Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan vásároljak házat ha...

Hogyan vásároljak házat ha egyedülálló vagyok?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, szűkösen élek a szülőkkel és a testvéremmel. Anyagilag nem tudnak segíteni, egyedülálló vagyok.

A fizetésem kb havi 200 ezer Ft. Ha albérletbe megyek éhen halok.

A ház árak az egekbe mert itt csak az a lényeg h szülj gyereket, az nem számít hogy hova teszed és miből neveled fel.

Sok fiatal van így mint én, mi hogyan boldogoljunk?



2023. júl. 17. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos te még abban az életszakaszban vagy, amikor azon kell gondolkoznod, hogyan tudsz többet keresni. Milyen képzést tudnál még elvégezni? Mit csinálsz rosszul, hogy ennyi a fizetésed. Amíg ezeket meg nem válaszolod, és nem indulsz el egy úton.

Van érettségid? Nyelvtudás? Mi az a tudás amiért a munkáltatók neked többet fizetnének?

2023. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Irány külföld, neked jelenleg nincs más lehetőséged!

min 500000 nettó szükséges az önerő megszerzéséhez, de az infláció miatt inkább 600000 a biztos.

2023. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Figyu.26 eves no vagyok igaz van ferjem de ez nem szamit most. Miskolci raadasul. Vendeglatos vagyok lementem a balatonra 4 honapra hazajottem majdnem 3 millioval . Abbol szakmat tanultam es nyitottam egy barber shopot.na abbol volt a haz a fejem fole 22 evesen. Azota kulfoldon vagyok ugyanugy barbershop tulajdonos.rengereg alzat tisztelet es munka. Ennyi a lenyeg.
2023. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező

Ekkora jövedelemmel nem azon kell gondolkodnod hogyan vegyél házat, hanem hogy élj meg belőle még úgy is hogy a szüleidnél laksz. Ahogy mások írták előbb próbálj meg nagyobb jövedelmet szerezni és aztán kezdj el félretenni belőle pénzt, majd ha van önerőd akkor vegyél belőle valami kicsi lakást vagy olcsó kis házat!

Ez egy ostoba hozzáállás hogy "mert itt csak az a lényeg h szülj gyereket, az nem számít hogy hova teszed és miből neveled fel.", mert egyrészt még soha nem volt ennyi segítsége a családoknak, fiataloknak mint az utóbbi évtizedben, másrészt meg ez nem mások dolga hanem a tied. A magyar lakosság 85%-ának van saját ingatlana, szóval nem megoldhatatlan a dolog. A szüleidnek is lett lakása pedig nekik nehezebb volt a helyzetük, mint most a tied.

2023. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3: És milyen szakmát tanultál? Az üzletnyitáshoz kapcsolódót?

Vagy honnan tudtad, hogy kell egy üzletet nyitni?

Hogy kell egy üzletet nyitni?:)

2023. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem se szabad elvállalni semmit 200 000-ért.

Ha ez a hivatásod és munkatapasztalatot szeretnél szerezni, akkor is max. 3-5 évet dekkolj itt és utána/közben beszéld le magad arról, hogy a hivatásodban állásban másnak dolgozz!

Vagy menj el egy bármilyen más munkára (alkalmi vagy állás) kizárólag pénz alapon választva! Vagy találj ki valamit, amit önállóan tudsz csinálni, nem állásban és jobban hoz!

Ha kapsz a mostani helyeden évente 1-2-4 jutalmat, meg spórolsz a havi béredből, azért 5 év alatt is szép tőkét össze lehet tenni belőle, de azt be is kell fektetni, hogy ne inflálódjon el!


Ellentétben az eddig megszólalókkal szerintem nem az összeg, hanem a pénzkezelési mód nyom a legtöbbet a latban a tőkeképzésben, persze ha több a jövedelem, akkor gyorsabban tudsz haladni vele, de ha nem tudsz emellett megtakarítani és jól bánni a pénzzel, akkor az semmire sem lesz elég.


Egyébként ilyen kis jövedelmet nem érdemes hitellel megterhelni semikor.


Azt mért gondolod, hogy aki házas és akarna szülni, az előrébb van?


MINDIG is voltak Magyarországon ingatlanvásárlási támogatások, és mindig teljesen másfélék, az átmeneti, hogy most a házasoknak és meglévő vagy leendő gyerekekre van. Előtte ettől teljesen független támogatási forma volt, még most is van olyan, ami nem futott ki és fizeti az állam a befektetőknek. A CSOK-ot meg el is kezdték már kivezetni...

2023. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Oo. Annyira könnyen működik egy barber shop.

Legyen barber vegzetteseged (azaz fodrasz bocsi), dolgozz előtte egy kicsit vagy vegyél fel valakit akinek van. Veszel 2 széket, 2 tükör, szekrény, fejmoso gépek, olló, pár törölköző kB és indulásnak elég ennyi. Aztán majd szépen lassan fejlodsz vehetsz több dolgot. Engedélyek, és a viszont látásra. Honnan tudtam? Az internetről, és azokon a helyeken ahol dolgoztam. Ha bemesz az adott hivatalba mindent elmondanak ingyen bérmentve. Egy fodrászathoz LEGSZUKSEGESEBB dolgok: szék (akár egy 4 lábú asztali szék is megteszi,tükör hajmoso, gép amivel vágsz. A többi csak körítés kB. Engedélyek? Van papírod róla hogy fodrász vagy? Igen. Oké itt az engedély. És kB ennyi. 1x kijottek ellenőrizni megneztek a nyitva tartási időt, hogy van e vendegkonyv és kB ennyi. Ez nem egy óriás cég. Gyere külföldre, itt meg sokkal könnyebb 😄

2023. júl. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

7: Köszi.

Engem az adminisztrációja, könyvelése, adózása érdekel, az nekem bonyi, hogy kell egy vállalkozást csinálni. Még magánszemélyként is bonyi.

Főleg ha felveszel alkalmazottat, honnan tudod, hogy kell ezeket?

2023. júl. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

7: Pl. hogy választod meg a vállalkozási és adózási formát?

Ehhez elég sok ismeret kell, hogy el tudd dönteni, hogyan éri meg.

Szerintem az idegen nyelvet is anyanyelvi szinten kell tudni ahhoz, hogy megértsd, mit kér a vendég...?

Elég árnyalt igények vannak ebben a szakmában, szó szerint.:)

2023. júl. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Kezdésnek elég ha egy széket bérelsz egy üzletben. Akkor belelátsz, bár már ekkor vállalkozónak kell lenned. Kell egy könyvelő. Jó marketing, nem árt egy online foglaló rendszer vagy saját honlap. Jól tudd a szakmát, és adj időt magadnak arra hogy legyen vendégköröd. Egyéni vállalkozóként kezd, azt online is ki tudod váltani.
2023. júl. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!