Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülálló fiatalként szeretn...

Egyedülálló fiatalként szeretnék egy házat, pénz meg is van rá, de a korszerűsítésekre, már nem lenne pénz, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Munka mellett érdemi munkát nem is tudnék belefektetni mert nincs idő, idősebbek azt mondják hogy elég a lakás is, legyek a szülőkkel még, de 31 évesen már undorodom az 54nm2-es lakástól.

Most olyan házat tudnék amin pár éves a tetőszerkezet, cserép, és nyílászárók le lettek cserélve.


2023. júl. 3. 23:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
de sajnállak
2023. júl. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%

A kerdesed provokativ egy olyan orszagban, ahol a nepesseg 30%-a nem taplalkozik megfeleloen, 80%-a tobb generacioval el egyutt, es mindossze 0.2%, akinek 30 eves koraban fuggetlenkent nem csak egy lakasa van, de egy hazat is kepes venni melle.

Kifejezetten provokativ vagy.

2023. júl. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%

Ha a tető, nyílászárók rendben, a többit apránként meg tudod oldani. Én megvenném.

Azért egy tisztasági meszelést hétvégén te is meg tudsz oldani, nem?

Vagy lakásfelújítási hitel.

Az irigykedőkkel ne törődj.

2023. júl. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%

1-es és 2-es!

Nektek nem azért nincs, mert neki van. Ez elég proli megnyilvánulás.

2023. júl. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
8%
én legalább nem anyámék nyakán élősködök 31 évesen. az a proli, nem mi.
2023. júl. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%
2-es vagyok, nekem van, konkretan tobb ingatlanom is, es abbol elek, amit a berlok fizetnek (es adot is fizetek utanuk, igen). De nem elek Magyarorszagon, es Magyarorszagon eloknek azert nincs, mert te es a hozzad hasonlok loptok, csaltok, korruptak vagytok. Magyarorszagon becsuletes munkaval nem tudsz 30 eves korodra ket ingatlan tulajdonosa lenni sajat erobol. A kerdes provokativ, es nem kellene vissza bejelentkezned masik nevek alatt es valaszolgatni, mintha tobb hozzaszolo lenne, holott csak az egyes valaszolo az igazi, es en.
2023. júl. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyedben nem gondolkoznék rajta, ha most nem lépsz, örökre önnállótlan leszel.

Majd felújítod munka után és hétvégén.

Inkább lusta vagy, nem?

2023. júl. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Megveszed, beköltözöl, és szépen apránként felújítod. Ha új a tető és a nyílászárók, akkor a többi már nem nagy dolog.
2023. júl. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
38%

Ha a gyakorira ilyen kérdést írsz, ide vonzod az irigyeket. Ez egy tény, és amint veszel egy házat a baráti köröd egy részétől/munkatársaid egy részétől is megkapod ezt. Na őket kell kitenned a baráti körödből.

Az irigy csak az látja neked megvan ami neki nincs, de azt, hogy te mit tettél érte, az már nem érdekli. Ő többnyire semmit, csak sír-rí...

Sokak szerint életképtelen az, aki 30+-ig otthon lakik, mert saját házra/lakásra gyűjt. De, akik ezt mondják, általában amint lehetett elköltöztek otthonról albérletbe, és még valószínű 10 év múlva is albérletben lesznek. Kivéve, ha felvették a csokot vagy örököltek (legalább is nagy részük biztosan).

31 éves vagy, ne abba gondolkodj, hogy jelen pillanatban elegendő neked egy kis lakás is. Olyat vegyél amibe 1 gyereket is lehet kényelmesen nevelni. Ha most nincs párod, attól még 3 év múlva lehet feleséged egy babával.

Vedd meg, add ki pár évre albérletbe, és mikor megvan a felújítás ára megcsináltatod és beköltözöl. Vagy beköltözöl és részletekben újítod fel.

Ami biztos, hosszabb intervallumot nézve az ingatlanok árai csak felel mennek.

Tapasztalatból írtam. Én egyedülállóként 0 ft szülői segítséggel építkeztem. Miből? Mennyit keresel? Minek neked ház? és hasonlók, napi szintű kérdések voltak. Akik támogatnak közben, na azok a barátaid, a többire nincs szükséged!

36F

2023. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
42%

Nagy magyar valóság

1. Ha 31 évesen szüleiddel laksz, akkor egy élősködő proli vagy

2. Ha van lehetőséged ingatlant venni, akkor egy proli bunkó vagy mert miből

3. Ha bérelt lakásban élsz, semmid nincs akkor egy proli vagy mert miért nem spóroltál

Ti látjátok magatokat?

Minden család dinamikája más. Van ahol nem várják/elvárják a felnőtt gyerek elköltözését. Majd elköltözik, ha számára eljött az ideje, és ideális körülmények között meg tudja tenni. Nem korhoz kötött ez, hanem attól függ milyen a család.

Miért ne lehetne 31 évesen valakinek házra pénze? Nem mindenkinek egyforma a sorsa (Nyert, örökölt, eltartásit kötött és meghalt az eltartott, találmánya van, olyan a végzettsége hogy keres annyit hogy félre tudott tenni vagy a szülei/nagyszülei segítenek anyagilag stb.)

Van aki máshogy fogja fel az életet és nem lakásra gyűjt.

2023. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!