Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennétek befektetésként 4...

Megvennétek befektetésként 4 millió forintért egy telket 25 évesen?

Figyelt kérdés

Jelenleg van hol laknom, viszont idősebb koromban szeretnék majd azért egy családi házban lakni. A telek két megyeszékhely közötti, nagy faluban helyezkedik el, az egyik megyeszékhelytől 22, a másiktól 48 km-re. Egy új építésű utcában van, sok ház az utóbbi 10-20 évben épült abban az utcában, szóval a közvetlen környéke nem rossz.

Megvegyem, vagy szerintetek inkább másba fektessek 4 millió forintot?



2023. jún. 26. 16:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Kelet-Mo-n én nem vennék ingatlant.
2023. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem 4 millió forint minden pénzed most, akkor igen.


Ha a 6-8-10 milliódból (vagy többől) tennél bele 4-et, akkor OK. Ha van összesen 4 milliód, akkor nem.

2023. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Lilluci27 ***** válasza:
100%
4 millióért normális helyen nincs termék, tutira nem venném meg
2023. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Csodálkozva olvasom egyesek válaszait, h. mennyiért vettem X éve, mennyit ér per ma stb.

-Mindig kereslet/kínálat kérdése (... "Országomat egy lóért"...Ország van / ló nincs.)

- Nem kellene az árba beszámítani az előző tényezőt ? (Van CSOK/nincs CSOK stb, stb.)

- Nem kellene a jelenlegi árba beszámítani az inflációt ? ( Vagy az €/Huf árfolyamváltozást ???)

- Ahol 4 Milla az ingatlan, ott -feltehetőleg-megvenni sem érdemes, csak ha oda akarsz költözni.És akkor mi lesz, ha majd egyszer onnan el ? ! ?

2023. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem azt gondold át, hogy mennyire jó hely az a község. Az, hogy 22 km a közelebbi megyeszékhely..hát szerintem messze van. Ökölszabály, az hogy a munkát (több munkalehetőséget) adó nagyobb várostól 10 km körzeten belül növekszik dinamikusan a népesség. az még ingázás szempontjából elviselhető távolság. 22 km az annyit tesz hogy naponta 44 km üzemanyag elmegy csak azért, hogy munkába járjál meg haza. Ez ez egyik gond a településsel, másik a svéd cserediákok száma. Sajnos ott nem jók a kilátások ahol sok a szoc. segélyen, meg különböző szoc.támokon elő kisebbség. Szóval az ötlet jó, hogy ingatlanba fekteted a pénzed, csak még keresgéljél, és ne csak a közvetlen környezetedben. Én ugyan a részvényekhez nem értek, de azt látom hogy rizikós üzlet. Lehet hogy kevesebb lesz a pénzed, mint vásárlás előtt. Állampapír hozna a legtöbbet. ha már pénzben hagyod. Én mondjuk lehet, hogy egy garázst vennék, és kiadnám.
2023. jún. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

22km az hol távolság? Fővárosban városon belül, a dugóban...

Megyeszékhelytől 22km-re lévő faluból autóval 15-20 perc alatt bent vagy a városban! Nyilvánvalóan van benzinköltség, de nem véletlenül találták ki a vármegyebérletet, ez gyak. egy intézkedés az urbanizáció ellen, mert egyébként mindent összeadva nem egy jó dolog az urbanizáció! 22km-t a busz hozzávetőlegesen 35 perc menetidővel tesz meg! Szerintem ez abszolút vállalható!

Nem véletlen az sem, hogy van most beépülő, új része az említett falunak. Ilyen falvakban akkor történik, ha a város onnan könnyedén megközelíthető! Ilyen akkor nem történik, ha a falut nem érzik/ítélik biztonságosnak a lehetséges odaköltözők, új lakosok!

Szociális segélyen nem lehet ma már élni! A szoc.segély (CSP) az mindössze 30 ezer forint, ebből senki nem tud megélni! Az én falumban is az összes dolgozik, így vagy úgy, de dolgoznak, jó páran közmunkán vannak, van aki idénymunkára jár el tavasztól-őszig, gyümölcsöt, zöldséget szüretelni, van olyan, aki lomizik, vasat gyűjt, eljár másoknak füvet vágni, fát vágni, hasogatni, erdészetnek segíteni stb. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs az országban olyan település, ahol ez nem így van és csak lődörögnek, meg seftelnek stb. csak azt jelenti, hogy ne vegyük már általánosnak azt, hogy ahol cigány van, az a település nem biztonságos, ahol cigány van, ott munkanélküliek, segélyen élők vannak!

Politikát nagyon nem akarok ebbe belevinni, de ha annyi megengedhető... Azt ne feledd/feledjétek, hogy utoljára, amikor összefogásban voltak az ellenzéki pártok, azzal kampányoltak, hogy a CSP-t emelik, a munkanélküli segély időszakát meghosszabbítják, tehát az a pénz, ami a nagy büdös semmiért is jár! Ez nem jelenti azt, hogy akkor a kormányra kell szavazni, de annyit igazán jelenthetne, hogy azt mondja a szavazóbázisa, akik többsége szintén nem ebből él és megélte azt milyen időszak volt, amikor sokan éltek ebből, hogy elmentek Ti a p....ba, hát gondolkodjatok már!

2023. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!