Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlás kis pénzből...

Ingatlanvásárlás kis pénzből Szegeden vagy Budapest?

Figyelt kérdés

Mindkét városban éltem már, de eredetileg szegedi vagyok.

32 millió forint a teljes keretem, egyedül magamnak vásárolnék lakást, tehát garzon is szóba jöhet.


Örülnék, ha esetleg szegedi is olvasná a kérdést és tudna megerősítést adni az aggodalmammal kapcsolatban:

- Szegeden szinte szinte semmi munkát nem látok. Böngészem a professiont, gazdálkodási és menedzsment képesítésem van, mellette könyvvizsgálóként dolgozok. Az egy dolog, hogy konkrétan a szakmában nincs munka, de még irodai jelleggel sincs sok munka, és a fizetések nettó 200-250.000 Ft körül mozognak, ami szerintem nagyon alacsonynak mondható.


Kezdeném ami Szegeddel kapcsolatban vonz:

-nyugis

-32 millió forint körül szép, tágas lakásokat lehet találni, elég nagy a kínálat

-az emberek kedvesebbek, közvetlenebbek, mint a fővárosban, én Szegeden sokkal nyugodtabb mentalitású vagyok mindig

Negativitás:

-szinte egyáltalán nincs munka (azért megélhetés szempontból ez egy elég súlyos tényező)

-ha lesz is munka nagyon lutri, hogy jó lesz-e amennyiben nem, nagyon nehéz a váltási lehetőség, lévén, hogy kevés a kínálat

-nincs túl sok ismerősöm már, mert Budapesten vagy külföldön élnek


Budapest pozitív:

-nagyon sok munka, szakmán belül is, anyagi megbecsülés

-jó közlekedés, igaz olykor zsúfolt

-sok szabadtéri program, jobb közösségi élet, barátaim itt élnek


Negatív:

-sokszor túl zsúfolt, sok a lecsúszott arc, sok a mogorva ember

-nagyon drága a lakás, ezért a pénzért 1 szobás garzont találok és az sem felújított állapotú és nem feltétlen a legjobb kerületekről beszélek

-valószínű átmeneti lakás volna, mert nem szeretnék 10 évig ilyen kis lakásban élni, ezért felvetül, hogy egyszer újra lakás eladás / vásárlásba kell beleugrani


Semleges:

A barátaim az nem teljes húzóerő, elég elfoglaltak vagyunk, többnyire már csak hétvégén találkozunk. Ezeket Szegedről feljárva is meg lehet egyébként oldani.


Ha költözés és letelepedés a cél, legalább egy 5 évre, ki mit mondana?


2023. aug. 7. 22:00
A kérdező szavazást indított:
Szeged
Budapest
6 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezekkel a szakképesítésekkel nyugodtan indíthatnál vállalkozást, ráadásul tipikus home office munkák, tehát gyakorlatilag mindegy, hogy Szeged vagy Budapest.

A többi szempont meg szubjektív, kizárólag te dönthetsz!

2023. aug. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Budapest azok alapján amit írtál. Szingliként nem elférsz egy garzonban? Ha van munkád, akkor majd tudsz venni nagyobbat. 5 év múlva érdemes eladni az adózás miatt, akkorra majd lesz + pénzed a garzon árához. Pesten mindig értékesebb az ingatlan, egy Pestiből könnyebb lesz jól kiszállnod amikor eljön az ideje. Azért 32 millióból tudsz venni Bp-n lakást, és nem rossz környéken vagy nem rossz épületben, igaz csak garzont.

Én pl. ezt megnézném a helyeben.

[link]

2023. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Salgótarján
2023. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg pesti melo HO-val nem jatszik?

Szegeden "kiskiraly" lennel azzal a fizuval meg hitelmentes lakassal.

2023. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!