Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kifüggesztéssel kapcsolatos...

Kifüggesztéssel kapcsolatos kérdések, tapasztalatok??

Figyelt kérdés

Sziasztok olyan kérdésem lenne,hogy vettünk egy kivett lakóház/szántó megnevezésű ingatlant amire vonatkozik a földtörvény, aki találkozott már ilyen típusú dologgal annak mennyi időbe telt mire a nevére íródott és minden rendbe jött? Mi a teljes árat kifizetjük az eladónak az adásvételi megkötésekor, természetesen ügyvéd által (nekünk azt ajánlotta az ügyvéd ki fizethetjük egybe mert védve vagyunk attól, hogy elbukjuk a pénzünk és hogy nem valószínű hogy annyi kis földért valaki igényt tartana rá).

Ha valaki járt hasonló helyzetben akkor szívesen fogadnám a tapasztalatokat ezügyben. Köszönöm



2023. ápr. 27. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kifüggesztés 60 ra szól.Az önkormányzat elektronikus oldalán lehet megnézni.Ha nincs újabb vevő,az önkormányzat küldi az íratokat a Kincstárba,ahova tartozol.Elvileg itt is van 30 nap várakozási ídő.

DE lehet ez több is,ha sok a munkájuk.Akár fél és is eltelhet mire egyenesbe kerül az ügylet.Ha lenne rá licitáló,minden költségedet meg kellene nekitéríteni.Jól mondta az ügyvéd,pénzügyileg kár nem érhetne .

2023. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Akár fél év is"
2023. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen úgy mondta az ügyvéd ha van más aki megvenné és elővásárlási joga van akkor az ügyvédi letétbe helyezi és akkor azt a pénzt visszakapjuk az ügyvédtől mivel úgymond az eladó már tőlünk megkapta.
2023. ápr. 27. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes, mikor én vettem a hétvégi házamat

(az is a földtörvény alá esett)

6 hónap volt a kifüggesztési idő.

Én arra az (kifüggesztés)időre, foglalót fizettem az ügyvéd kifejezett tanácsára.

Ugyan is a bejelentett lakcímem messzebb volt a hétvégi háztól,mint 20km


Szóval röviden a kifüggesztési idő alatt a helyieknek elővásárlási joguk volt.

De szerencsére nem volt komolyabb érdeklődő úgyhogy a kifüggesztési idő után megtudtam vásárolni.

2023. ápr. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!