Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek ez az ingatlan...

Szerintetek ez az ingatlan túlárazott vagy ez a reális ár?

Figyelt kérdés

[link]


54 négyzetméter és 130 millió forint, tehát 2.4 millió / négyzetméter. De csak berendezéssel együtt lehet megvenni 135 millióért…


És van parkoló, de az is 14 millió +, ha kell.


A képekből nekem úgy tűnt, hogy a legfelsőbb szint (a terasz alapján), de elvileg 7 emeletes a ház és ez a 6. emelet. Vagyis ennyi pénzért még laknának felettünk…


Ti mit gondoltok? Ennek ezek a környéken nagyjából ez az ára, vagy erősen túlárazott?



2023. febr. 27. 12:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
56%

Borzasztóan túlárazott. Könyörgöm, ezzel mégis mit lehetne csinálni?

AirBnb gondolom - helyesen - tiltva van a házban, főleg ha újépítésű és van esze a lakóknak.

Hosszú távú kiadásnál mennyit tudnál elkérni érte maximum? 300 ezret esetleg? 400-at ezért szerintem a kutya sem adna, mégiscsak egy pici lakás. Az évente adók és fix kiadások nélkül is 3,6 millió, 400 ezerrel számolva is csak 4,8. Ez olyan alacsony bevétel (nem is hozam!), amit egy állampapírból is BÁRMIKOR hoztál az utóbbi évtizedekben.

Ennek az ára pedig nem felfelé fog menni, hanem lefelé. Most még újépítésű igen, és 10 év múlva is az lesz? 10 év múlva is jelenértéken 2,4 millát fog érni ott egy négyzetméter? Erősen kétlem.

2023. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Írja a leírásban hogy az AirBnb engedélyezve van és vannak kisebb “különlegességek” mint hogy pl. az elektromos töltő a garázsban csak ehhez a lakáshoz jár, a többi lakáshoz nincs. Na de 14 millió plusszért ez is kb. egy nulla szerintem.
2023. febr. 27. 13:15
 3/37 A kérdező kommentje:

Amúgy én nem befektetés céljából venném, hanem lakni szeretnék benne… De ennyi pénzem nincs, más kerületben lehet venni hasonló lakásból legalább kettőt ennyi pénzből, de talán még maradna is…


Ettől függetlenül el tudom képzelni azt is, hogy az elhelyezkedés miatt ilyen az ára és ez “korrekt” ár.

2023. febr. 27. 13:18
 4/37 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Megnéztem a többi Belső-Erzsébet városi lakás árát és hasonlóak a nm2 árak. Az erkélyt is hozzá kell adni, akkor csak 2 millió forint lesz a nm2 ár. Minden ingatlan annyit ér amennyit megadnak érte. Hidd el, ez a lakás el fog kelni 2-3 hét alatt mint az összes többi.
2023. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

#2.


Ez nem teljesen igaz, az 59 vagy kevesebb (!) négyzetméteres lakások közül (kb. 1200 eladó ilyen lakás van lakás) konkrétan ez a második legdrágább.

2023. febr. 27. 13:29
 6/37 A kérdező kommentje:
Ja és ez csak a VII. kerületben.
2023. febr. 27. 13:32
 7/37 Lilluci27 ***** válasza:
38%
Ennyi a többi ingatlan is ezen a észen tehát az ingatlannak ez a reális ára.
2023. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
66%

Tárgyilagosan:

A VII. kerület nagyon fel lett futtatva a történelmi zsidónegyed, (ami egyben a Bulinegyed is), a Ligetvárosi rész, a belvárosi fekvése, a turizmusra fektetett kiemelt hangsúlyú létesítmények miatt.

A Belső-Erzsébetváros akkor még állami tömbrehabilitációját 34 éve fejezték be, külső-belső felújításokkal, födémcserékkel, parkosított udvarokkal, korszerű házközponti fűtésekkel. Utóbbiról ahol műszakilag megtehették a lakók már lecsatlakoztak és egyedi cirkófűtést vezettek be.

Mivel akkoriban a lakókat az építkezések idejére átmeneti lakásokban helyeztek el, a visszaköltözéskor a cigányokat kitelepítették Budapest külső kerületeibe.

A VII. kerületre most, 35 év után sem jellemző a cigány lakosság a drága lakásárak miatt és itt ne keverjük a Keleti környékén ólálkodó, de nem kerületi lakosú népséggel, akik jelenléte azért bezavar az ottani ingatlan árakba!

A helyzet az, hogy ilyen szintű lakás pl. Lipótvárosban 3-4 millió m2 árra van értékelve, függetlenül attól, hogy egy átlag halandónak ez is, az is nagyon drága.

Nem tudom milyen városrészt akar jelenteni a hirdetésben a "sohó", mert ilyen elnevezés a VII. ker-ben nincs.

A hirdető nyilván nagyon kegyes volt a számolásnál a saját zsebére, mert a fényképezett, használt berendezés nagyon távol áll az 5 milliótól, de a lakás m2 ára nagyjából reális, ha a fentebb említett kettő jobb környéken fekszik.

2023. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
61%

"Nem. Megnéztem a többi Belső-Erzsébet városi lakás árát és hasonlóak a nm2 árak. Az erkélyt is hozzá kell adni, akkor csak 2 millió forint lesz a nm2 ár. Minden ingatlan annyit ér amennyit megadnak érte. Hidd el, ez a lakás el fog kelni 2-3 hét alatt mint az összes többi."


Én nézegettem a kerületet és a hasonló lakások ára ennél 30-40-50 millióval volt alacsonyabb...

2023. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
45%

"Az erkélyt is hozzá kell adni, akkor csak 2 millió forint lesz a nm2 ár. "


De akkor ennyi erővel hozzáadhatod az erkélyt minden hirdetésnél, meg még a plafont is, de akkor is az fog kijönni, hogy ez a lakás brutálisan drága.

2023. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!