Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki Budapestről vidéki városba...

Aki Budapestről vidéki városba költözött, nem bánta meg?

Figyelt kérdés

Lassan aktuális a család alapítás, én budapesti vagyok, párom vidékről költözött Budapestre egyetem miatt.

Én megszoktam a várost, mondhatni szeretem is, de nem minden szegletét. Viszont az ingatlan árak az egekben vannak, emiatt folyamatosan felmerül az, hogy várost kéne váltanunk (jelenleg albérletben élünk).

Munkától nem félek, home officeban dolgozunk, és biztosan könnyen találnánk másik ilyet (az más kérdés, hogy szeretnék - e életem végéig itthonról dolgozni).

Ha egyszer vidékre költözünk, az az érzésem, hogy örökre ott ragadunk. Ha lesz gyerekünk, nem sok esélye lesz 16 évesen diákmunkát vállalni például. Minden költség azonos vagy akár drágább is, mint Bp-n, kivéve az ingatlan vásárlás...



2022. febr. 18. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken is ugyanúgy van diakmunka, sőt, több is, pláne ahol van mezőgazdaság. Bár ez az utolsó szempont, amit néznék ilyen esetbeb
2022. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1, milyen szempontokat néznél?

"nagyvárost" keresünk, ahol van orvos, magán orvos, kórház, mozi, pláza, edzőterem, bölcsik, ovik, iskolák, futópálya, kirándulási lehetőség, ahol nem késelik meg a gyereket vagy engem éjszaka sem. Szóval olyan tipikusat...

2022. febr. 18. 23:01
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Szeged, Győr, Debrecen.


Vidéken egyébként a szolgáltatások is olcsóbbak, nem csak az ingatlanok. Fodrász, edzőterem, szakik... Ezer minden. Ezek mind olcsóbbak vidéken, mint Pesten.

2022. febr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
3-as, Debrecenben szerintem már nem olcsóbbak a szolgáltatások mint Pesten, vagy ha igen nem sokkal. Szakembert már pesti áron se találsz annyira pörög az építőipar. Az utcánkba egy pesti cég épít egy családi házat, már nekik is megéri lejönni. Ismerős panel fürdőszobáját 700 ezeres munkadíjért vállalta volna egy vállalkozó, fél év múlva. A fodrászom 2 év alatt háromszorosára emelte a díját, csak már időpontot nem tud adni annyira fullon van, mert még így is a legolcsóbbak közé tartozik. Az ingatlanok ugyan olcsóbbak mint Budapesten, és sokkal olcsóbban sokkal jobb kecót találsz még mindig, de ez a különbség is csökkenőben van. A kaja semmivel se olcsóbb, sőt már évekkel ezelőtt is rácsodálkoztam, hogy amíg Debbrecenben ezresnél kezdődött egy kürtőskalács, addig Pesten a Nyugati előtt 300-ért megkaptad. Szerintem katasztrófa ami ebben a városban megy, mert mindent egybevetve csak egy lapos porfészek az egész, nem látom indokoltnak sehol ezt az árszínvonalat. Főleg úgy nem, hogy az átlag alkalmazotti fizetés jóval a budapesti alatt van, vagy inkább a fele alatt.
2022. febr. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4. Értem. Nekem csak Szegedre van rálátásom és ahhoz képest Pestre, mert szoktam feljárni oda is. Szegeden tudom mondani, hogy olcsóbbak a kondibérletek, fodrász, étterem, felújítás, stb. Pesthez képest. Tehát a szolgáltatások.
2022. febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Vidéken olcsóbb minden és szakik is vannak, bár Pesten is, felesleges kamuzni. Mi is építkezünk
2022. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg a vidékre költözést. 20 ezres kisvárosba költöztem Pestről, nekem itt ugyanolyan, mint ott volt. Megvan minden, ami kell, és végre van egy kis kértem.
2022. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb félelmem, hogy vidéken csak autóval működik az élet!

Sajnálom, már nem szeretek vezetni.

2022. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy megyeszékhelyen simán megkapod ezeket amiket szeretnél, és munkából sem csak gyár meg utcaseprés van, csak mert vidéki egy város. Az a kép ami sokak fejében él a vidékről, az ma már kevésbé állja meg a helyét, főleg a nagyvárosok tekintetében. A volt csopporttársaim is elég jó állásokat találtak. Szerintem diákmunka is akad, nekem az összes unokatesóm irodai munkán volt/van az egyetemi és sulis éveik alatt. Én nem tartanék ettől, hogy diákmunkát nem talál majd a gyerek. Szerintem nézzetek szét a nagyobb városok között, hogy milyen preferenciáik vannak, ami nektek fontos és szimpatikus ezek közül az jó irányadó lehet.
2022. febr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Soproni vagyok, van pár Budapesti ismerős aki a környékbeli kisvárosokba netán Sopronba költözött. Van pár tényleg rendezett falu kis város itt Sopron körül ahol nyugi van, de a város mégis közel , valamint az osztrák munkaeropiac is 10 percen belül elérhető.
2022. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!