Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik a jobb döntés? Menjek...

Melyik a jobb döntés? Menjek albérletbe most, vagy gyűjtsek pénzt kertesházra, sorházra?

Figyelt kérdés
24/F

2023. jún. 25. 22:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

Inkább gyűjts, ha megteheted.

Albérlet mellett sokkal nehezebb.

Nyilván, ha jó a viszonyod a szüleiddel és tolerálnak otthon.

2023. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Most gyűjtsd a pénzedet, de ne várj addig amíg a tökéletesre való pénz összejön!

Érd be első lakásként olyannal, amit csak ideiglenesnek fogadnál el - messzebb van a munkádtól, panel vagy régi, kicsi stb. Vagyis addig gyűjtsd a pénzed amíg már megtudsz venni valamit ami lakható, de önállóan tudsz benne élni. Egy apró, 36-42nm-es kis panellakás is jó pár évig amíg összeszedsz pénzt, hogy vehess egy lépcsőfokkal jobbat helyette.

A lényeg, hogy ne bérleti díjat fizess ha megteheted, hanem vagy tedd félre vagy fizess hiteltörlesztést belőle. Mert a bérleti díjjal valaki másnak segítesz lakást venni és nem magadnak.

2023. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

Gyűjtsd a pénzed otthon maradva. Mikor van min 35% önerőd + illetékre pénzed, akkor vegyél vagy építs házat.

5 év alatt elvileg helyre kell állni a gazdaságnak, akkor pedig a hitelkamatok is lejjebb fognak menni. Neked ekkorra elvileg viszonylag sok megtakarításodnak kellene lennie.

2023. jún. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%

Én szabadulnék a házamtól és inkább mennék albérletbe,

Régi ház, egy pénztemető…

Oda vagyok láncolva vele egy fejér megyei faluhoz, egy városi lakás albérlettel nem lenne semmi kötelezettségem a fizetésen kívül, szabadidőmben azt tennék amit akarok, így meg szabadidőmben itthon kell dolgoznom… eladni meg nem tudom annyiért, amiből vehetnék valami normálisabbat, de lehet, hogy szeptemberben hagyom a francba, elzárom a vízet aztán ígyis úgyis beköltözök városba egy albiba.

2023. jún. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 NTBS ***** válasza:
100%
Gyűlts
2023. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

4#! ha az albérletet tudod fizetni, akkor a hitelt is tudnád. Önerőnek meg ott a házad.

Tehát csak önmagad döntésképtelensége miatt élsz még ott.

2023. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%
Mindegy, hogy mit, de amint tudsz vegyél sajátot, onnan már könnyebb továbblépni
2023. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%

Sajáttal helyhet vagy kötve, albérlettel meg oda mész ahová akarsz, vagy ahol a legjobban megfizetnek...

Rohadt nagy kamu, hogy sajáttal könnyebb... ez ilyen hülye magyar felfogás, hogy mindenképen saját kell minél gyorsabban...


24 évesen indultam el a nagyvilágban, azóta éltem angliában, hollandiában, svájcban, tenerifén, new yorkban, most pedig újra svájcban...


Szakmám egyszerű szobafestő mázoló, mindenhol könnyedén találtam munkát mindig... ha hallgatok anyámra, akkor w4évesen vettem volna Dégen egy vályogházat, mára valószínűleg egy asszonyverő alkesz lennék, aki ki se mozdul a szülőfalujából...


41/f

2023. jún. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
#8: miert lennél helyhez kötve? kiadod és a berleti díjból bérelsz mashol.
2023. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

#9 Hagyd rá!

Az ilyenek miatt van barátnőméknek meg sógornőméknek két lakása. Amíg ők azt hiszik, hogy jobban járnak a lakbér fizetésével, mint a vásárlással, addig kifizetik helyettük egy második lakás árát.

Csak vicces, hogy barátnőmet meg sógornőmet nem akadályozta meg a költözésben, hogy volt már lakásuk. Ahogy minket sem, hogy amint lehetséges volt inkább bevállaltuk, hogy az adósságunkat törlesszük lakbér helyett és a 36nm-es panel helyett amit elsőre meg tudtunk venni ma már egy családi házban lakjunk teljesen más városban.

De ha ennyire biztos benne hogy ezzel ő jár jól, hát ne bizonytalanítsuk el benne! :)

2023. jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!