Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mennyire fognak...

Szerintetek mennyire fognak lemenni Budapesten az ingatlanárak? Használt lakás, például egy 60 nm-es, legalább első emeleti lakás a III, IV, XV kerületben most 45 millió körül van, két éve lehetett kapni 30-ért is.

Figyelt kérdés

Számíthatunk rá, hogy mennek le az árak (35 millió például), vagy már csak stagnálni fog egy ideig, s onnan nőni?

Vidéken tudom, hogy már csökkenek az árak, de a mi környékünkön (Káposztásmegyer IV. Kerület) még nagyon nem ezt látom, sőt! :)


Lift, városrész mindegy, két éve felújított ingatlan is volt ennyiért, ma már csak felújítandó, azért olyan lakást szeretnénk venni, ahol vezetékek s nyílászárók legalább rendben vannak.

Köszönöm szépen a véleményeteket előre is!



2023. máj. 2. 12:10
1 2 3 4
 1/38 nemaRendőrség ***** válasza:
85%
Hacsak nem lesz háború vagy nem vezetnek be új forintot mint a Románok tették a lejjel akkor esélytelen
2023. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%

Mi ez a baromság, hogy hónapok óta arról sorjáznak a kérdések, hogy LEFELÉ mikor mennek az ingatlanárak?

Komám, FELFELÉ mennek! Annak örülhetsz, ha egyáltalán megáll a növekedés.

2023. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
86%

"Vidéken tudom, hogy már csökkenek az árak..."

Aztán ezt honnan veszed? Nálunk (Pest megye) csak felfelé mennek.


"...városrész mindegy..."

Pont ez a nagyon nem mindegy az eladásnál.


És a kérdésedre:

Ne reménykedj csökkenésben, maximum stagnálás ami esetleg elképzelhető, az is csak a jelenlegi bankköltségek miatt.

2023. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
:-) 15 év albérlet után szerettünk volna sajátba költözni, de a tervezettnél több hitel fog kelleni, sokfelől olvasom, hogy le fognak menni az árak, de ahogy írtam, én sem ezt látom -kivéve vidék. A magas infláció szerintem, nem is feltétlenül a háború, ami miatt sokan reménykedünk abban hogy lefelé mennek. Most már az átlag ember véleménye jobban érdekel, mint a hírek meg a szakértők elemzése, ugyanis fél éve amiatt nem léptünk, de ezt nagyon megbántam, mert, ahogy írod is utolsó, FELfele ment minden. Hát ezért tettem fel a kérdést. :-) Érdekel, hogy Ti kit tapasztaltok, mit gondoltok. :-)
2023. máj. 2. 12:33
 5/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, tapasztalatból veszem. Pest megye nem, de kijjebb valóban csökkent, több ismerős is ezért költözik ki. Nekünk Alföld nem opció például. :-)


A városrész nekem mindegy, úgy értettem, mert inkább kerületre / környékre mintsem konkrét városrészre próbáltam tenni a hangsúlyt.

2023. máj. 2. 12:36
 6/38 anonim ***** válasza:
76%

Vidéken sem mennek lefelé.

Üdv, Győrből.


"sokfelől olvasom, hogy le fognak menni az árak"

Interneten rengeteg marhaságot írnak össze-vissza. Ne vedd komolyan őket.

2023. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Lilluci27 ***** válasza:
100%
A normális ingatlanok ára nem csökken, inkább van egy réteg ami kb 2 éve simán elment ma meg a kutyának nem kell
2023. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbbi válságok során a számszerű ár stagnált, és az infláció miatt a reálérték csökkent. Erre van most is kilátás, ha az infláció 20..50% közötti sávban van, a lakásár pedig 0...10% közt változik.
2023. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
62%

Önmagában az infláció pont, hogy felhajtja az árakat. Gondolj bele, mindenki szabadulni akar az egyre értéktelendő forintjától. Leginkább az infláció nyomán megemelt kamatok, amik esetleg csökkenthetik az árakat.


Ugyanakkor arra azért felhívnám a figyelmed, hogy reál értelemben (ugye pont az egekben lévő infláció miatt) már bőven csökkenek az ingatlanárak. Ha ilyen infláció mellett még nominálisan is jelentősen csökkennének, az egészen katasztrófa lenne.


Szóval egyszerűen mondva és tapasztalva a valóságot: nem fogsz egy most 45-ért árult lakást 30-ért, de jó eséllyel 44 millióért sem megvenni. Szerintem.

2023. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%

#5

Milyen tapasztalatból veszed?

Komolyan érdekel, nem kötözködni akarok veled!

Amiket határozottan ismerek:

Pest, Fejér, Somogy, Baranya, Békés, Hajdú-Bihar, Heves, ezeken a helyeken csak feljebb ment idáig és még nem állt meg a folyamat.

Még Hevesben sem, pedig annak egy része igencsak fertőzött, de nyilván nem ezekről a részekről szó a történet.

Nyilván az osztrák határ menti megyékben is csak egyre feljebb megy.

Tehát változatlanul nem értem, hogy mire alapozol?

2023. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!