Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Honnan van az embereknek...

Honnan van az embereknek ennyi pénze házra, sőt lakásra is?

Figyelt kérdés

Még csak nem is pesti árakra gondolok. Itt nálunk vidéken, egy nyomorult két szobás panel lakás több, mint 30 millió forint, de akkor az még szinte eredeti állapotban van, szóval milliókat kell rákölteni. Bármi, ami 25 millió környéke, az csak garzon, egy 30 m2-es lyuk. Ugye a panel a legolcsóbb kategória, amit az ember először tud megvenni. De miből vesznek ennyi pénzt a mai fiatalok? Még ha össze is szedett 10 milliót is kell neki 20 millió hitel, aminek majdnem 200 ezer a törlesztője! Komolyan az emberek ennyi pénzt felvesznek - egy panelra?


De ami végképp nem fér bele az én fejembe, az a kertesházak ára. 80-100 millió egy ház. Nem nagy, nem luxus, csak simán nem egy putri. Még csak nem is teljesen bent a városban, hanem körülötte, de viszonylag közel. Ami ennél olcsóbb az vegyes falazat, meg a kádár kocka, amin vagy senki se csinált semmit 50 éve, vagy ha igen, az olyan is, vagy cigány környék, vagy simán olyan környék, ahol a madár se jár, nincs ott semmi, még autózáson kívül közlekedési lehetőség se.


Az jobb részeken lévő házak, amik szépek is stb. azok ilyen 140-150-200 milliók.


Értem, hogy nem mindenki csóró, de honnan a szarból van az embereknek erre pénze, mert ez nem kirívó, ilyenek az árak és nyilván pörög a piac, különben nem ennyiért adnák.


A legdurvább az, mikor ilyen árak mint a gomba, még mindig nőnek a házak kifele a kimért új telkeken. Vesz az ember egy telket (10-20 millió megint csak nem bent a városban, mert ott 30-40 millió) épít rá egy házat 60-70-80 millió vagy akár több és akkor még két új autó is parkol előtte. Havi 800 ezer forintból nem telik erre és akkor még össze is tehetjük a két kezünket, hogy nekünk milyen jól megy amúgy. Ekkora hiteleket vesznek fel vagy mi? De hát ahhoz is fizetés kell, hogy adják.

Az oké, hogy van aki örököl, de azért az se teljesen általános.


Nem vagyok irigy, van egy jó lakásunk, telkünk is van, mindkettőt még az árak elszállása előtt lőttük, nem is kellett nagy hitelt felvenni miattuk és már vissza is vannak fizetve. De mikor ezt a lakást 10 éve vettük, akkor negyedébe került a mostani áraknak. Igaz, a fizetés se volt ennyi. Hanem fele ennyi mint most. Szóval a fizetés dupla akkora lett, az ingatlan árak meg 4x akkorák. Az arányok félelmetesek lettek...


Aztán most azon malmozunk, hogy építsünk-e rá vagy inkább vegyünk egy házat, de még így is nagyon nagy hitelt kellene felvennünk és nagyon fázok egy akkora törlesztőtől, holott egy csomó mindenünk tehermentesen megvan, egyszerűen lehetetlennek tűnik az egész. Arról nem beszélve, amit fent írtam, hogy az előtte parkoló 2 új autó, meg sok helyen még a kertet is kiépítik. Egy csomó ilyen új környéken már az első évben befüvesítenek, tele nyomják, fával, bokorral, épül a kukatároló, ha nem volt a házhoz akkor épül a plusz garázs stb. alig van 1-1 ház, ahol látszik hogy megvan a ház, de másra nem maradt. Régebben meg inkább az volt a jellemző erre fele, hogy a város gazdag negyedeit kivéve jó sokáig tartott, míg az emberek kiheverték az építkezés sokkját és el tudták kezdeni a többi költséges feladatot a ház körül.


2023. márc. 22. 14:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%
#20: és ez 5 es 10 ev mulva is pont így lesz...
2023. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
38%

Győr és nyugat-mo, elhúzott az osztrák bérek miatt.


Nem írtad hol vidéken, ha jól láttam.


A balaton északi részét meg nyaralás miatt veszik sokan, ott azért drága.

2023. márc. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
55%
CSOK babaváró hitel. Nekünk ez a három.
2023. márc. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 mlgy_1987 válasza:
25%
Többen írják, hogy szülőktől kapnak mondjuk 10 misit. Engem az érdekel, hogy akkor a szülőknek honnan van 10 misije?
2023. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
52%
10 misi? Kb akárhonnan... bakker aki 50-60 éves miért ne gyűjthetett volna össze ekkorka összeget,
2023. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Tenni kell érte!
2023. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
35%

24. Apukám megörökölte a gyermektelen nagynénje fél házát. A másik örökössel eladták 30 millióért, abból ő kapott 15 milliót. Abból 12 milliót nekem adott, hogy tudjak lakást venni. Nem vagyok gazdag se én, se a családom.


29/F

2023. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
55%

24.


Ha a szülőknek nincs semmilyen hitel tartozása és közösen megkeresnek havi nettó 600 ezer forintot és felélnek havi 300 rugót, akkor is kevesebb, mint 3 év alatt össze tudnak tenni 10 millió forintot.


Azért havi nettó 300-at fejenként hazavisz bőven az 50-es 60-as korosztály, még többet is, ha diplomásak, vagy van egy jó szakmájuk. Édesapám asztalos, ő például simán megkeres egy hónapban 1 millió forint felett...

2023. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!