Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettem egy házat, és szeretném...

Vettem egy házat, és szeretném egy szakemberrel felméretni. Mi ennek a szakmának a neve?

Figyelt kérdés
Jó áron vettem egy házat, úgy hogy előzetesen is tisztába voltam vele, hogy rendbe kell rakni. Bár a rokonságba sokan azt ajánlják, hogy majd megoldjuk okosba, és nem kell szakember aki ránézzen, de én azért szeretném. Szóval olyan szakmát keresek, aki egy kész háznál megnézi hogy statikailag kell-e valamit csinálni, rendben van-e az áram hálózat és ilyesmi. Mi az ilyen emberek megnevezése?

2023. máj. 5. 09:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
94%
Keress egy műszaki ellenőrt vagy statikust.
2023. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát ezt marhara elore kellett volna.

Apam egesz eleteben epitkezesen volt csoport vezető, tudna mesélni.

Egyik ismerosom is vett házat olcsón, majd mikor fel akarta ujjitani, egy ertelmes szaki se vallalta el, mindenki azt mondta hogy ha jot akar maganak akkor bontsa le es epitsen unjat.

Amugy egy normalis kőműves, ács vagy statikus. A tobbi helyrehoztato.

2023. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ingatlanvizsgáló. De őt vásárlás előtt szokták megkeresni, hogy segítsen a döntésben. Biztos utána is lehet... Egy jó ingatlanvizsgáló ért a statikához és a gépészethez is. Ha igazán toppon van, akkor pedig tippelni is tud mennyibe fog mindez kb. fájni neked.
2023. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenképpen, az állapotelmérő szót külön köszönön, nagyot koppant, mintha ezt a szót kerestem volna már napok óta.


Azoknak akik azt mondják, hogy előbb kellett volna: nincs nagyon rossz állapotban a ház, azért akarok egy állapotfelmérőt, mert a ház nem velem együtt épült, nem ismerem, és nem tudnék benne nyugodtan lakni, ha nem nézi meg normálisan egy szakember.

2023. máj. 9. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!