Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit érdemes csinálni?

Mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Örököltem egy lakást a Nagykörúton Budapesten nagymamámtól, 3-ik emeleti, lift van, 78 nm-es, 3 szobás.

Az a probléma, hogy teljesen fel kéne újítani, és most kaptam árajánlatot 15 millió forintra, és a villanyszerelés még nincs benne, ezért hitelt kéne felvennem.

Azon gondolkodom, hogy nem lenne érdemesebb eladni a jelenlegi állapotában, és egy jobb állapotú kisebb lakást venni az árából?



2023. ápr. 29. 11:50
A kérdező szavazást indított:
El kéne adni, és egy kisebb, felújított lakást venni
Hitelt kéne felvenni, és felújítani
17 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy nagyon olcsón tudnád csak adni. A vevő se hülye, nem fogja megvenni úgy, hogy még alaphangon 20-at rá kell költsön.

Olcsón adni meg nem éri meg.

Szerintem szép lassan újítgasd és utána add el vagy lakj ott.


De mindig vicces amikor valaki mond egy lerobbant lakásra olyan árat amit valójában még ő maga se fizetne meg. Ezen gondolkozz el: mennyiért vennéd meg jelenlegi állapotába?

2023. ápr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Attól függ, szeretnél ott élni? Ha igen akkor én felújítanám.


Felújítani amúgy lépésekben is fel lehet, kényelmetlen, de mi inkább ezt választottuk, nem a hitelt.


Áram és fűtés legyen meg, ha van rá pénz akkor a belső nyílászárók is, utána egyesével szobánként lehet haladni

2023. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Központi fűtés kialakítása, fürdőszoba, konyha felújítása, festés,vakolás ezt tartalmazza a 15 millió forint.

Ki szeretném adni, nekem van hol laknom.

2023. ápr. 29. 12:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha felújitod sokkal drágábban lehet eladni


A 15 millió amugy kicsit soknak tűnik, bár lehet le vagyok maradva és nem ismerema mai árakat.


Minden estre én azért kérnék több árajánlatot.

és főleg akkor tudsz sporlni ha minden melót külön szakira bíizol, akik mindent elválalnak azok mindig túláraznak mindent.

2023. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagykörúton 3 szobas lakas havi 300ezerért kiadható. A lakás értéke nőno fog. Ha meg 5 evig meg akarod tartani, akkor sztem megéri felújitani és kiadni. Persze, normális bérlőt kell találni.
2023. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Kérjél be több árajanlatot, és lehetőleg ne generálkivitelezőtől.

Én az eredeti árajanlathoz képest (amit nem fogadtam el) negyedannyiból megúsztam a dolgokat, szakemberekkel, szóval nem kóklerekkel. Nem egyszerű megtalálni a tisztességes mestereket, de nem lehetetlen. Kezdd a villanyszereléssel, és haladj lépésekben.

2023. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
A 15 milla gondolom nem tartalmazza a konyhabútort, a gépeket, a csempét, a szerelvényeket stb? Nagyon drága ajánlatot kaptál.
2023. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Konyhabútort nem tartalmazza, illetve a szanitereket, anyagköltséget beleszámoltam, de azt csak hozzávetőlegesen.
2023. ápr. 29. 14:17
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Ez az árajánlat túlzó, ennyiből fel lehet építeni egy 60nm-es kis házat is ha van telked hozzá.

Ne egy kivitelezőt bízz meg, hanem tegyél rangsort a fontos, kevésbé fontos és általad is elvégezhető munkálatok között!

Működik most a fűtés? Ha igen akkor bérbeadáshoz nem kell teljesen új fűtést kialakítanod, ez legyen átnézve, legyen stabil működésű, biztonságos és jó! Fogsz bérlőt találni akkor is ha nem központi fűtés van hanem a szobákban külön-külön konvektor vagy hasonló. Fontosabb hogy inkább klímád legyen, azzal lehet elektromos fűtést is csinálni a nyári hűtés mellé és kiegyensúlyozni a konvektorokat (ha azok vannak). Egy bérlőnek fontosabb hoyg nyáron ne legyen túlzottan melege, mint hogy központi fűtés legyen.

A konyhát nem kell kicseréltetned és egy vadi újat rögtön csináltatnod, megoldhatod úgy is hogy lecseréled vagy lefested a szekrényajtókat, kicseréled a tűzhelyet, mosogatógépet tetetsz be és szépen kifested, modernebb székeket, kiegészítőket használsz. A csempét lehet fedni dekor elemekkel, mosható, öntapadós bevonattól fémlemezig bármivel ami modern hatást kelt de nem kerül sokba.

Ugyanez megoldható a fürdőszobánál is, a csempét ott is "burkolhatod" jó minőségű öntapadós burkolattal, a bútort kicserélheted modernebbre, és hasonló esztétikai változásokkal is megoldhatod a több milliós felújítás helyett.

Ha a fal felülete sérült akkor ne fessed hanem vegyél jó minőségű tapétát és azt tedd fel! A festést, tapétázást meg tudod oldani te magad is. Megkéred pár rokonodat, barátodat - még fizethetsz is nekik érte valamivel és egy hétvége alatt meg tudjátok csinálni páran, kár ebbe milliókat fektetni. Ugyanez vonatkozik az ajtókra, padlóra is. Járólapot 1 nap alatt le lehet rakni a szobába, csak pár eszköz kell hozzá és megnézni jó pár youtube videót arról mire kell figyelni közben. Mi még akkor is meg tudtuk csinálni a párommal kettesben amikor még nem is voltak ilyen videók elérhetőek.

Ha nincsen pénzed akkor ne hitelt akarj felvenni, hanem az idődet fektesd bele és próbálj meg minél többet magad elvégezni. Keress ötleteket - az interneten könnyen találni, hogyan lehet olcsón, alacsony költséggel a régi lakásnak modern, tiszta, és így jól kiadható formát adni!

Ha ki akarod adni akkor először nézd meg mennyiért tudod ott kiadni! Ebből vedd le a rendszeres költségeket - biztosítás, meghibásodások javítása stb. és akkor látod milyen havi bevételed lesz belőle HA minden jól megy. A kérdés, hogy ilyen bevétel mit fedez. Mert ha minden fillér hiteltörlesztésre megy belőle a következő 10 évben akkor nem sokra mentél azzal hogy örököltél egy lakást. Csak annyit vállalj be ami meg is térül neked belátható időn belül.

Csinálj egy sorrendet tehát mi az ami feltétlenül szükséges ahhoz, hogy ki tudd adni a lakást! aztán ebből vedd ki amit te is meg tudsz csinálni - és arra inkább az idődet, munkádat fordítsd! A maradéknál meg próbáld csökkenteni a költségeket és csak azt megcsináltatni teljesen amit nem tudsz ötletekkel kiváltani! A költségeid pedig legyenek alacsonyabbak, mint amennyi bevételed az elkövetkezendő pár évben lehetnek a bérbeadásból, különben nem éri meg az egész.

2023. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megnézném, hogy jelen formájában mennyit ér és mennyit érne, ha ezeket a munkákat megcsináltatnád. Ha nullán, vagy minimálisan minuszban jössz ki is megéri akár, ha hosszútávú célod van vele.

Fentiek alapján döntenék arról, hogy megtartom és foglalkozok vele, vagy veszek egy kisebbet, amihez érdemben már esetleg nem kell nyúlni, de esetleg jobb helyen van, újszerű, vagy akármi... ami miatt esetleg kelendőbb lehet a piacon.

2023. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!