Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közösen örökölt lakásba...

Közösen örökölt lakásba bejelenthetem magam állandó lakcímre a többiek tudta és engedélye nélkül?

Figyelt kérdés

Munkahely és orvos miatt sokat jelentene egy lakcímkártya ezzel a címmel.


Lakni semmi esetre sem fogok benne, ez megoldott, csak a cím lenne lényeg.


Nem akarom a többiek engedélyét kérni, mert paranoiások, úgysem lennének partnerek.


A lakást jövőre eladjuk (adózás miatt még idén nem.).

Addig üres, és amíg új tulaj sincs, addig a kutyát nem kell zavarjon, hogy bevan-e valaki jelentve....


Nélkülük elintézhezem vajon?


2023. márc. 27. 15:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

7-esnek: te olyan lakásba jelentkeztél be, ahol nem te vagy a tulajdonos, hanem más, több személy. Illetve ha én mint társ-tulajdonos valakit be akarok jegyeztetni oda lakcímre, akkor aláíratják velem, hogy a többi tulajdonos hozzájárulásával teszem.

De a saját ingatlanomba, még ha csak tulajdonrészem is van, a többi tulaj értesítése, jóváhagyása nélkül bejelentkezhetek. Mást oda csak az egyetértésükkel jelenthetek be.

2023. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11%

11, csak tudom hogy mi a helyzet.

De te és a többi okostojás mindent jobban tud, már megszoktam.

2023. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy a többi tulajdonostárs, irigy, beteg elme. Már más jelentéktelen dolognál is kibukott ez korábban.

Ők most azzal, hogy én bejelentkeznék, ez év további részére és nem tovább, nem szenvednének semmi kárt, nem kerülne nekik semmibe. De nekem nyilván per pillanat nagyon sokat jelentene.

Bár az adózás miatt ők találták ki, hogy még ne adjuk el, szinte biztos vagyok benne, hogy ha megkérdezném, hogy bejelenthetem-e magam addig, akkor kitalálnák, hogy inkább mégis adjuk el.


Nem azok a fajta emberek, akik önzetlenül segítetnének, nem is azok, akik ha nem kell plusz segítség, tűrnék, hogy nekem "hasznom" legyen csak úgy ingyébe az övékéből is. Inkább azok, akik direkt élvezik, ha másoknak keresztbe tehetnek, ha másból hasznot húzhatnak. A társadalom legrosszabb fajtái.

2023. márc. 29. 09:19
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne szólj nekik, jelentkezz be! Meg se fogják tudni.
2023. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!