Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A vályogház egy isten csapása...

A vályogház egy isten csapása a mai modern embernek?

Figyelt kérdés
Egy szaki ismerősőm mondta, hogy nem valószínű hogy együtt tudnék élni egy vályogház hátrányaival. Sokkal több odafigyelést igényel, ami egy munkahelyekre járó embernek túlságosan megterhelő lehet.

2023. júl. 10. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Ez igazából egy családi házra igaz. (ha nem most építtetsz, de akkor meg az életed ráfizeted)


Kb 6 éve vettem (nem vályog), de azóta is a fél életemet rátolom. Leutóbb a 30 éves fürdőben ment tönkre a szennvíz lefolyó. Vitt mindent, akkor már megcsináljuk az egészet. Egy nyomorult 5m2-es fürdő, 1M körül lesz, úgy, hogy mindent én csinálok.... És ez csak a fürdő.

2023. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek az ismerősöddel. Ha nem tudod, hogy akarsz-e meg mivel jár, akkor nem neked való.


Ettől még a vályog egy csoda.

Soha semmi pénzért nem adnám. (vagy másik vályogot vennék az árán :D)


A vályog lélegzik. A vályog sokkal egészségesebb. A vályog életre szóló. A vályog jobb hőszigetelő. A vályog egy életforma.


Nagyon érdekelne, hogy mi szerepe van a vályognak abban, hogy 1 millióért újíttatta fel a fürdőszobáját a 2-es..

2023. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem mondanám hogy jobb hőszigetelő.

Nyáron rohadt meleg, télen meg hideg. 15 évig laktam vályog házban (anyám még most is ott lakik, 20 éve).


Ettől eltekintve nem tudom milyen odafigyelést igényelne, vagy mi hátránya van. Nem volt vele gondunk soha. Nem ázott, nem penészedett, stb.

2023. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Nekem nem Isten csapása. Vízszigeteltem utólag. Így teljesen jó.
2023. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

A mai világban bármilyen ingatlan az tud lenni. Kertes házat az vegyen, aki k.rva gazdag vagy szeret dolgozni. Lakást meg az, aki együtt tud élni másokkal. Mindenki más meg meg fejen állhat kb...

10-ből 8 ember azért vesz házat sárból, mert erre telik. Aztán se pénz, se szakember, aki megoldjon bármit. Akkor jársz jól, ha van némi pénzed és szeretsz olvasni, fórumokat bújni, meg SK csinálni dolgokat. Akkor egy vályogház élhető lesz. Amúgy a vályog egy legenda. Én már szívok vele vagy 12 éve. Alakul, szép, élhető, de legtöbb ember sosem tenne bele ennyi munkát egy lakóházba. Hozzáteszem én sem, ha a tapasztalataim alapján kellene most döntenem. Lassan 50 éves vagyok. Tipikus alsó középosztály. Szorgalmas, dolgos, alulfizetett. Pár éve érzékelem, hogy nem jól döntöttem annakidején. De most sem tudnék jobb döntést hozni, csak az biztos, hogy ezt nem választanám.

2023. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Vályogházban lakok. Olyan hideg van bennt, hogy pulóver kell. Télen meg melegünk van. Imádom.
2023. júl. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg egy külön életforma, ha felújítandót veszel, rengeteg tanulás... De ha nem totál lepukkant és szeretsz tanulni és érdekel, akkor szerintem nem rosszabb, mint bármelyik másik, csak meg kell találni az anyagokat, amikkel a vályog működőképes.

Nyilván valaki által összekókányolt sz*rt "felújított" címen ne vegyél, ha ordít, hogy semmi köze nem volt a tulajnak a vályog életérzéshez, mert azzal tényleg szopó lesz.

Én hívnék egy vályogos szakit, ha kinézel egy házat és még nem értesz hozzá. Az ő szava alapján döntenék, vannak nagyon jók.

2023. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!