Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tegyük fel, hogy eladtam 30...

Tegyük fel, hogy eladtam 30 éve épült házam,jó pénzért.A ház statikai tervek nélkül épült,akkoriban nem firtatták. Valami probléma lesz a házzal.Ki a felelős anyagilag: az akkori tervező,vagy én, vagy mindketten?

Figyelt kérdés

#per #építkezés kalákában #elrontott ház
2023. jún. 20. 23:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Eddig bírja a ház az évtizedeket,egyre erősebbek a viharok és tudom hogy a tető gyenge anyagból épült.
2023. jún. 20. 23:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát.

Ha tudomásod van a rejtett hibáról és nem tájékoztattad a Vevőt, akkor Te.

Aztán, hogy majd a szakértői vélemény(ek) után még kit lehet/fognak perbe hívni.

Na az majd a jövő és sok, sok pénz kérdése.

2023. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-re:

A statikai hibák nem ilyenekről szólnak.

Ha évtizedek alatt nem jött ki probléma, akkor már nem is fog.

2023. jún. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rejtett hiba az ami nem látszik.

A házra van lakhatási engedély, tehát alkalmas a célra.

A tető és esetleges hibái láthatóak. Ezért kell szakemberrel felméretni aki szükségét tartja ennek.

A ház kora, állapota, felmérhető. Aki nem igényli így járt.

2023. jún. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A vásárló. Vizsgáltatta meg megvétel előtt.
2023. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy 2-es már leírta, ha tudtál a hibáról de nem tájékoztattad a vevőt akkor te fizeted.

Ha nem tudtad vagy úgy vette meg, hogy tudott róla, akkor az, akié a ház éppen.

2023. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismi vett egy házat, tele volt hibával. Az eladó természetesen hallgatott mindenről. Szóba se állt a sráccal miután megkapta a pénzt.


Elment a srác ügyvédhez, aki bíróságra vitte. Igaz, hogy nekik kellett bizonyítani és 2 évig tartott, de 15 millió kártérítésre kütelezték az eladót (+ 3 milla per és szakértői költségek).

A pali most részletben fizet. Nagyon nem volt más választása, különben a végrehajtó lefoglalja az új házát.

2023. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!