Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem akarnak az emberek...

Miért nem akarnak az emberek (akik Pesten élnek) Pesten élni?

Figyelt kérdés
Azt mondják Pesten minden jobb, állás és lakhatásképp is másabb életforma. De akkor miért iszonyodik minden ott lakó el?

2023. máj. 10. 19:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%

"A kérdés konkrétan az volt, hogy a pestiek közül aki nem szeret Pesten lakni, annak mi nem tetszik benne. Hogy a tökömben lehet már egy kérdés hazugság? "

Nem ez van a kérdésben. Ez szerepel benne: " De akkor miért iszonyodik minden ott lakó el?"


Kérdező:

[link]

Világéletemben Pesten éltem, el sem tudnám képzelni az életem vidéken.

Szeretek itt élni, és nem "iszonyodom el" ( bármit jelent is ez).

2023. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
70%

Mert Pesten alig van zöldterület, ahol meg van, ott élet nincs és teljes mértékben kiesik a napi közlekedésből.


Laktam Budán albérletben, majd Pesten albérletben, végül Budán vettem lakást. Szeretek itt lakni és nem költöznék ki agglomerációba, egy gyerekkel teljesen kényelmes.

2023. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%

"Miért nem akarnak az emberek (akik Pesten élnek) Pesten élni?"

Zaj, büdösség, kosz, mocsok, autó autóhátán mindenütt, bődületes zsúfoltság. Akik nem ismerik pestet, nekik mondom hogy Zugló nagy része szintén koszos, mocskos, szemezes, egy-két nyugodtabb mellékutcát leszámítva, nem is értem miért méltatják ennyire Zuglót...

Tehát aki nem akar ott élni, az valószinüleg ezek végett, és csak kényszerből lakik ott, pl. egyetem vagy munka miatt.

"Azt mondják Pesten minden jobb, állás és lakhatásképp is másabb életforma."

A mondat második fele biztos igaz. Vidéken amennyiér 2 szobás aranyos felújított lakást bérelhetsz, annyiér pesten csak egy koszos, büdös, sötét, penészes lyukat kapsz.

Tagadni se lehetne hogy másabb életforma. 80 éves körfolyosós házakban nevetséges hogy mosókonyhákból átalakított ablaktalan lyukakat, meg a pincében kialakitott vizes-dohos putrikat ki lehet adni lakás céljából. Teljesen törvénytelen, az OTÉK-nak sem felel meg, és mégis laknak ilyenekben...

2023. máj. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy korábban írták a zaj és a kosz miatt.


Ami szerintem pl. árnyalja a képet, hogy mi pl. agglomerációban lakunk, ami olyan, mintha Budapest kertvárosa lenne. Ha mondjuk Szeged, Debrecen vagy Budapest között kellene választani, akkor valószínűleg mi is Zugló vagy Buda felé költöznénk, nem másik nagyvárosba.


De ha valaki megkérdezi, hogy szívesen élnék-e Budapesten, akkor erre általában nekem is az a válaszom, hogy nem, mert a belvárosra asszociálok, és nehezen tudom elképzelni, hogy ott jól lehet családot alapítani. (Bár vannak kollégák, akik ott élnek).

2023. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
14%
Jesszusom miért kell azt lepontozni aki pesti oldal helyett a budai oldalon vett lakást? :D Ennyire savanyú a szőlő?
2023. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
80%

#15 Azért, mert Pest alatt a kérdező nyilvánvalóan Budapestet érti, de a budaiak minden kérdés alatt ott offolnak, pedig itt kb. annyira releváns a válaszuk, mintha azt írnák, hogy "nem Pesten lakom, hanem Zuglóban".

Mire lenne savanyú a szőlő? Én a pesti oldalt szeretem, az a nyugalom meg zöldövezet, amit Budában annyira szerettek, az ország 99%-ában megvan.

2023. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Így van kedves utolsó tényleg Budapestre értettem nem csak Pestre. Csak ki falubeliek főleg így mondjuk. :D
2023. máj. 11. 16:57
 18/33 anonim ***** válasza:
79%
#16: Nem offolnak, hanem egyszerűen a Duna két oldala mintha még mindig két külön város lenne.
2023. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
38%
Laktam mindket oldalon 16-os es sajnos eg es fold a kulonbseg, mind zaj-es koszmennyisegben, mind negyzetmerre juto ertelmi szinvonalban.
2023. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
80%

19-es

Ez egyszerűen ostobaság.

Mindkét oldalon van jó és rossz környék.

Hol laknál szívesebben: Pesten Szentimrén, az Alacskai lakótelepen, Soroksáron, vagy Budán a Moszkva téren, Kelenföldön, A Flórián környékén, a Déli pályaudvar környékén?

2023. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!