Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennétek 84 millóért egy...

Megvennétek 84 millóért egy olyan ingatlant, amit havi 490 ezer Ft-ért lehet kiadni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 9. 12:05
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
28 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Feltételes módban írom, mert ezek a számok annyira távol esnek tőlem, mint Makó Jeruzsálemtől.

Befektetési céllal ha veszed, 20 év alatt térül meg az ára, mert egy közel 500 ezer díjú lakásra kell menet közben is szépen költeni, a szinten tartásra.

Én biztos nem vennék, mert alapban huszonévesnek kell lennie valakinek, hogy legyen értelme (és ideje!) kivárni a 20 évet, de egy fiatalnak ritkán van a saját lakása mellett még 84 milliója kiadandó lakásra.

2023. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Üzletnek nem üzlet.

Mert a 490 ezer adózás után csak 415 ezer.

Csak ha kell neked az ingatlan.

2023. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Én igen, hasonlót tervezek most is, csak 60 millió körül nézegetek házakat, kiadás céljából. Igazából a lakás biznisz azért jó, mert nem kell naponta foglalkozni vele, hozzá a pénzt, és -jelenleg- a tőke értéke infláció felett növekszik (az utóbbi 2 évben lassabban, de újra begyorsul majd).

Így a tőke nem veszik el, rendszerint elég az ingatlan árának 20-30%át tőkeként betenni, aztán a többire hitelt felvéve a törlesztőt fizeti az albérlő. Csak 2-5 évente egy nagy felújítás kell rá, itt viszont már magamnak megcsinálom mostanra a felújítást, hogy alacsony legyen az ára.


(Van 4 lakás jelenleg kiadásra, plusz egy amiben lakom, és tavaly tudtam végtörleszteni - ezért keresek most egy 2 lakásossá alakítható házat, kiadásra.)

2023. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Nézzük a számokat és a realitásokat!

A 84M-s lakás eleve nem 84M, hanem több millióval több, ügyvéd, illeték, helyi adók évente.

Utána illik minőségi módon berendezni, hogy 490-ért kiadhasd. Ez most, amikor csak egy közepes konyha + gépek 2-3 millió, fürdő ugyanez, az egész lakásra vonatkoztatva minimum 6-8 millió.

Máris meghaladtad a 90 milliót!

Aki megteheti és van némi sütnivalója, az ebből 2-3 kisebb lakást vesz, berendezi "eldobható" IKEA bútorokkal és hadd szóljon!

Ezek is behoznak még többet is mint 490 ezer, könnyebben kiadhatóak és könnyebben eladhatóak. Ha egyik bérlő elmegy, a másik(ak)tól még jön a bérleti díj, tehát nagy gebasz nem állhat fenn.

2023. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Be van rendezve, az az ár részét képezi.

Ez egy ház tulajdonképpen, a lakrészt 350 ezerért bérlik, és van 2 üzlethelyiség azt 70-70 ezerért bérlik.

A bérlők maradnának.

2023. ápr. 9. 14:00
 6/15 A kérdező kommentje:

Ennyi pénzből hol kapsz 2-3 kisebb lakást?

Budapesten már lassan 1 millió Ft felett van egy nm.

2023. ápr. 9. 14:16
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

#6

Te ugye nem vagy budapesti és csak szóbeszéd útján tájékozódsz?

Pillanatnyilag "csak" 207 db. van az Ingatlan.com-on, mást nem is néztem, 30 millióig(!).

Kőbányát, Soroksárt, Csepelt és egyéb külső kerületeket ki is zártam.

(Azokat belevéve még több is lenne.)

[link]

De ne érts félre, nem erőszakoskodni akarok veled, csak a kérdésedre leírtam, hogy én mit tennék!

2023. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Egy dolog javíthatja a megtérülést: az a tény, hogy az ingatlan árak még mindig felfelé mennek. Vettem 2014-ben egy lakást a maihoz képest vicces áron, kiadtam nem túl sokért és 5 év alatt bejött az ára. Most kitaláltam, hogy összevonom a lakásaimat egy házba vagy egy komolyabb lakásba és eladogatom a kis lakásokat. Ezt a lakást 4-szeres áron adtuk el, igaz a többi végül maradt. Mondjuk ez volt a legjobb fekvésű. Négyszeres ár nem valószínű pár év alatt, de szinte biztos, hogy még mindig felfelé fog menni.


Én inkább egy olyan lakást vennék, ami le van pukkanva, neadjisten ennyi pénzből számolgatnám, hogy tudok-e újat építeni. Felújítanám és úgy adnám ki.

2023. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
Állampapírban ennyi pénzre havi 1 millió felett van a kamat. És ott kettőt kell az internet előtt ülve kattintani hozzá, nem kell hozzá semmi ügyintézés, ügyvéd, illeték, bútorozás, bérlővel szarakodás, adózás, stb.
2023. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor több kisebb lakást lenne érdemes ennyi pénzből venni?
2023. ápr. 9. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!