Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem akarnak az emberek...

Miért nem akarnak az emberek (akik Pesten élnek) Pesten élni?

Figyelt kérdés
Azt mondják Pesten minden jobb, állás és lakhatásképp is másabb életforma. De akkor miért iszonyodik minden ott lakó el?

2023. máj. 10. 19:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
34%

#20: Almát az almával...

Keleti vagy Nyugati környéke vs. Déli és Kelenföld környéke. Hát bizony nagyon nem egy kategória.

Móricz, Moszkva (ma már Széll Kálmán) sem összemérhető egy Blahával, vagy Őrs vezér terével.


Budán a Flórián kicsit necces, de szállj ott fel az 1-es villamosra és menj át a túlpartra, ott pofánver a kontraszt, es már menekülnék is vissza a Flóriánra :))

2023. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
93%
Én is laktam mindkét oldalon, de mindkét oldal egyes városrészei közt sokkal nagyobb a különbség, mint "a pesti oldal" és "a budai oldal" közt összességében. Kisvárosi szemmel nézve pláne nincs akkora különbség.
2023. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
22%
#22: én is kisvárosból költöztem Pestre. A budai oldal sűrűjét még úgy ahogy elviselem, de Pest nekem már nagyon zsúfolt, sokkal büdösebb is, az egész sokkal retkesebb, az embereről nem is beszélve.
2023. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
73%
#23 Hát azért nézd meg mondjuk a Budaörsi utat reggel fél nyolckor, semmivel nem jobb forgalom szempontjából, mint a pesti oldal. Miközben Mátyásföld meg pont olyan nyugis, mint bármely kertváros az országban.
2023. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
12%
#24: ok, és miért hasonlítod össze ezt a kettőt?
2023. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy közepes méretű nyugat-magyarországi városka kertvárosából költöztem fel Budapestre az egyetem miatt 11 éve. Aztán persze munkát is itt kaptam, mivel vidéken kb. nulla lehetőség van a szakmámban.


Nyilván van egy csomó előnye annak, hogy itt van az ember, de kb. akármeddig képes lennék sorolni az olyan negatívumokat, amiket életemben eddig csak itt tapasztaltam:

- Csövesek. Vidéken egyrészt sokkal kevesebb is van de hogy fogalmazzak... egy budapesti aláljárós, fekve sz...rva-hányós emberi roncshoz képest kb. arisztokratának tűnnek. Egyszerűen az ember nem tud úgy kimenni az utcára és mondjuk villamosozni egyet, hogy ne próbálkozzanak be nála a tarhálók, de még a tömegközlekedési eszközökön is. Az meg a pofátlanság netovábbja, amikor ülsz mondjuk egy vendéglő teraszán és még akkor is odajönnek ezek a retkek.

- Töménytelen gyanús, büdös, koszos, ordibáló, vagy egész egyszerűen konkrétan pszichiátriai kezelésre szoruló ember. Egyszerűen a belvárosban mindennapos az, hogy sétálsz és mondjuk 30 méterre előtted megy valaki, aki saját magával üvöltözik. :) Ha csak 500-ból egy ember ilyen, akkor is napi több ilyennel fogsz összefutni.

- Én életemben annyi kutyasz..ros, kutyahugyos, sőt emberi pisás utcát nem láttam még sehol, se belföldön, se külföldön, mint ebben a városban. Vannak olyan környékek, ahol a nyári melegben a sok kutyahugytól konkrétan a hányinger kerülget.


És ezekre nem lehet legyinteni, hogy csak Pesten, vagy csak az xy kerületben vannak. Ezek a belvárosban és a közlekedési csomópontoknál mindenhol problémát jelentenek. Hiába laksz te egy gyönyörű kertesházban egy idilli budai hegyen, ha be kell menned a belvárosba - és előbb-utóbb be kell - akkor ugyanúgy találkozol ezzel.


Az hogy kosz, zaj meg por van az hagyján. Minden nagyváros velejárója. De Budapest problmáinak 80 százalékáért az ott élő 1-2 százaléknyi, másra tekintet nélkül "élő" ember felelős.

2023. máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
74%

26


Ebben igazad van, de sajnos amig Budapest kozpontuak lesznek a munkahelyet, es feljon egy rakat, szocializaciora alkalmatlan paraszt nimand, addig ez nem fog sokat valtozni. Azert latszodik ez ennyire koncentraltnak, mert mashol nem kapnak munkat. Engem is baromira zavar ez, pedig a II. keruletben lakom jobb kornyeken (nem csomopontok), de igy is meg erdei kirandulas alkalmaval se lehet elmenni a gyerekekkel egy kozeli kilatoba ugy, hogy ne ott hedereljen talpig szarban egy alkesz csoves.

Az utcankban van egy csomo muemlekvedelem alatt allo villa/kuria, amikre nyilvan senki nem kap felujitasi engedelyt - ezekbe szepen pedig bekoltozott minden fajzat.

2023. máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
12%
Es beszelgettem mar par ilyen helyi csovessel, mindegyik par eve jott fel dolgozni, nagyreszuk Borsodbol, aztan az elso egy ket fizujukat szepen elittak es ellottoztak, majd albibol kerultek az utcara.
2023. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
18%

"es feljon egy rakat, szocializaciora alkalmatlan paraszt nimand, addig ez nem fog sokat valtozni."


Hát azért itt jegyezném meg neked is, hogy a k. anyukádat :)

Nekem már régebben feltűnt, de gyakorlatilag nincs is tősgyökeres budapesti kollégám vagy ismerősöm. Szinte mindenki máshonnan származik, a legritkább esetben is max 1-2 generáció óta élnek itt. Úgyhogy ezt a "paraszt" szöveget felejsd el, mert nem tudom, hogy milyen parasztokkal találkozol, de te biztosan az vagy. :)


Nem csak máshonnan jön a selejt, ezt kitermeli magából is a város sajnos.

2023. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
75%

29


Te is megered ha penzed, ha ezt magadra veszed. Itt nyilvan nem az ertelmesekre gondoltam, akik normalis emberkent munkahelyeken dolgoznak. Eleg megnezned milyen embereket hoznak fel sokszor feher furgonban. A kapa kiesik a szajukbol. De kar magyaraznom. A legtobbje bermunkaskent kezdi epitkezesen aztan vagy lezullik vagy nem. Ez utobbibol van kevesebb.

2023. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!