Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek, ha valaki 3...

Carbon01 kérdése:

Szerintetek, ha valaki 3 gyermek után vette fel a falusi CSOK-kot és az ahhoz kapcsolódó támogatott lakásfelújítási kölcsönt, de már csak 2 gyermek lakok ott, (lakcímkártyával igazolható módon), akkor ebből lehet e probléma, NAV, vagy egyéb irányból?

Figyelt kérdés

2023. jún. 28. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom megvan még a szerződés, amit aláírtál. Olvasd el!
2023. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, de gyakorlatilag nem szoktak emiatt kötekedni, mert irreális elvárás.
2023. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a szerződött fél. A NAV, a MÁK viszont rendesen utánajár, hogy kinek jár a családi adókedvezmény és a családi pótlék. Szóval szerintem nem maradhat ez titokban. Kérdés, hogy vissza kell e fizetni a különbözetet?
2023. jún. 28. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Ki a fene foglalkozik ezzel szerinted évek múlva?

Mekkora apparátusra lenne szükség évente végigjárni-végignézni, hogy adott helyen melyik gyerek lakik, vagy költözött össze a barátjával, esetleg külföldön vállalt munkát?

2023. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De itt nem évek, hanem bőven kiskorú gyerekekről van szó. A másik oldala pedig az, hogy ha az egyik fél élt ezekkel a lehetőségekkel, a másik már nem tud, pedig ugye fizikailag és jogilag is nála van legalább egy gyermek. De kösz a választ!
2023. jún. 28. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. Dolgoztam NAV közelben, hidd el nincs ott erre is kapacitás.
2023. jún. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs erre kapacitas, viszont ha véletlenül fulest kapnak, tuti h megnezik. Es abban az esetben bunti van. Kiveve, ha tudjak igazolni, hogy mondjuk tanulmanyok miatt nem el ott. A csoknal vannak feltetek, hogy miszerint lehet mas bejelentett lakcimed. Mint pl munkahely miatt 5evig elhetsz mashol. A gyerekek tanulmanyok miatt .
2023. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!