nem kell messzire menni! Hányszor kaptál számlát a fodrászodtól?

Be vannak kötve a NAVhoz? Van online terminál? Naugye...........

Mennyit keresnek? csak 15 fejet csináljon meg egy nap és ne kérjen többet 3 ezer forintnál. 45 kp. 1 ember. 1 nap alatt.

Költségek a rezsin felül? Minimál. Női fodrásznál több, de ott nem is 3 ezer a díj... Na?

Összegyűlnek a milliók rohadtgyorsan ha az ember okos, még csak simlisnek se kell lenni.

Csak nem az asszonyra bízni a mani kezelését mert úgy a rothschildok vagyona is kevés.

2023. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%

BOCSI!

1.8 M a vállalkozások száma!

Valamiért bennem maradt még egy 1.3-mas szám... fél millával több a hivatalos!

2023. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%

Saját példámat tudom mondani 5 éve kezdem gyűjteni lakásra amiből aztán egy véletlen folyamán telket vettem mert igen olcsón adták.

2018-ban kb 35000 nettó volt a bérem, 2023-ban már 760000, közte pedig arányosan növekedett. Ezalatt spóroltam, túlóráztam, maszekoltam, 5 éve nem voltam nyaralni, alig vettem magamnak valamit.

5 évvel később beköltöztem, mindenféle segítség nélkül, egyedülállóként!

20 éves autóm van, 100000 ft-os telefonom, a krosz és a naked motorokat eladtam. Szóval ez a 5 év konkrétan kiesett az életemből, csak a munkáról és gyűjtésről szólt. De úgy vagyok vele megérte, a 25 éves hitelemmel együtt!

A fizetésem kb 40-45%-át minden hónapban félre tudom tenni spórolás nélkül, így a ház viszonylag gyorsan kapja az extrákat. Idén belül teljesen elkészül, jövőre folytatom a terasz + térkövezéssel, utána éven pedig utcafronti kerítés + terasz fedés. Egyenlőre tovább nem terveztem a dolgokat

2023. márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

Tavaly vettem 28 évesen lakást vidéki nagyvárosban 25 millióért. Másfél szobás panel.

12 millió családi segítség: Nem milliárdosok a szüleim, csak édesapám örökölt és abból adott nekem is ennyit.

8 millió lakáshitel: Ennyit még bőven kaptam.

5 millió saját félretett pénz: Én sem keresek hű de jól, de azért néhány év alatt tudtam félreteszegetni magamtól. Ezt beleraktam a lakás árába.


Meg még ezen felül azóta ráköltöttem 2-3 millió forintot a lakásra szintén a saját pénzemből.

2023. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!