Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit lehetne ajánlani az...

Mit lehetne ajánlani az alábbi ingatlanra (megközelítőleg) reális árat?

Figyelt kérdés

Pest megye, Budapest 40 km-re, szép és nyugodt helyen, cigány alig 1%.

Mezőgazdasági területből lett belterületi lakótelekké minősítve a közelmúltban, ez indokolja az épület méretét.

A telek dupla (vagy akár tripla) építési teleknek számít most a településen, van rajta egy teljesen rendben levő, 20 m2 alapterületű téglaház, ami 3 szintes, (ablakos szuterén-lakótér-manzárd) így valójában 60 m2. Szoba-konyha-fürdő és ehhez pluszban erkély és terasz. Villany, gáz, vezetékes víz a házban van.

Ellenben van az ingatlanon haszonélvezet, de a 75 éves haszonélvező 14 éve nem lakja, hanem gondozás-karbantartás céljából lakik benne valaki, aki kiköltözik, ezen nincs is vita.

A haszonélvező a lányánál lakik, oda soha nem fog visszaöltözni, mert önmagát ellátni képtelen szívbeteg és tüdődaganatos.

Az ingatlan nincs hirdetve, nem árulják, de nem lenne ellenükre az eladás, csak nem fontos és nem sürgős nekik, nem is érnek rá ezzel foglalkozni. Csak ismerem a családot és a körülményeket, ezért gondoltam, hogy tennék rá ajánlatot, mert nálunk a családban ez sok mindent megoldana.

Szerintetek nagyjából mi lenne erre a reális ár, ha a házat maximum kifesteni kellene, mert minden rendben vele?


2023. máj. 9. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

A főbb dolgokat elhallgattad, se település, se fotó se stb...

Jósoljunk??

2023. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilván tudatosan nem írtam települést és más ingatlanától, mivel nem is hirdeti fotót sem tettem, mert nem akarom, hogy a településen elterjedjen a hír. Többen is gyakoriznak onnan.

Nem jóslatokat vártam, hanem tippeket, de még csak az sem kötelező.

Ha a leírtak alapján úgy gondolod, hogy tippelni sem tudsz, megköszönve a hozzászólásodat elköszönök tőled!

2023. máj. 9. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

település, telekméret?

a "presház" senkit nem érdekel mekkora

2023. máj. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

@3

Nem présház és sokakat - engem is - főleg ez érdekel, de lelked rajta!

A te segítő igyekezetedet is köszönöm!

2023. máj. 9. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én sem tehetek mást mint, hogy elköszönök tőled!
2023. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én több opciót is el tudok képzelni.

1)

Elmondod a vételi szándékodat az érintetteknek és akkor már nem probléma értékbecslőt kihívni, aki a haszonélvezetet is bekalkulálja az árképzésnél.

2)

Nézelődsz ingatlanportálokon, hogy ott, vagy a környező településeken a hasonló adottságú ingatlanok mennyiért vannak hirdetve, illetve azok milyen gyorsan kerülnek le a felületről. A haszonélvezet miatt, ami bár láthatóan sok vizet nem zavar, az ajánlatodnál vonj le 10 %-ot.

Vagy vételkor az ügyvédnél kerüljön lemondásra.

2023. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!