Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás után maradt...

Lakásvásárlás után maradt pénzetek? Vagy mindent a nulláról kezdtetek?

Figyelt kérdés
Úgy a jó ha az embernek marad valamennyi pénze, csak ezt nehéz kivitelezni.

#vásárlás #ingatlan #lakás #pénz #laskásvásárlás
2023. máj. 16. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A temetkezésre félre tettet is beáldoztuk.Most azt rakogatjuk vissza .
2023. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem maradt, pont kijött.
2023. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Sikerült nagyon olcsón, hitel nélkül lakáshoz jutnom (közeli ismerős volt az eladó, nagy szerencsém volt). Ha nem így lett volna nyögném a hitelt vagy 20 évig ami azt jelenti, hogy 20 évig mínuszban lennék. Szerencsére maradt, bár felújításokkal és egyébbel talán épp nullázódtam.
2023. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor vettünk ingatlant, amikor alacsonyak voltak a kamatok.


Így 25 millióra lett volna szükségünk, de mi felvettünk 40-et. Így maradt megtakarításunk.

2023. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a lakásunkat vettük, annyink maradt, hogy kitudjunk festeni és legyen mit enni következő fizetésig. Az azért merész volt.

Amikor a házunkat vettük már megvolt a kislányunk, egyértelmű volt, hogy nem maradunk tartalék nélkül. Egy picit több hitelt vettünk fel, mint amennyire ténylegesen szükségünk volt, így maradt tartalék.

2023. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Megvételkor maradt pár százezer, de az elmúl fél évben minden lehetséges megtakarítást felemésztett, pedig új építésű. Az idei évben csak a belsejére költünk, meg hátsó kertésre. utánna meg majd kiderül.
2023. máj. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Maradt meg
2023. máj. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Olcson vettunk házat alacsony kamattal es keves onero is eleg volt. Igy a sporolt penzunk nagy resze megmaradt.


Azt nem ertem hogy lehet hogy valaki tobb hitelt vesz fel mint amire szukseg van? Nem Magyarországon vettem házat de ez itt akkor mukodik csak ha minimális onerot használsz, igy tobb a hiteled es megmarad a sporolt pezed. A bank nem ad tobbet mint amennyi a haz ara mert akkor nincs fedezet.

2023. máj. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8, itt sem ad, gondolom kimaxolták a hitelt.


Nálunk maradt volna, de pont úgy jártunk hogy nem állt meg elég

2023. máj. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hopp, elküldtem véletlenül. Szóval nem állt meg elég hitel a lakáson, így több önerőt kellett belerkani mint terveztük. A hitelügyintéző ugyanis elfelejtette említeni azt az apróságot, hogy az előzetes értékbecslés alapján nem áll meg a kétgyermekes csok a lakáson (fél négyzetméter híján), és 24 helyett 21-re értékelte... Mi meg letettük közben 2,5 millió készpénzünket foglalónak 🤦


Annyival többet kellett belerkani, hogy egy előző kommentelőhöz hasonlóan kb annyi pénzünk maradt, hogy a következő pár hónapban együnk, fizessük az albérletet és a hitelt párhuzamosan (ugyanis megegyezés szerint még 5 hónapot az előző tulajok laktak benne), és vegyünk egy hűtőt meg mosógépet beköltözéskor. Rémes volt.

2023. máj. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!